Циклові комісії

Головко Ганна - голова ЦК

Філологічних дисциплін та українознавства

Викладачі: Акімов Юрій Олексійович, Антонова Ольга Володимирівна, Говор Юлія Олександрівна, Духовникова Вікторія Володимирівна, Півторак Юлія Петрівна, Подольська Людмила Євгенівна, Фарина Марина Володимирівна, Чорненко Тамара Сергіївна.

Така  дісталася вже нам робота

Є в ній і  радість, та є  й  турбота.

Є  вічний  пошук, безсонні  ночі,

Та  гріють  душу  дитячі  очі.

Циклова комісія Філологічних дисциплін здійснює свою педагогічну діяльність, керуючись Законом Про освіту. Ми впевнені, що майбутнє залежить від принципів і цінностей, які закладаються у свідомості молодих людей, і від того, якою мірою засвоєне стане основою їхнього життя. Тому викладачі циклової комісії філологічних дисциплін покликані не тільки дати високий рівень відповідних знань, але й сприяти формуванню грамотної, гармонійно розвиненої, національно свідомої особистості з активною громадянською позицією, яка спирається у житті на духовні та моральні принципи і відчуття прекрасного.

Предмети загальноосвітньої курсу «Українська мова», «Українська література», «Зарубіжна література», «Іноземна мова» та дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)», «Іноземна мова (за професійним спрямуванням)» в коледжі вивчають практично всі студенти. І від вивчення цих предметів залежить обізнаність зі світовою та рідною літературою, володіння рідною мовою та основною міжнародною - англійською. Завдяки вивченню філологічних дисциплін людина здобуває навички логічного та образного мислення, вміння вести дискусію, розвиває уяву та сприйняття усної мови та тексту, а також розширює світогляд.

З метою зацікавлення студентів гуманітарними дисциплінами в комісії постійно йде процес вдосконалення змісту навчання та виховання студентів. Викладачі активно застосовують нові та цікаві технології: мультимедійні проекти, відеоматеріали та віртуальні екскурсії, комп’ютерні навчальні додатки тощо.

Щорічно викладачі готують нові методичні матеріали з навчально-методичного та виховного напрямів роботи.

У позаурочний час працюють гуртки «Осередок Товариства української мови «Просвіта» імені Тараса Шевченка», поетичний гурток «Вустами земних янголів», «Клуб знавців англійської мови», де студенти мають можливість проявити свої таланти та здібності.

Активно проводяться заходи культурно-масового характеру: Шевченківські читання, творчі виставки, щорічні Гумор-турніри, вечори поезії, тематичні екскурсії до світлиці «Українська минувшина» імені Могилівського Віталія Володимировича тощо.


Григор'єв Андрій - голова ЦК

Суспільних дисциплін

Склад Циклової комісії: Андрій Григор'єв (голова ЦК), Ольга Григор'єва, Наталія Шилова, Ірина Кібець, Оксана Гавриш.

Викладачі комісії надають освітні послуги з навчальних дисциплін ОП ПСО та ОП ФПО:

  • Історія України;
  • Всесвітня історія;
  • Громадянська освіта;
  • Правознавство;
  • Основи філософських знань;
  • Держава і ринок;
  • Географія.

та дисциплін вільного вибору:

  • Людина і влада (Кратологія);
  • Людина і ринок;
  • Культура в пошуках сенсів.

Суспільні дисципліни - широка група наукових та освітніх дисциплін, предметом дослідження та вивчення яких є суспільство — як система в цілому, його історія, функції та елементи. А також людина (соціальна особа, особистість) як Суб'єкт і Об'єкт суспільних зв’язків і відносин.

Ми допомагаємо нашим студентам розкрити історичні таємниці, здійснити цікаві мандрівки, відстояти свої права, дати відповіді на складні філософські питання та накопичити необхідний капітал знань!

Читати далі


Мірошник Олена Василівна - голова ЦК

Природничо-наукових дисциплін

Склад циклової комісії: Олена Мірошник (голова ЦК),Любомира Гуменюк, Наталія Дено, Алла Ісаєва, Валентина Любохинець, Сергій Штефирца.

