Студентське життя - Наукова діяльність
ВИКЛАДАЧІ КОЛЕДЖУ ДОЛУЧИЛИСЯ ДО «TECH SUMMER FOR EDUCATORS: AI EDITION» ВІД SOFTSERVE
З 22 липня до 13 серпня 2024 року відбулися серії вебінарів «Tech Summer for Educators: AI Edition» від компанії SoftServe.
Серед учасників вебінарів ‒ Світлана Ланська, голова циклової комісії програмної інженерії, Тетяна Мандрика та Тетяна Сайко, педагогині циклової комісії програмної інженерії.
Впродовж чотирьох тижнів освітяни могли поглибити свої знання про використання АІ у освіті та ІТ-індустрії.
Викладачі впроваджуватимуть отримані на інтенсиві знання у своїй професійній діяльності для студентів 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
«TEACHERS' SMART UP: SUMMER EDITION 2024» ВІД SIGMA SOFTWARE UNIVERSITY
22-26 липня 2024 року для освітян України відбувся тиждень інтенсивного навчання з експертами компанії Sigma Software, які поділилися найсучаснішими методиками викладання ІТ-дисциплін.
Серед учасників заходу ‒ Світлана Ланська, голова циклової комісії програмної інженерії та Тетяна Мандрика, викладачка циклової комісії програмної інженерії.
Отримані практичні навички під час навчання допоможуть зробити освітній процес у коледжі ще ефективнішим для студентів 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КУРС «ВИКОРИСТАННЯ ПРИКЛАДНОГО РІШЕННЯ «BAS БУХГАЛТЕРІЯ» ВІД ВГО «СПІЛКА АВТОМАТИЗАТОРІВ БІЗНЕСУ»
З 25 по 27 червня 2024 року вібувся онлайн-курс для викладачів закладів освіти «Оперативне управління компанією за допомогою прикладного рішення «Використання прикладного рішення «BAS Бухгалтерія».
Організатор: Всеукраїнська громадська організація «Спілка Автоматизаторів Бізнесу».
IT-галузь є однією з провідних галузей економіки України, яка вимагає постійного поповнення кваліфікованими кадрами. Під час навчання викладачі мали змогу отримати глибокі знання використання програми, детально розглянуто основні і додаткові функціональні можливості BAS Бухгалтерія. Освітяни матимуть можливість поділитися набутими знаннями із студентами у новому навчальному році.
Коледж є учасником освітнього проєкту «Спілка Автоматизаторів Бізнесу» та партнером «Центру освітніх ініціатив».
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ОСВІТНІЙ КУРС «IT FOR UNI: BOOTCAMP 2.0» ВІД АСОЦІАЦІЇ «IT UKRAINE»
27 червня 2024 року завершено навчання на освітньому курсі «IT for Uni: Bootcamp 2.0» від Асоціації «IT Ukraine». Відкриття курсу відбулося 11 квітня 2024 року.
Серед учасників освітнього курсу ‒ викладачка циклової комісії програмної інженерії, Тетяна Мандрика.
Протягом 10 тижнів учасники курсу опанували 10 модулів, 20 лекцій та 10 воркшопів на актуальні теми:
- сучасні інструменти побудови освітніх програм;
- управління людьми та ресурсами, робота команди;
- проєктний менеджмент;
- ефективна комунікація;
- лідерство та people skills ефективного менеджера;
- діджиталізація навчальних процесів;
- ШІ в навчальному процесі;
- маркетинг;
- міжнародна співпраця і сучасний бізнес;
- тренди в освіті 2024-2025.
Освітній курс «IT for Uni: Bootcamp 2.0» ‒ доповнення теоретичних, практичних навичок менеджменту та управління, нові знання та знайомства.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ФІНАЛ МІЖНАРОДНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE 2024»
Студенти ВСП «Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара» 8 червня 2024 року в режимі онлайн брали участь у фіналі чотирнадцятої Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій «IT-UNIVERSE 2024» під керівництвом викладачки спецдисциплін Тетяни Мандрики.
Творча, талановита молодь коледжу групи ПЗ-20-1 та групи ПЗ-21п-1, 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» брала участь у фіналі конкурсу – «Управління IT-проєктами», розділ «Управління ІТ-проєктами» вивчається дисципліною «Групова динаміка та комунікації».
20 червня 2024 року відбулася церемонія оголошення результатів фіналу «IT-Universe-2024».
