Комісія соціально-історичних дисциплін

Предметна (циклова) комісія (ПЦК) соціально-історичних дисциплін

Викладачі комісії соціально-історичних дисциплін

Григор’єва Ольга Вікторівна -
голова ПЦК, викладач-методист, викладач вищої категорії.

Закінчила Дніпропетровський Національний Університет ім. Олеся Гончара.

Працює в коледжі з 1996 року.

Викладає дисципліни: Історія України

 

Шилова Наталія Анатоліївна -
викладач-методист, викладач вищої категорії.

Закінчила Дніпропетровський Національний Університет ім. Олеся Гончара.

Працює в коледжі з 2000 року./p>

Викладає дисципліни: Культурологія, Основи філософських знань.

 

Кібець Ірина Анатоліївна -
викладач першої категорії.

Закінчила Дніпропетровський Національний Університет ім. Олеся Гончара.

Працює в коледжі з 2004 року./p>

Викладає дисципліни: Всесвітня історія, Географія.

 

Струкуленко Анастасія Степанівна -
кандидат історичних наук, викладач першої категорії.

Закінчила Дніпропетровський Національний Університет ім. Олеся Гончара.

У 2011 р. захистила дисертацію на тему: «Новобудовні археологічні експедиції 70–90-х років ХХ ст. та їх внесок у дослідження давньої історії північностепової Наддніпрянщини».

Працює в коледжі з 2011 року./p>

Викладає дисципліни: Людина і світ, Всесвітня історія, Основи філософських знань.

 

Полтавець Ольга Сергіївна -
викладач другої категорії.

Закінчила Дніпропетровський Державний Університет Міністерства Внутрішніх справ.

Працює в коледжі з 2011 року./p>

Викладає дисципліни: Основи правознавства.

 

Гавриш Оксана Ігорівна -
викладач другої категорії.

Закінчила Дніпропетровський Національний Університет ім. Олеся Гончара.

Працює в коледжі з 2011 року./p>

Викладає дисципліни: Економічна теорія, Соціологія.

 

Досвідчені та молоді викладачі ПЦК творчо та відповідально ставляться до своїх професіональних обов’язків, демонструють належний рівень педагогічної майстерності та високі рейтингові бали, зберігають й примножують славні традиції нашого коледжу.


За предметною (цикловою) комісією (ПЦК) соціально-історичних дисциплін закріплені такі навчальні дисципліни:

  • Історія України;
  • Всесвітня історія;
  • Географія;
  • Людина і світ;
  • Правознавство;
  • Культурологія;
  • Основи філософських знань;
  • Економічна теорія;
  • Соціологія

Соціогуманітарні науки дають знання складних суперечливих процесів розвитку суспільства і тим самим сприяють зростанню соціальної зрілості людей, формуванню їхнього соціального мислення. Тому основним завданням викладачі предметної комісії вбачають формування у студентської молоді (майбутніх фахівців) гнучкості й системності мислення, усвідомлення основних закономірностей історичного процесу, розуміння нерозривного зв’язку між минулим і сучасністю, формування принципів філософського осмислення світу, засвоєння елементів правової культури та правових орієнтирів поведінки, розуміння сутності соціального життя, формування системи наукових поглядів на економічний розвиток суспільства, ознайомлення з духовними цінностями та пріоритетами різних культурних епох.

У системі організаційно-методичної роботи велика увага приділяється впровадженню засад Болонського процесу. Навчальний процес організовано за кредитно-модульною системою, впроваджено рейтингову систему оцінювання знань студентів.

Науково-методична робота викладачів циклової комісії представлена на педагогічних конференціях, науково-методичних семінарах та конкурсах. Методичні розробки викладачів Шилової Н.А., Григор’євої О.В., Кібець І.А., Струкуленко А.С. займали призові місця на міських та обласних конкурсах.