Викладачі комісії надають освітні послуги з вивчення предметів освітньої програми профільної середньої освіти природничо-наукового циклу:

  • Фізика і астрономія
  • Фізика
  • Хімія
  • Біологія і екологія
  • Eкологія

Метою діяльності комісії природничо-наукових дисциплін є розвиток творчої особистості, як майбутнього кваліфікованого спеціаліста, формування наукового світогляду, виховання людяності, любові до людей, громадської зрілості і соціальної активності.

Викладачі циклової комісії постійно працюють над удосконаленням своєї педагогічної майстерності.

У своїй роботі вони поєднують навчальний матеріал із практичними ситуаціями, що дає набагато більший результат, тому в своїй діяльності викладачі намагаються пов’язати теорію з її застосуванням на практиці.

Навить в той складний час, в який ми з вами живемо коли навчання проводиться дистанційно, викладачі велику увагу приділяють методикам, які б забезпечували високу пізнавальну активність та самостійність студентів. Використовують інноваційні технології при викладанні дисциплін. У своїй роботі використовують такі прогресивні методи навчання, як проблемні лекції, лекції-екскурсії, практикують проведення комп’ютерного тестового контролю, проводять ігри-змагання, ділові ігри.

Викладачі комісії постійно працюють над розвитком професійних компетентностей, впровадження нових сучасних форм і методів навчання, працюють зі здібною та творчою молоддю.

Читати далі


Малик Олена - голова ЦК

Математики та інформатики

Викладачі: Малик Олена (голова ЦК), Феоктістова Людмила, Вишневська Тетяна, Савчук Юлія, Буряк Геннадій, Ткаченко Олексій, Ольховікова Анастасія, Коваленко Олександр

Навіть під час війни право на освіту має кожен громадянин України. Заняття у ВСП «Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О.Гончара» проводяться у змішаному форматі. Під час дистанційного навчання заняття з математичних дисциплін та інформатики проводяться за допомогою онлайн-платформ Google-meet та Zoom. Програма оснащена сучасними функціями: віртуальна дошка, груповий та приватний чат, додаток LearningApps (для створення інтерактивних вправ), тощо.

Робота викладачів ЦК математики та інформатики спрямована на підвищення якості навчання з математики та інформатики з урахуванням підготовки студентів до НМТ/ЗНО та систематичну участь у конкурсах та олімпіадах.

Читати далі


Левіна Наталія - голова ЦК

Фізичного виховання та захисту України

Викладачі: Корота Тетяна, Нечепуренко Володимир, Солошенко Роман, Черевко Анатолій, Чурсін Володимир, Гундяк Олександр

Програми навчального предмета «Фізична культура» та навчальної дисципліни «Фізичне виховання» у коледжі характеризуються спрямованістю на реалізацію принципу варіативності, який передбачає планування освітніх компонентів відповідно до віково-статевих особливостей здобувачів освіти, матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу (спортивний зал, спортивні майданчики, тренажерний зал), кадрового забезпечення. Програма побудована за модульною системою.

Позааудиторні заняття з фізичного виховання проводяться у формі:

  • занять у спортивних секціях «Легка атлетика», «Баскетбол», «Волейбол», «Настільний теніс», «Бодибілдинг»;
  • самостійних занять фізичними вправами, спортом;
  • фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів.

Основні види позааудиторних занять, що використовуються в процесі фізичного виховання у коледжі:

  • оздоровче і спортивне тренування;
  • спортивні змагання з видів спорту: внутрішні (на першість навчальної групи, курсу, відділення, коледжу) та зовнішні (районні, міські, обласні);
  • профілактична та відновлювальна гімнастика, супровідні вправи.

При оцінюванні навчальних досягнень з фізичного виховання враховуються особисті досягнення здобувачів освіти протягом навчального року, ступінь активності на заняттях, залучення здобувачів освіти до занять фізичною культурою в позааудиторний час, участь у спортивних змаганнях усіх рівнів.

Комплекси контрольних тестів з навчальної дисципліни «Фізичне виховання» в коледжі відповідають нормативам державних тестів і є наскрізними (тобто одними і тими ж) для всіх курсів, розрізняючись тільки нормативними вимогами, що створює можливість прослідкувати динаміку індивідуальних результатів здобувачів освіти впродовж всіх років навчання. Динаміка змін в показниках розвитку фізичних якостей здобувачів освіти відстежується за допомогою динамічного моніторингу.