Результати фіналу 2024 конкурсу «Управління IT-проєктами» - переглянути
Студенти,
Альохін Олександр ‒ група ПЗ-21п-1,
Мальований Максим – група ПЗ-20-1,
Потульний Іван – група ПЗ-20-1,
Турчин Максим – група ПЗ-21п-1,
Філіпенко Тарас – група ПЗ-20-1
вітаємо Вас з участю у фіналі IT-UNIVERSE-2024!
Тетяна Мандрика, викладачка дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмна інженерія
МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА У ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE» 2024 КОНКУРС «УПРАВЛІННЯ ІТ-ПРОЄКТАМИ»
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у 2023-2024 навчальному році у шостий раз брали участь у чотирнадцятому сезоні Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій IT-UNIVERSE 2024.
Учасниками змагань були студенти спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» – групи ПЗ-20-1 та групи ПЗ-21п-1. Талановита, творча молодь коледжу брала участь у конкурсі – «Управління IT-проєктами».
Розділ «Управління ІТ-проєктами» студенти опановують вивчаючи дисципліну «Групова динаміка та комунікації».
На фінал IT-UNIVERSE-2024, який відбудеться 5-25 червня 2024 року дистанційно в режимі «онлайн-змагань» та в форматі інтернет-відеозв'язку у м. Київ, запрошена передова молодь коледжу – студенти, які показали високі результати на відбіркових етапах (переглянути).
Потульний Іван – група ПЗ-20-1;
Мальований Максим – група ПЗ-20-1;
Турчин Максим – група ПЗ-21п-1;
Альохін Олександр ‒ група ПЗ-21п-1;
Філіпенко Тарас – група ПЗ-20-1.
Студенти, вітаємо Вас із участю чотирнадцятого сезону фіналу IT-UNIVERSE-2024!
Бажаємо Вам успіху у вирішенні фінальних завдань IT-Олімпіади!
Тетяна Мандрика, викладачка дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмна інженерія
ВІДБУЛОСЯ СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО СТУДЕНТСЬКОГО ГУРТКА «ІНФОРМАТИКА ТА ІНФОРМАЦІЯ» ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ПРОГРАМНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ 2024
24 травня 2024 року відбулося секційне засідання наукового студентського гуртка «Інформатика та інформація» циклової комісії програмної інженерії, у якому взяли участь студенти першого курсу:
- групи ОВ-23-1, 131 спеціальності «Прикладна механіка», освітньо-професійної програми «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів»;
- групи ЕП-23-1, 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
На секційному засіданні обговорювали:
- результати участі у ХХІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок», з інформатики, яка проходила з 22 квітня 2024 року до 17 травня 2024 року.
Інтернет-олімпіада «На Урок» - цікавий інтерактив для творчої молоді коледжу.
Вітаємо студентів коледжу з перемогою!
група ОВ-23-1
Вахабов Ілля, Клименко Владлен, Зань Владислав, Полегенько Андрій, Зеленський Роман
група ЕП-23-1
Гольдрін Олег, Дем'янов Станіслав, Жирнов Данило, Мелешков Олександр, Павелко Андрій, Пінчук Іван, Стрежак Родіон, Сухой Артем
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
РОБОТА НАУКОВОГО ГУРТКА «ІНФОРМАТИКА ТА ІНФОРМАЦІЯ» 2024
13 та 14 травня 2024 року, на передодні Дня науки в Україні, учасники гуртка «Інформатика та інформація» взяли участь у XXI Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Весна 2024) з інформатики.
Студенти 131 спеціальності «Прикладна механіка» освітньо-професійної програми «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів» групи ОВ-23-1 та студенти 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» групи ЕП-23-1 - активні учасники гурткової роботи.
Досвід засвідчує, що функціонування наукового гуртка - студентська активність інформатикою за межами освітнього процесу.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, керівниця гуртка «Інформатика та інформація»
СТУДЕНТИ 121 СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ» ПРОХОДЯТЬ ПЕРЕДДИПЛОМНУ ПРАКТИКУ В ІТ-КОМПАНІЇ SIGMA SOFTWARE
Циклова комісія програмної інженерії коледжу та ІТ-компанія «Sigma Software» уклали договір про співробітництво щодо проходження переддипломної практики студентами 121 спеціальності.
Саме під час практики студенти групи ПЗ-20-1 застосовують вміння й навички, набуті під час навчання в коледжі.
