Студентське життя - Наукова діяльність

Круглий стіл за темою «Кар’єрний супровід молоді у контексті STEM-освіти»

20 лютого 2019 року у КВНЗ «Дніпровська академія неперервної освіти» пройшов круглий стіл за темою «Кар’єрний супровід молоді у контексті STEM-освіти» Відкрив захід ректор академії Віктор Сиченко.

Мета круглого столу – визначення шляхів співпраці та найбільш ефективні інструменти кар’єрного супроводу щодо професійної орієнтації сучасної молоді в рамках спільних проектів.

Активну участь у розгляді питань круглого столу прийняв і Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара. Під час форуму обговорено широке коло питань, зокрема: вплив STEM-освіти на професійний вибір молоді, проблеми вибору майбутньої професії сучасною молоддю, сучасні інструменти професійної роботи у вищих навчальних закладах, тощо.

 

Михайло Кузьменко, заступник директора з НВР

Тетяна Мандрика, завідувач підготовчим відділенням

II Всеукраїнська науково-практична конференція "Нові інформаційні технології управління бізнесом"

14 лютого 2019 року в м. Києві відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Нові інформаційні технології управління бізнесом" на базі Київського національного університет імені Тараса Шевченка. Організатор конференції - Всеукраїнська Спілка Автоматизаторів Бізнесу.

Конференція працювала за 9 напрямками та надала можливість представникам освітніх закладів з усієї України ознайомитися з новими інформаційними технологіями при підготовці майбутніх ІТ-спеціалістів, бухгалтерів, консультантів та обмінятися практичним досвідом їх викладання.

Серед питань конференції розглядалось розширення шляхів співпраці з членами Спілки для реалізації спільних освітніх проектів. Одним з прикладів упровадження використання при підготовці майбутніх ІТ- спеціалістів, бухгалтерів, програмного продукту Спілки коледжем є інформаційна система ІТС ВНЗ.

Коледж тримає курс на готовність студента до майбутньої професії, тому пропонує широкий спектр використання на заняттях ресурсу ІТС від провідних спеціалістів Спілки Автоматизаторів Бізнесу.

 

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, учасник конференції

Студентська олімпіада з інформатики 2018

28 листопада 2018 року у коледжі відбулася олімпіада з інформатики. Організатор заходу – предметно-циклова комісія програмної інженерії.

Мета проведення олімпіади – закріплення і впорядкування набутого на протязі навчання досвіду з вивченого теоретичного та практичного матеріалу та проявлення творчої здібності учасника.

В заході взяли участь 22 студента першого, другого та третього курсів, які навчаються за спеціальністями «Інженерія програмного забезпечення», «Авіаційна та ракетно-космічна техніка».

Олімпіада складалася з туру тривалістю 4 години. Завдання було однаковим для всіх учасників, яке складалося з тестової та практичної частини.

Переможницею стала студентка третього курсу Лашко Євгенія: «Сьогодні переді мною стають нові задачі – готуватися до міської олімпіади з інформатики».

Всі учасники змагання були нагороджені подарунками.

 
 

Олімпіади в сучасному коледжі – стимулювання творчого самовдосконалення талановитої молоді. ПЦК програмної інженерії коледжу висловлює подяку всім учасникам заходу та бажає успіхів у навчанні!

Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

Наукову бібліотеку ДНУ відвідали студенти коледжу

На передодні Міжнародного дня студентів Наукову бібліотеку Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відвідали керівник гуртка «Інформація та інформатика» Тетяна Мандрика та студенти гуртка. Студенти коледжу були зацікавлені відділом рідкісних і цінних книг.

Сучасний студент живе в комп’ютеризованому інформаційному просторі та користується новітніми технологіями. Бібліотеки з давніх давен працюють на розвиток грамотності та освіченості.

У читальному залі відділу рідкісних і цінних книг для студентської молоді були підготовлені наявні рідкісні видання з історії, краєзнавства та художні твори XVIII-XIXст.

«Я задоволений, що ми мали нагоду побачити та почути інформацію про книги яким декілька століть», – зазначив студент групи ТВ-17-1 Рогачов Ігор.

 

Дякуємо відділу рідкісних і цінних книг Наукової бібліотеки ДНУ за представлений матеріал.