Метою навчального предмета «Захист України» є формування національної та громадянської ідентичності, громадянської стійкості та оборонної свідомості здобувачів та здобувачок освіти, здатності виявляти свою національну та громадянську ідентичність у повсякденному житті і в умовах негативних зовнішніх впливів та готовності до захисту незалежності і територіальної цілісності України, конституційних засад державного ладу, національних інтересів та суспільно-державних (національних) цінностей України.

Основними функціями оцінювання є контролююча, навчальна, діагностична і виховна. При оцінюванні навчальних досягнень з предмета «Захист України» викладачем оцінюються: володіння теоретичними знаннями, уміння використовувати теоретичні знання при виконанні завдань різного типу, володіння практичними вміннями та навичками; нормативні показники, контрольні вправи. Якість виконання нормативів визначає рівень індивідуальної підготовки здобувачів освіти.


Сєдачова Катерина Григорівна - голова ЦК

Авіаційної та ракетно-космічної техніки

Склад Циклової комісії: Катерина Сєдачова (голова ЦК), Юлія Халецька, Вікторія Попова, Ігор Лазарев, Іван Кущ, Андрій Щапов, Анна Козельська, Андрій Рибалко, Денис Козельський

Викладачі комісії надають освітні послуги з навчальних дисциплін відповідно освітньої програми профільної середньої освіти та освітньо-професійних програм «Виробництво-ракетно космічних літальних апаратів» та «Безпілотні літальні апарати» фахової передвищої освіти.

Головна мета викладачів комісії - підготовка інженерів-механіків, чия кваліфікація дозволяє здійснювати проєктування складних об'єктів авіаційної і ракетно-космічної техніки, зокрема, ракет та безпілотних літальних апаратів.

Безпілотні літальні апарати (БПЛА) – це одна з найперспективніших галузей сучасної інженерії, що швидко розвивається та має широкий спектр застосування. Ця спеціальність відкриває перед студентами двері в світ інноваційних технологій, де вони отримають знання та навички, необхідні для створення, програмування та управління безпілотними літальними системами.

Авіаційна та ракетно-космічна техніка – це захоплююча галузь, яка поєднує в собі інженерні науки, фізику та математику для проектування, розробки та експлуатації літаків, космічних апаратів та пов'язаних систем.

В процесі навчання студенти освоюють сучасні програми:

  • Для симуляції польотів : ArduPilot, PX4, Simulink, X-Plane – симулятори, які дозволяють відпрацювати різні маневри та сценарії польоту;
  • Програми для обробки даних з датчиків: MATLAB, Python, OpenCV;
  • CAD-програми: SolidWorks, Fusion 360 – для конструювання та моделювання літальних апаратів;
  • Програми для 3D-друку: Cura, PrusaSlicer – для створення деталей літальних апаратів.

Крім того, студенти засвоюють сучасні технології виробництва ракет та БПЛА.

Випускники цієї спеціальності можуть працювати в аерокосмічній, авіаційній, оборонній промисловості, цивільній авіації, освіті, ІТ-компаніях, сільському господарстві, будівництві, безпеці, наукових дослідженнях та багатьох інших галузях.

Протягом всього навчання відбувається співпраця з стейкхолдерами, в процесі якої здійснюється навчання студентів безпосередньо на підприємствах.

Якщо ви цікавитеся інноваціями, технологіями та хочете зробити свій внесок у розвиток сучасних літальних апаратів, то спеціальність " Авіаційна та ракетно-космічна техніка " – це ваш вибір!

Читати далі


Матвєєва Тетяна - голова ЦК

Бухгалтерського обліку та економічних дисциплін

Склад циклової комісії, викладачі: Матвєєва Тетяна (голова циклової комісії), Бовт Ірина, Болваненко Людмила, Сітарчук Валерія, Іванушкіна Вікторія

Спеціальність «Облік і оподаткування» – це найбільш приваблива економічна спеціальність. Поширення цифрових інструментів, вимагають відповідних компетенцій і навичок фахівців у сфері обліку та оподаткування.

Головне завдання бухгалтерів: інтеграція поглядів і напрямів, створення загальної теорії бухгалтерського обліку – науки, якій належить майбутнє.