Завдяки переддипломній практиці у студентів розвиваються основні компетентності:
- здатність до самонавчання, підтримки належного рівня знань, готовність до опанування знань нового рівня, підвищення своєї фаховості та рівня кваліфікації;
- здатність приймати обґрунтовані рішення при роботі над проєктом;
- організація роботи в команді.
«Я дуже задоволений місцем проходженням переддипломної практики. Sigma Software входить до топ 100 найкращих IT компаній світу за рейтингом The Global Outsourcing 100. Sigma Software - шведська компанія з українським корінням, яка надає послуги з ІТ-консалтингу. Мені дуже пощастило» - говорить Максим Мальований, студент групи ПЗ-20-1.
Переддипломна практика - удосконалення набутих в коледжі теоретичних знань і навиків та невід’ємна складова освітньо-професійної програми підготовки фахового молодшого бакалавра.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ПОЧАТОК УСПІШНОГО ШЛЯХУ У СВІТІ 3D МОДЕЛЮВАННЯ
Студенти 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» групи ПЗ-22-1, групи ПЗ-22-2, групи ПЗ-23п-1 під час опанування дисципліни «Системи автоматизованої обробки інформації» активно використовують найкращі програми для роботи з 3D моделюванням - Blender, Cinema 4D, 3Ds Max, SolidWorks, Tinkercad.
Тривимірне моделювання стало невід'ємною частиною різних галузей і сфер. В ігровій індустрії, 3D моделювання відіграє важливу роль у створенні ігрових персонажів, анімацій та деталізованих ігрових світів. Завдяки цьому процесу, ігри стають більш реалістичними та захоплюючими для гравців.
«Я захоплююся Cinema 4D – це професійна програма для створення 3D графіки, анімації та спецефектів. Cinema 4D включає спеціальні інструменти для роботи з фізичними ефектами і взаємодії з іншими додатками» - говорить Кирило Гавриш, студент групи ПЗ-22-1.
«3Ds Max - програма для створення 3D моделей, анімації та візуалізації, використовується у різних галузях, включаючи архітектуру, ігрову індустрію. Вивчення 3Ds Max, відкриває величезні перспективи, мені дуже подобається» - наголошує Євгеній Стрельцов, студент групи ПЗ-22-2.
«Blender - це популярна безкоштовна програма для 3D моделювання. Додаток має попит завдяки своїй доступності та гарному функціоналу. Серед переваг програми - розробка макетів для 3D-друку» - відзначає Дмитро Івко, студент групи ПЗ-22-1.
«SolidWorks – сучасні технології проєктування та досліджень» - ділиться своїми враженнями Сергій Саранчук, студент групи ПЗ-22-2.
3D моделювання знаходить широке застосування в архітектурі, ігровій індустрії, анімації, рекламі, медіа, медицині, машинобудуванні та багатьох інших сферах, де важливим є створення реалістичних і деталізованих візуальних образів.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
MEETUP: «TIME SERIES ANALYSIS AND FORECASTING» ВІД SIGMA SOFTWARE UNIVERSITY
24 квітня 2024 року відбувся мітап «Time series analysis and forecasting» від Sigma Software University. Разом з Андрієм Салатою, провідним Data Science експертом, Principal Data Scientist/Data Architect в Sigma Software, учасники заходу мали можливість заглибити свої знання у Data Science у напрямку аналізу динамічних даних, а також дізнатися про порядок аналізу часових рядів та як ці знання можна застосовувати на практиці.
На онлайн мітапі говорили про:
- сутність time series: що означає та які основні властивості;
- задачі, які можуть вирішуватися на основі часових рядів;
- аналіз часових рядів: від простого до складного;
- методи статистичного аналізу часових рядів, які допоможуть розуміти та ефективно використовувати динамічні дані в роботі;
- необхідні навички та знання для роботи з часовими рядами;
- основи статистики часових рядів: ключові поняття, автокореляція, декомпозиція, регресія тощо.
Серед активних учасників заходу - студенти коледжу, групи ПЗ-20-1, 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Участь у заходах компанії Sigma Software для студентів - один із напрямків дослідження, опанування сучасних технологій.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
СТВОРЮЄМО ІСТОРІЮ КОЛЕДЖУ РАЗОМ: ВЕСНЯНА СЕСІЯ 2024
18 квітня 2024 року завершилася весняна сесія для випускників коледжу 2024 року студентів четвертого курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» групи ПЗ-20-1 складанням іспиту з дисципліни «Групова динаміка і комунікації».