Тетяна Мандрика, керівник гуртка «Інформація та інформатика»

Spase Battle 2018

25 жовтня 2018 року в Дніпровському планетарії відбувся Spase Battle на тему «Чи варто нам летіти на Марс». Свої проекти презентували команди:

- Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова;

- Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О.Гончара;

- Дніпровського технікуму зварювання та електроніки ім. Е.О.Патона.

Коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара представив студент групи ОВ-16-1 Гриньов Ярослав, доповідь за темою «Покорение космоса через современные компьютерные технологии», керівник викладач ПЦК Програмної інженерії Мандрика Т.П.

В Зоряному залі планетарію зустріч команд видалася динамічною та емоційною.

«Сьогодні мені пощастило представляти коледж в Spase Battle. На мою думку присутні учні шкіл зацікавлені в почутій інформації», – зазначив студент групи ОВ-16-1 Гриньов Ярослав.

«Мені сподобалося те, що ми мали нагоду поспілкуватися з наукових питань з студентами іншого навчального закладу», – додає студент групи ТВ-15-2 Даньків Іван.

 

Дякуємо Дніпровському планетарію за участь у Spase Battle.

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

Наукові Читання «Дніпровська орбіта 2018»

На базі НЦАОМ ім. О.М. Макарова та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» 18-20 жовтня 2018 року пройшли XIII Наукові Читання «Дніпровська орбіта-2018».

XІІІ Наукові читання «Дніпровська орбіта 2018» були присвячені 165-річчю від дня народження Миколи Івановича Кибальчича – винахідника, автора першого проекту реактивного двигуна та літального апарату для польотів людей.

Захід зібрав 76 учасників та гостей - вчені, конструктори, фахівці аерокосмічної галузі України, студенти.

Студент третього курсу спеціальності «Прикладна механіка» Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Гриньов Ярослав вдруге приймав участь у форумі. Науковий напрям «Аерокосмічна освіта молоді і вузівська наука. Перспективні інноваційні проекти» тема доповіді «Космос та інформатика. Інформація, технології та космічні професії», науковий керівник, Т.П. Мандрика, викладач.

Кращі доповіді були відзначені дипломами та рекомендовані до публікації в фахових наукових виданнях. Серед учасників, які отримали диплом за кращу доповідь і студент коледжу Гриньов Ярослав.

 

Участь у такого рівня заходу – це науково-дослідна робота, яка сприяє підвищенню професійного рівня викладача та розвитку обдарованої молоді.

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

Міжнародний космічний ХАКАТОН NASA 2018

З 20 пo 21 жoвтня у Дніпрі вiдбувся NASA Space Apps Challenge - мiжнaрoдний щoрiчний хaкaтoн. Місце проведення: Noosphere Engineering School, вул. Наукова, 13, корпус №9, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. Організатор: Асоціація Ноосфера.

Головна мета проведення заходу – використовувати космічні технології для вирішення проблем на Землі.

Серед учасників хакатону були присутні студенти коледжу. Після відкриття заходу учасники мали змогу коротко представити теми своїх проектів – попередня презентація ідей. Створюючи проект, можливо було вибрати один або кілька напрямків. Студенти коледжу створили дві команди. Одна команда працювала над проектом Earth-1 (ст.гр. ПЗ-17-1 Войцехов М.Ю., Данилов Г.В., Куракін О.С., Драгоміров Д.В., ст.гр. ПЗ-17-2 Льошин О.А., Мішин М.О., учень 11 класу Явтушенко О.В.). Це проект гри полярний квест на двох мовах – російській та англійській, мова програмування С++.

Інша команда (ст.гр. ТВ-15-2 Даньків І.В., Бондарев М.Р., ст.гр.ОВ-16-1 Гриньов Я.В., учень 4 класу школи №8 Благодаров А.) створила проект Saver One – попередження астронавна про шторм на планеті Марс. 3D модель проекту створена в Blender. Під час роботи над проектами учасники мали змогу поспілкуватися з менторами.

 

В рамках SpaceApps учасники об'єднали зусилля і протягом 48-годин вирішували практичні завдання в одній з шести категорій дослідження космічного простору і навколишнього середовища.

 

21 жовтня 2018 14 команд представили свої роботи. Проект Saver One представляв ст.гр.ТВ-15-2 Бондарев Микита, проект Earth-1 представляли ст.гр.ПЗ-17-1 Куракін Олексій та ст.гр.ПЗ-17-1 Драгоміров Д.В.