Для студентів коледжу, які навчаються за освітньою програмою «Бухгалтерський облік», викладається комплекс фахових дисциплін:

  • Політична економія
  • Економіка підприємства
  • Економічний аналіз
  • Казначейська справа
  • Гроші та кредит
  • Фінанси
  • Бухгалтерський облік
  • Фінансовий облік
  • Облік та звітність бюджетних установ
  • Податкова система
  • Інформаційні системи та технології в обліку

Зі студентами працюють висококваліфіковані та досвідчені педагоги. Освітній процес проводиться за програмами, які відповідають сучасним світовим стандартам, новітнім методикам.

У ділових колах одержання бухгалтерської спеціальності завжди розцінювалося як важлива умова для досягнення успіху в бізнесі і як необхідний атрибут особистої кар’єри.

Унікальність спеціальності «Облік і оподаткування» виявляється не тільки в отримані класичної економічної освіти, а також в здобуті додаткових ґрунтовних знань податкового законодавства, бухгалтерського обліку, економічного аналізу.


Асаул Віта Миколаївна - голова ЦК

Електротехніки та електротехнологій

Викладачі: Асаул Віта Миколаївна (голова ЦК), к.т.н. Бобров Олексій Володимирович, к.т.н. Романовський Олександр Михайлович, Пустовой Дмитро Сергійович, Соловйов Дмитро Сергійович, Григоренко Іван Валентинович.

Енергетика є однією з найважливіших галузей сучасного світу. Від її розвитку залежить наше майбутнє. Великі мегаполіси, малі міста, селища та промислові підприємства не можуть існувати без електричної енергії, а для забезпечення їх функціонування потрібні фахівці які здатні проєктувати, експлуатувати, ремонтувати, налагоджувати роботу обладнання і систем електропостачання.

Фаховий молодший бакалавр може:

  • проводити електричні вимірювання параметрів електроустаткування;
  • проводити ремонтні та налагоджувальні роботи електроустаткування;
  • розробляти і підбирати необхідну технічну документацію на виконання електромонтажних, налагоджувальних та ремонтних робіт;
  • виконувати необхідні розрахунки економічної ефективності проведення електромонтажних та електроремонтних робіт;
  • розробляти і застосовувати безпечні, надійні та енергозберігаючі режими експлуатації електроустаткування;
  • організовувати і здійснювати надійну експлуатацію електроустаткування з дотриманням вимог електробезпеки;
  • локалізовувати та ліквідовувати аварійні режими роботи в системах електропостачання.

Викладачі ЦК електротехніки та електротехнологій забезпечують якісну підготовку фахівців, що мають можливість здійснювати свою професійну діяльність у сфері електричної інженерії, з урахуванням спеціальних напрямів та практичних навичок з монтажу та експлуатації електроустаткування підприємств і цивільних споруд.


Антоненко Ірина Володимирівна - голова ЦК

Галузеве машинобудування та прикладна механіка

Викладачі: Антоненко Ірина Володимирівна, Назаренко Наталія Сергіївна , Вовк Олена Олександрівна, Захарченко Тетяна Сергіївна, Андрєєва Вікторія Дмитрівна , Ткач Надія Станіславівна, Дубіль Юрій Миколайович.

Викладачі нашої комісії займаються підготуванням техніків-технологів та техніків-механіків. Допомагають здобувачам фахової передвищої освіти отримувати знання за допомогою сучасних комп’ютерних програм Autodesk, Inventor, SolidWorks, SolidCam, навчають робити креслення та 3D зборку вузлів деталей, проєктувати технологічні процеси обробки деталей, розробляти програми за допомогою G-кодів для верстатів ЧПУ, друкувати деталі на 3D принтерах.

Сьогодні на ринку праці попит на спеціалістів по обслуговуванню обладнання з ЧПУ досить високий. В той же час освоєння обладнання з ЧПУ та його подальша якісна експлуатація потребують від обслуговуючого персоналу широкого об’єму знань в різних областях техніки.

Для оволодіння професійними навичками за даною спеціальністю в є дві майстерні – механічна і слюсарна з діючим обладнанням.

Циклова комісія взаємодіє з підприємствами м. Дніпро, влаштовує здобувачів освіти на виробничі практики, де студенти отримують професійні навички, отримують робітничі спеціальності: токар, фрезерувальник, оператор верстатів з ЧПК, контролер БТК, та мають змогу працевлаштуватись після закінчення коледжу.