Колектив ПЦК створює умови для повноцінної реалізації внутрішнього потенціалу студента, становлення його адекватної громадсько-патріотичної життєвої позиції; спонукає бути готовим до вільного вибору, самостійності, компетентності й відповідальності в громадсько-суспільній, професійній, культурній сферах життя. Для цього організована робота студентського гуртка соціально-історичних дисциплін «Studiorum». На міському квесті, присвяченому 70-річчю Перемоги команда студентів коледжу під керівництвом викладачів Григор’євої О.В. та Кібець І.А. посіла друге місце та прийняла участь у заключному обласному гала-концерті. На міському конкурсі-фестивалі студентських фільмів, присвяченому 70-річчю Визволення Дніпропетровська від німецьких загарбників творча робота студентів «Пам'ять палаючих літ» посіла ІІІ місце.

Дослідницькі роботи членів гуртка з історії та філософії неодноразово займали призові місця на студентських конференціях. Робота «Руїна та Гетьманщина очима Західної Європи» зайняла перше місце на студентській конференції «Руїна. Гетьманщина: уроки історії та сучасність». Краєзнавче дослідження «Дніпропетровськ в роки Великої Вітчизняної війни» посіло третє місце на конференції присвяченій 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні «Пам’ятаємо – значить живемо!».

Під керівництвом викладачів Шилової Н.А., Струкуленко А.С., Полтавець О.С. наші студенти займають призові місця на олімпіадах з філософії, культурології, соціології, правознавства.

Студентська науково-практична конференція «Україна. Європейський вибір»

 

Одним із напрямів діяльності викладачів нашої комісії, дуже змістовним і цікавим, є робота у музеї історії коледжу.

Викладач Струкуленко А.С. працює над оновленням експозицій, намагається залучити до роботи і ветеранів коледжу, і студентів.

У сучасних суспільно-політичних умовах, коли Україна ціною життя своїх найкращих синів відстоює свободу і територіальну цілісність, пріоритетного значення набуває патріотичне виховання молоді. Цей напрямок виховної роботи наскрізно пронизує як зміст всіх навчальних дисциплін, які закріплені за ПЦК, так і позааудиторну роботу. Виховні години, конференції, відкриті урочисті заходи, конкурси, які організовували викладачі Григор’єва О.В., Кібець І.А.,Шилова Н.А., викликали у студентів велику зацікавленість та залишали відбиток в їх душах. Такими були заходи, які організували викладачі Григор’єва О.В. та Кібець І.А.: «Січові стрільці – наша честь, наша гордість, наша слава!» до Дня Збройних сил України, «Віче пам’яті. До 80-ї річниці Голодомору в Україні 1932 – 1933 рр.», «Герої не вмирають!» до Дня Героїв Небесної Сотні, «А ми тую козацькую славу збережемо!» до Дня захисника України.

 

Відкритий виховний захід «Січові стрільці – наша честь, наша гордість, наша слава!» до Дня Збройних сил України

 

«Віче пам’яті» до 80-ї річниці Голодомору в Україні 1932 – 1933 рр.

 

Відкритий виховний захід «Герої не вмирають!» до Дня Героїв Небесної Сотні

 

Урочистий захід «А ми тую козацькую славу збережемо!» до Дня захисника України.

 

Не оминули своєю увагою викладачі ПЦК й мешканців гуртожитку. Традицією стало проведення виховних заходів, які зберігають культурну та духовну спадщину українського народу. Під керівництвом викладачів Полтавець О.С. та Гавриш О.І. були проведені заходи з національно-патріотичного та художньо-естетичного виховання: «Календар народних світ: Масляна», «Хто він, справжній козак?», «Козацька доля – народна воля».

 

Екскурсія у музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО»

Наприкінці навчального року студенти груп ПЗ-16-1 та ПЗ-16-2 відвідали музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО», який розташований в будівлі Дніпропетровського національного музею ім. Д.І.Яворницького. Почалась екскурсія з мультимедійної зали, де дівчата та хлопці занурилися в документальні кадри російсько-української війни. Студенти були вражені реальністю експозиції - це особисті речі дніпропетровців, які воювали, дитячі малюнки на тему захисту України, одяг капеланів, нашивки добровольчих батальйонів, медичне приладдя, SMS-повідомлення волонтерів. Вулична експозиція «Дорогами Донбасу» дала можливість студентам на власні очі побачити руїни донецького аеропорту, зенітну установку, БТР та розбиту вщент машину «швидкої». А зала пам’яті, де представлені фотографії загиблих воїнів, нікого не залишила байдужим.

 
\>