 
 

Проведення хакатону – це об’єднання фахівців, студентів аерокосмічної галузі та ІТ-технологій. Дякуємо організатору та партнерам заходу, які змогли зібрати всіх разом, об’єднати спільною метою та талановитій студентській молоді коледжу за участь у хакатоні.

Тетяна Мандрика, учасник проекту, викладач ПЦК програмної інженерії

ПРИЄДНУЙСЯ ДО УЧАСНИКІВ МІЖНАРОДНОГО КОСМІЧНОГО ХАКАТОНУ NASA

Cкачати гру Earth-1 можна тут

КРУГЛИЙ СТІЛ «КОСМІЧНА ОСВІТА: МИНУЛЕ, СЬОГОДЕННЯ, МАЙБУТНЄ»!

10 жовтня 2018 року в конференц-залі Noosphere Engineering School відбувся круглий стіл «Космічна освіта: минуле, сьогодення, майбутнє». Захід проходив в рамках проголошеного Всесвітнього тижня космосу 2018 та 100-літнього ювілею Дніпровського національного університету ім.О. Гончара.

З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Дніпровського національного університету ім.О.Гончара, професор Поляков М.В.

Студенти коледжу мали змогу бути слухачами в обговоренні наступних тем:

- вектор розвитку вищої освіти України;

- зарубіжний досвід підготовки фахівців космічної галузі;

- космічна освіта як точка перетину бізнесу і науки;

- майбутнє профільної космічної освіти.

Кожна тема розглядалася в окремій Дискусійній панелі. Присутні спікери в своїх виступах використовували презентації за тематикою круглого столу.

Студенти мали змогу почути відповіді та задати питання сьогодення проблематики, досвіду, наукової та профорієнтаційної роботи в аерокосмічній освіті.

 
 

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК програмної інженерії

ЮВІЛЕЙ ДНІПРОВСЬКОГО ПЛАНЕТАРІЮ 2018

В Україні працює п'ять планетаріїв і Дніпровський планетарій один із них. 14 вересня 2018 року Дніпропетровський планетарій святкував 50-річчя з дня заснування. Урочисту подію відкрила директор планетарію Юлія Зоц.

На свято був запрошений і Коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара представивши експозицію моделей ракет, які виконані студентським конструкторським бюро та презентацію «Сучасні космічні ігри».

 

Програма свята видалася яскравою, динамічною та емоційною. В Зоряному залі планетарію можна було побачити арт-інсталяцію з елементами лазерного шоу.

 
 

«Сьогодні мені пощастило побувати в планетарії. Я вперше завідав до Зоряної зали. Мені тут дуже сподобалося. Цікаво дізнаватися про красу Всесвіту», – зазначив студент групи ОВ-16-1 Гриньов Ярослав.

Такої ж думки і студент групи ПЗ-16-1 Чередайко Владислав: «У планетарії я вже втретє. Найбільше сподобалась інформація про Місяць».

«Мені сподобалася інформація про те, що у нашого Сонця є особлива команда Небесних Механіків та які планети зараз видно на небі», – додає студент групи ТВ-15-2 Даньків Іван.

 

До участі у заході готувалися студенти та викладачі ПЦК Програмної інженерії, ПЦК Математики та інформатики, ПЦК Авіа та ракетобудування.

Сьогодні серед студентів коледжу є бажаючі відвідати нову програму планетарію та більше пізнати науку зірок.

Коледж та студенти нагороджені сертифікатами за участь у ювілеї.

 
 

Дніпровський планетарій – одне із сучасних місць освітнього простору з питань пізнавання Всесвіту. Дякуємо Дніпровському планетарію за участь у проведеному заході.

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

Ніч Науки – 2018

22 травня 2018 року в м.Дніпро з нагоди Дня Науки пройшов науково-популярний фестиваль «Ніч Науки-2018». Організаторами заходу виступили: Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та Громадська організація «Рада молодих вчених Дніпропетровської області».

Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара був активним учасником проведеного заходу серед університетів та академій міста. Викладачі та студенти коледжу мали можливість прочитати лекції за тематикою аерокосмічної освіти.

Студенти коледжу під керівництвом викладачів представили свої моделі ракет, робота-шпигуна. Активний інтерес відвідувачів був до колекції логічних головоломок та майстра-класу з повітряних змій. Цікаво було дивитися, як котушка Тесла пускає маленькі стриммери та запалює люмінісцентні лампи на відстані.