Також випускники можуть продовжити навчання в ВНЗ ІІІ – ІV рівня за скороченою формою навчання.

Читати далі


Старосельцева Ольга Володимирівна - голова ЦК

Комп’ютерної інженерії

Викладачі: Блат Ольга Леонідівна, Гапоненко Максим Михайлович, Клименко Олексій Денисович, Колбунов Вадим Радіславович, Плотніченко Оксана Володимирівна, Станчиц Георгій Юрійович, Бобошко Олександр Володимирович, Семенюта Ольга Сергіївна.

Інтенсивний розвиток інформаційних і телекомунікаційних технологій, широке впровадження мереж передачі даних і автоматизованих систем управління в усі сфери життя роблять актуальною задачу підготовки грамотного, кваліфікованого фахівця з комп'ютерної інженерії.

Випускники комісії отримують кваліфікацію фаховий молодший бакалавр з комп’ютерної інженерії, що дозволяє їм вирішувати завдання щодо забезпечення працездатного стану комп’ютерної техніки, проєктування та обслуговування комп'ютерних мереж, адміністрування операційних систем, створення та супроводу системного та прикладного програмного забезпечення та захисту інформації.

Випускники можуть працювати в організаціях та підприємствах усіх форм власності (центри обробки даних, інтернет-сервіс провайдери, банківські установи тощо), а також продовжувати навчання за освітньо-професійним рівнем бакалавра за всіма спеціальностями галузі Інформаційні технології.

Кваліфікація випускників підтверджується, крім дипломів державного зразка, всесвітньо визнаними сертифікатами Мережної академії CISCO (https://netacad.com) з мережних технологій, програмування, кібербезпеки, штучного інтелекту та Data Science тощо.


Ланська Світлана - голова ЦК

Програмної інженерії

Склад циклової комісії: Світлана Ланська (голова ЦК), Валерія Михайлова (завідувачка відділення програмної інженерії), Наталія Гапоненко, Тетяна Сайко, Тетяна Мандрика, Юлія Лазарєва, Світлана Антоненко (викладач-сумісник)

Циклова комісія програмної інженерії в коледжі є фундаментальним осередком підготовки фахівців спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення». Її діяльність спрямована на забезпечення високого рівня професійного навчання студентів, формування сучасних навичок у галузі розробки програмного забезпечення та сприяння розвитку творчого потенціалу майбутніх спеціалістів.

Мета циклової комісії:

  • підготовка компетентних фахівців з програмної інженерії, які відповідають сучасним вимогам IT-ринку;
  • формування у студентів навичок проєктування, розробки, тестування та впровадження програмних продуктів;
  • виховання у студентів інноваційного мислення, професійної відповідальності та здатності до постійного саморозвитку.

Рівень викладання:

  • викладання дисциплін проводиться за освітньою програмою «Розробка програмного забезпечення», що постійно оновлюється з огляду на сучасні вимоги до спеціалістів-програмістів;
  • студенти опановують широкий спектр технологій, мов програмування (Java, Python, C++, JavaScript, PHP), сучасні фреймворки та інструменти розробки;
  • увага приділяється практичній складовій навчання, реалізації реальних проєктів та співпраці з IT-компаніями.

Професійність викладачів:

  • викладачі комісії – висококваліфіковані фахівці з досвідом роботи у сфері інформаційних технологій та інженерії;
  • регулярна участь у тренінгах, сертифікаційних програмах та конференціях забезпечує викладачам глибоке знання сучасних тенденцій IT-індустрії;
  • у колективі комісії активно підтримується культура обміну знаннями та професійного вдосконалення.

Методики викладання:

  • використовуються сучасні інтерактивні методи навчання: проєктне навчання, кейс-методи, хакатони;
  • використана цифрова платформа для дистанційного та змішаного навчання Moodle та інші засоби дистанційного навчання;
  • особлива увага приділяється студентоцентризму;
  • студентів залучають до участі в олімпіадах, конкурсах, стартапах, що стимулює їх до творчості та самореалізації.

Циклова комісія програмної інженерії – це простір інновацій, де кожен студент має можливість розкрити свій потенціал і підготуватися до успішної кар’єри у сфері інформаційних технологій.