Студентська сесія - один із найвідповідальніших періодів у житті кожного студента.
Завершення сесії випускників супроводжується почуттям гордості та досягнення, оскільки вони офіційно завершують свою освіту. Попереду переддипломна практика, дипломування та вступ до університету - перехід на новий етап свого життя, початок професійної кар'єри.
Тож побажаємо нашим студентам четвертого курсу просування до нових можливостей та здобутків!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КУРС «МЕНЕДЖМЕНТ У ПРОДУКТОВОМУ ІТ» ВІД ІТ-КОМПАНІЇ GENESIS
1-12 квітня 2024 відбулося навчання для викладачів курсу «Менеджмент у продуктовому ІТ» для студентів від ІТ-компанії Genesis та ГО «Product IT Foundation for Education» (PFE) за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України, EdEra, KSE.
Серед учасників форуму і педагогиня циклової комісії програмної інженеріі, Тетяна Мандрика. Кожен учасник виконавши умови навчання отримав сертифікат про проходження навчання та акредитацію для інтеграції курсу «Менеджмент у продуктовому ІТ» у навчальному закладі.
Знання та інструменти, які розглянуті на курсі, можна використовувати у своїй професійній діяльності.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ІННОВАЦІЙНЕ МИСЛЕННЯ: РОЗВИТОК ТА ЗАСТОСУВАННЯ НОВАТОРСЬКИХ ІДЕЙ
Творча молодь коледжу розвиває інноваційне мислення під час навчання та самовдосконалення.
Студенти залишаються в курсі останніх тенденцій та технологій у ІТ-галузі. Читають, вивчають та розвиваються постійно.
Студенти випускного курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» мають можливість опановувати курс «Створення та розвиток ІТ-продуктів» від української кофаундингової ІТ-компанії Genesis та курс на освітній платформі Prometheus «Основи управління командами та проєктами в IT. Підготовчий» під час вивчення дисципліни «Групова динаміка і комунікації».
Метою курсів є профорієнтація в продуктовому ІТ, розвиток підприємницького мислення студентів, командної роботи, посилення практичної складової у закладах освіти та розвиток продуктового ІТ.
Тетяна Мандрика, викладачка дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмна інженерія
ОФЛАЙН-МІТАП ДНІПРОВСЬКИХ BIG DATA & DATA SCIENCE СПІЛЬНОТ ‒ DIVE INTO DATA
13 березня 2024 року відбувся офлайн-мітап дніпровських Big Data & Data Science спільнот ‒ Dive into Data.
Спікер: Константин Загорулько, Data Scientist в SoftServe.
Під час зустрічі було розглянуто два значущих тренди:
‒ надання організаціям доступу до великих мовних моделей (LLMs) через API, таких як GPT-4;
‒ зростання потужних відкритих великих мовних моделей, таких як LLaMA 2.
Серед учасників офлайн-мітапу викладачка циклової комісії програмної інженерії Тетяна Мандрика.
Спільно зі спікером в офісі компанії SoftServe присутні заглибилися в дилему вибору між LLM з відкритим кодом та API.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмної інженерії
ВОРКШОПИ «UNI-BIZ BRIDGE» ВІД UGEN НА ТЕМУ «СУЧАСНИЙ ВИКЛАДАЧ»
27-29 лютого 2024 року відбулися воркшопи «Uni-Biz Bridge» від UGEN на тему «Сучасний викладач».
На заходах учасники мали можливість розв'язувати цікаві прикладні кейси, отримати нові знайомства та поспілкуватися з спікерами.
Підсумком воркшопів з компаніями SoftServe, Deloitte, Genesis, KPMG, Хлібпром, PwC, EY було тестування. Серед більше ніж 1000 сертифікатів для учасників, які набрали необхідну кількість балів та успішно склали тест з першої спроби і педагогині коледжу – Світлана Ланська, голова циклової комісії програмної інженерії, Тетяна Мандрика, викладачка циклової комісії програмної інженерії.
Дякуємо UGEN за чудові воркшопи!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
РОБОТА НАУКОВОГО ГУРТКА «ІНФОРМАТИКА ТА ІНФОРМАЦІЯ» 2024
Студенти коледжу взяли участь у ХХ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок», яка проходила з 16 січня 2024 року до 23 лютого 2024 року, з інформатики, під керівництвом викладачки спецдисциплін Тетяни Мандрики.