Крім того, присутня молодь могла дізнатися про спеціальності та підготовчі курси в коледжі. Дякуємо учасникам заходу – викладачам Буряку Г.І., Мандриці Т.П., Сєдачовій К.Г., Феоктістовій Л.А. та студентам - Рощину Д.О., гр. ТВ-16-1; Феночко М.С., гр.ТВ-16-1; Вершині Я.В., гр.ПЗ-17-1; Куракіну О.С., гр.ПЗ-17-1; Бондареву М.Р., гр.ТВ-15-2; Даньківу І.В., гр.ТВ-15-2; Панченко А.Д., гр.ТВ-15-2; Черненко А.І.,гр.КС-16-2; Коваленко О.С., гр. ПЗ-15-1; Плисенко М.В., гр. ПЗ-15-1; Гопієнко К.О., гр. ТО-16-1; Гриньову Я.В., гр.ОВ-16-1 за підготовку та участь у фестивалі «Ніч Науки-2018».

Коледж вдячний організаторам науково-популярного фестивалю «Ніч Науки-2018» за можливість представлення досліджень навчального закладу.

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

 
 
 
 

Участь у XX Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції «Людина і космос»

11-13 квітня 2018 року на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова в м. Дніпро відбулася XX Ювілейна Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і космос». Щороку коледж бере участь у проведенні заходу. Цього року 20 студентів та викладачів взяли участь в конференції.

 

За результатами роботи XX Ювілейної Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Людина і космос» відмічено 60 учасників, серед яких і студенти коледжу, які нагороджені дипломами конференції.

Секція «Інформаційні технології. Системи телекомунікацій» - Гриньов Я.В., ст.гр ОВ-16-1

Секція «Екологія. Космічна біомедицина і психологія» - Василишина А.О., ст.гр. ТВ-14-1

Секція «Нетрадиційні ідеї і проекти» - Бондарев М.Р., ст.гр. ТВ-15-2

Секція «Виробництво літальних апаратів: нові рішення і технології» - Лебідь О.Д., ст.гр.ОВ-15-1

Секція «Транспортні-космічні системи: проектування, конструювання і надійність» - Гаврилюк В.Д., ст.гр. ТВ-14-1

Секція «Нанотехнології і наноматеріали в РКТ» - Зозуля І.О., ст.гр.ЗВ-17у-1

Студент групи ОВ-16-1 Гриньов Ярослав з задоволенням розповідає про участь у заході «Я вже вдруге приймаю участь у цьому форумі. У роботі конференції брали участь науковці, студенти, аспіранти є чому повчитися».

 

Участь творчої молоді коледжу в конференції вкотре засвідчила високий рівень студентських досліджень під керівництвом викладачів.

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК програмної інженерії, науковий керівник

ІІ науково-практична конференція студентів «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ»

12 квітня 2018 на базі ПЦК Програмної інженерії відбулася ІІ науково-практична конференція студентів коледжу «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ». Мета конференції - відображенння сучасних елементів інформаційних технологій, які використовуються при підготовці ІТ-спеціалістів. Конференція проведена під егідою Level Up - навчального центру підготовки ІТ-спеціалістів.

 

Марина Янкула, керівник навчального центру підготовки ІТ- спеціалістів Level Up, привітала студентів з урочистою подією та розповіла чим займається навчальний центр підготовки ІТ- спеціалістів Level Up та про сучасні вимоги в ІТ- кар’єрі. Гості заходу розповіли присутнім про відмінності роботи фріланс від роботи в компанії, етапи Front End розробки.

 

З доповідями на конференції виступило 11 студентів II-IV курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». Керівниками виступили викладачі ПЦК Програмної інженерії та ПЦК Комп’ютерної інженерії.

 

Підсумки конференції підвела голова ПЦК Програмної інженерії Ланська Світлана, яка відзначила високу підготовку та інтерес студентів до проведеного заходу. Студенти, які виступали з доповідями отримали подарунки від Level Up.

 

Доповіді за рішенням оргкомітету надруковані у збірнику праць конференції та розміщені на сайті коледжу (перейти).

 

ПЦК Програмної інженерії коледжу висловлює подяку гостям навчального центру підготовки ІТ- спеціалістів - Level Up, за підтримку у проведенні заходу.

Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

Олімпіада з математики 2018

У процесі навчання студенти коледжу отримують знання з фундаментальних математичних дисциплін. Обдарована молодь має можливість самовдосконалюватися, беручи участь у конкурсах, олімпіадах.

