МОВА ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Мовою освітнього процесу у коледжі є державна мова. Використання інших мов в освітньому процесі допускається у випадках, передбачених законом.
Засади мовної політики у Коледжі визначаються Законами України «Про освіту», «Про фахову передвищу освіту», «Про забезпечення функціонування української мови як державної», іншими нормативними документами у сфері фахової передвищої освіти та внутрішніми документами коледжу.
Коледж забезпечує обов’язкове вивчення державної мови в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність в обраній галузі з використанням державної мови. Освітньо-професійні програми передбачають набуття необхідних для цього компетентностей шляхом вивчення спеціальної дисципліни (спеціальних дисциплін) та/або в межах інших освітніх компонентів. Освітні програми профільної середньої освіти передбачають вивчення державної мови відповідно до законодавства.
Особам, які належать до корінних народів, національних меншин України, іноземцям та особам без громадянства створюються належні умови для вивчення державної мови. Додаткові заняття з вивчення державної мови можуть бути передбачені за рахунок дисциплін вільного вибору здобувачів освіти, зокрема шляхом розширення обсягу вибіркової складової освітньо-професійної програми або шляхом надання додаткових платних освітніх послуг.
Вивчення іноземної мови (іноземних мов) є обов’язковою складовою освітньо-професійних програм. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування, насамперед англійської мови, у державних і комунальних закладах фахової передвищої освіти. Викладання іноземної мови здійснюється відповідною іноземною мовою.
У коледжі освітньо-професійними (освітніми) програмами передбачено вивчення англійської мови або інших іноземних мов за умови наявності відповідного кадрового, матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення.
Відповідно до освітньо-професійної (освітньої) програми одна або декілька навчальних дисциплін можуть викладатися двома мовами – державною мовою, англійською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу, забезпечуючи при цьому здатність здобувачів освіти продемонструвати результати навчання відповідної дисципліни державною мовою, за обов’язкової наявності у педагогічного працівника документа, що засвідчує володіння англійською або іншими офіційними мовами Європейського Союзу на рівні не нижче В2 за Загальноєвропейськими рекомендаціями з мовної освіти, або кваліфікаційних документів (диплом про вищу освіту, науковий ступінь), що засвідчують кваліфікацію з відповідної мови. Семестровий контроль з таких дисциплін проводиться мовою викладання та державною мовою, виконання завдань державною мовою є обов’язковим для здобувачів освіти. Особливості викладання повинні бути передбачені відповідною освітньо-професійної (освітньою) програмою. Перелік іноземних мов, якими здійснюється викладання навчальних дисциплін, визначається колегіальним органом управління коледжу – педагогічною радою.
За бажанням здобувачів освіти та за наявності відповідних умов (наявності контингенту слухачів/здобувачів, відповідного кадрового, матеріально-технічного, навчально-методичного та інформаційного забезпечення) коледж створює можливості для вивчення ними мови корінного народу, національної меншини України як окремої дисципліни в обсязі, що дає змогу провадити професійну діяльність у вибраній галузі з використанням цієї мови, за рахунок дисциплін вільного вибору здобувачів освіти, зокрема шляхом збільшення обсягу вибіркової складової освітньо-професійної програми або шляхом надання додаткових платних освітніх послуг.
Атестація здобувачів освіти у Коледжі проводиться державною мовою.