27 лютого 2018 року у коледжі відбулася олімпіада з математики серед студентів першого курсу. Організатор заходу – предметно-циклова комісія математики та інформатики. В заході взяли участь сім студентів з різних спеціальностей, які змагалися в вирішенні задач різної складності та тематики протягом 120 хвилин.

 
 

Виборов перше місце студент групи ПЗ-17-2 Ян Силицький: «Я вражений. Подальше завдання — це участь у міській олімпіаді з математики». Переможець був нагороджений подарункам, який представила асоціація IT-Dnipro Community: компанія AMС Bridge.

 

Олена Малик, голова ПЦК Математики та інформатики

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

Олімпіада з інформатики 2017

У коледжі 18 грудня 2017 року проходила олімпіада з інформатики. Організатор заходу – предметно-циклова комісія програмної інженерії. Відкрила олімпіаду завідуюча відділенням комп’ютерної та програмної інженерії Михайлова Валерія, яка побажала учасникам успіху та творчого натхнення.

В заході взяли участь 13 студентів першого, другого та третього курсів з різних спеціальностей.

Олімпіада складалася з туру тривалістю 5 годин. Завдання було однаковим для всіх учасників, яке складалося з тестової та практичної частини.

Переможницею стала студентка третього курсу Куракіна Анастасія: «Так, я задоволена. Сьогодні переді мною стають нові задачі – готуватися до міської олімпіади з інформатики, є над чим працювати».

Всі учасники змагання були нагороджені подарунками, які представила асоціація IT-Dnipro Community: компанії SoftServe та AMSBridge.

 

Олімпіади в коледжі - це невід’ємна складова частина освітнього процесу, що надає можливість підвищувати якість професійної підготовки молодших фахівців, розвивати творчі здібності та таланти молоді.

ПЦК програмної інженерії коледжу висловлює подяку асоціації IT-Dnipro Community, IT – компаніям SoftServe та AMSBridge, за підтримку у проведенні заходу.

Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

ІІ студентська науково-практична конференція «Біологічні дослідження – 2017»

28 листопада 2017 року студенти нашого коледжу прийняли участь у ІІ студентській науково – практичній конференції «Біологічні дослідження – 2017», яка проходила на базі Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури. Наші студенти виступили на вищому рівні. Від усієї душі вітаємо учасників і бажаємо їм великого натхнення на шляху підкорення нових вершин знань, наполегливості й терпіння, мудрості й порозуміння, злагоди і миру!

 

Наукові Читання «Дніпровська орбіта - 2017»

З 26-28 жовтня 2017 в Дніпрі пройшли XII Наукові читання «Дніпровська орбіта - 2017», які були присвячені 20-річчю польоту Леоніда Костянтиновича Каденюка, першого космонавта незалежної України.

Організаторами Наукових Читань «Дніпровська орбіта - 2017» виступили:

  • ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля»;
  • Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова;
  • Музей космонавтики ім. С.П. Корольова Житомирської обласної ради;
  • Дніпровський національний університет ім. О. Гончара;
  • ДП «ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова».

Форум зібрав більше 80 учасників та гостей - вчені, конструктори, фахівці аерокосмічної галузі України. Серед присутніх були також і студенти.

Студент другого курсу спеціальності «Прикладна механіка» Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Гриньов Ярослав вперше приймав участь у рівні такого заходу. Науковий напрям «Аерокосмічна освіта молоді і вузівська наука. Перспективні інноваційні проекти» тема доповіді «Підкорення космосу через сучасні комп'ютерні технології», науковий керівник, Т.П. Мандрика, викладач.

З неабиякою цікавістю присутні слухали виступ Леоніда Костянтиновича Каденюка, який розповів про свої студентські роки, підготовку до космічного польоту, відчуття перебування в Космосі.

Студент коледжу Ярослав Гриньов поділився своїми враженнями: «Я щасливий. Мені випала унікальна можливість поспілкуватися з першим космонавтом незалежної України Леонідом Костянтиновичем Каденюком. Саме завдяки таким зустрічам розширюється загальний та професійний світогляд».

Вчені, наукові співробітники аерокосмічної галузі, викладачі, студенти два дні обговорювали питання історії авіації та ракето-космічної техніки, філософії та космосу, вузівську науку й проблеми розробки ракетно-космічної техніки.

Кращі доповіді були відзначені дипломами та рекомендовані до публікації в фахових наукових журналах. Дипломом за кращу доповідь був відзначений і студент Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Гриньов Ярослав.

 

Наукові читання «Дніпровська орбіта» - це один із заходів який спонукає викладача до пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованих студентів та залучення до наукової роботи.

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії

I Студентська конференція «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»

29 березня 2017 року відбулась І студентська конференція «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», яка проходила під егідою IT-компанії SoftServe. Організатор заходу - предметно-циклова комісія програмної інженерії.

Основна мета конференції - активізація наукової діяльності студентської молоді, поглиблення зв'язків і співпраці, між студентами та викладачами у сфері наукових досліджень проблем розвитку інформаційних технологій. Загалом у роботі конференції взяли участь понад 35 учасників (викладачів, студентів).

З доповідями на конференції виступило 9 студентів І-IV курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».

 

Фахівець IT-компанії SoftServe Ксенія привітала присутніх та розповіла про компанію: «IT-компанія SoftServe найбільша глобальна IT-компанія, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення та консультаційних послугах. У співпраці з клієнтами наша команда здатна вирішувати завдання будь-якої складності, чітко визначати потреби замовника. Дуже добре що студенти розширують свій професійний погляд на майбутню професію проводячи такі заходи».

 

Представники IT-компанії SoftServe розповіли присутнім як потрапити до них на навчання та які вимоги до сучасного резюме.

Після заслуховування доповідей і дискусії члени оргкомітету та присутні були приємно вражені рівнем підготовки, оригінальністю викладення проблем.

Доповіді за рішенням оргкомітету надруковані у збірнику праць конференції.

 

ПЦК програмної інженерії коледжу висловлює подяку гостям IT-компанії SoftServe, за підтримку у проведенні заходу.

Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії

Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії


Наукові Читання «Дніпровська орбіта - 2016»

В Дніпропетровську відбулися XI  Наукові Читання «Дніпровська орбіта - 2016», які були присвячені до 20-річчя створення Національного центру аерокосмічної освіти молоді. Організаторами цього заходу були: Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля», Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова,  музей космонавтики імені С.П.Корольова Житомирської обласної ради. В роботі  Наукових Читань  взяли участь вчені, фахівці підприємств і організацій аерокосмічної галузі, викладачі, наукові співробітники, а також Дніпропетровський коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.

Впродовж двох днів учасники Наукових Читань обговорювали актуальні питання ракетно-космічної галузі сьогодення, зокрема: проблеми історико-музейної та бібліотечної діяльності авіації і космонавтики та шляхи їх вирішення, аерокосмічної освіти молоді, проблеми в сфері космосу та перспективні шляхи їх вирішення, а також аспекти космонавтики в третьому тисячолітті  в умовах динамічного розвитку науки та техніки. В заході взяли участь більше 70 учасників та гостей запрошениних з м.Дніпро, м.Житомир, м.Запоріжжя, м.Київ, м.Харків. На читаннях було заслухано 35 допові.

Наймолодшою учасницею була Кучко Анна, студентка коледжу четвертого курсу спеціальності «Виробництво ракетно-космічних літальних апаратів/Авіаційна та ракетокосмічна техніка», яка в друге приймала участь у  Наукових читаннях. Тема  доповіді студентики «Освітня платформа програмного забезпечення для студентів технічних спеціальностей», напрям «Аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука», науковий керівник: Мандрика Т.П., викладач. Студентка своїм виступом надихнула  присутніх неодмінно завітати до коледжу.

Сучасні методи профорієнтації які використовує коледж розкрила викладач Мандрика Т.П. в доповіді «Інноваційні методи профорієнтації», напрям «Аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука». У перервах між доповідями, а також після завершення наукових читань  учасники та гості змогли обмінятися думками щодо прослуханих доповідей і поділитися власним досвідом. Студентка Кучко Анна поділилася своїми враженнями: «Я вдруге приймаю участь у заході такого високого рівня наукових здобутків. Враження надзвичайні. Так, є надчим працювати до наступних Наукових Читань. Я планую в подальшому брати участь у заході, як студентка Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара навчаючись на фізико-технічному факультеті».

Студентка коледжу Кучко А. отримала незабутні враження та безцінний досвід роботи на такого роду наукових заходах, а також важливість наукової роботи у процесі становлення студента аерокосмічної освіти, спадкоємності поколінь та шанування великих попередників.

Тетяна Мандрика, викладач ДКРКМ ДНУ ім. О. Гончара