Інтернет-олімпіада «На Урок» - цікавий інтерактив для творчої молоді коледжу.
В онлайн-заході взяли участь студенти:
- 131 спеціальності «Прикладна механіка», освітньо-професійної програми «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів», групи ОВ-23-1;
- 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», групи ЕП-23-1.
Вітаємо студентів коледжу з перемогою!
група ОВ-23-1
Полегенько Андрій, Єнін Ярослав, Вахабов Ілля, Кужільний Богдан
група ЕП-23-1
Жирнов Данило, Павленко Богдан, Сухой Артем, Чечет Олексій
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
XX ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА «НА УРОК» (ЗИМА 2024)
В рамках наукового гуртка «Інформація та інформатика» 19 та 20 лютого 2024 року гуртківці, студенти 131 спеціальності «Прикладна механіка», групи ОВ-23-1 та студенти 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», групи ЕП-23-1 взяли участь у ХХ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» (Зима 2024) з інформатики.
«Олімпіада – це знання своїх сильних і слабких сторін, це прагнення рухатися вперед та перемагати», - ділиться своїми враженнями Нікіта Онішко, студент групи ЕП-23-1.
Підтримуємо бажання кожного студента коледжу спробувати свої сили в інтернет-олімпіаді «На Урок».
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
«TEACHERS’ SMART UP: WINTER EDITION 3.0» ВІД SIGMA SOFTWARE UNIVERSITY
22-26 січня 2024 року відбувся тиждень інтенсивного навчання з 10-ма професійними тренерами, які поділилися безліччю порад, технік та інсайтів від Sigma Software University.
Серед учасників заходу і викладачі комісії програмної інженерії - Світлана Ланська та Тетяна Мандрика, які мали можливість ознайомитися з основними світовими трендами в освіті, трендами ринку праці в ІТ.
Набуті нові навички і знання під час навчання кожен учасник зможе застосовувати у своєму освітньому процесі.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНОГО МИСЛЕННЯ «BEBRAS-2023». ПІДСУМКИ
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара активні учасники Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерного мислення «Bebras-2023», який проводився впродовж 13-18 листопада 2023 року.
Логічні задачі з інформатики та комп’ютерного мислення вирішували тридцять шість учасників студенти груп ОВ-23-1, ЕП-23-1, ТВ-22-1.
Студенти, які отримали добрий результат:
- група ТВ-22-1: Іван Гуня, Ігор Литвинов, Богдан Пунтус, Артем Старцев, Микита Стешенко, Максим Золотарьов, Тимур Кошетар, Давид Якубович, Денис Щербинін, Ярослав Пахомов;
- група ЕП-23-1: Олег Гольдрін, Нікіта Онішко, Данііл Чуприна, Тимур Демиденко, Олександр Мелешков, Максим Ярошенко;
- група ОВ-23-1: Ілля Вахабов, Андрій Карелін, Станіслав Муковоз, Вадим Сєлєдцов, Роман Зеленський, Дмитро Музика, Семен Хмельов.
Вітаємо з перемогою!
За результатами конкурсу, студенти які отримали відмінний результат:
- Стельмах Ростислав, група ТВ-22-1, 134 спеціальність «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», освітня програма «Виробництво ракетно-космічних літальних апаратів»;
- Дем’янов Станіслав, група ЕП-23-1, 141 спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Дякуємо всім студентам, які взяли участь в конкурсі!
Тетяна Мандрика, координатор конкурсу, викладачка ЦК Програмна інженерія
ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ АСОЦІАЦІЇ IT UKRAINE «IT FOR UNI: BOOTCAMP» 2023
21 листопада 2023 року завершено новий освітній проєкт Асоціації IT Ukraine «IT for Uni: Bootcamp» – безкоштовний навчальний курс з менеджменту та управління на прикладі ІТ-індустрії для представників вищої освіти та керівників вищих навчальних закладів. Курс тривав 5 тижнів.
Головна мета курсу – покращення якості вищої освіти, підвищення кадрового потенціалу та впровадження кращого практичного менеджменту у внутрішніх процесах навчальних закладів на прикладі ІТ-індустрії.
За результатами відбору до курсу вдалось долучитися 125 учасникам з 27 міст України та 80 закладів вищої освіти та фахової передвищої освіти. Викладачка циклової комісії програмної інженерії Тетяна Мандрика успішно завершила навчання на курсі «IT for Uni: Bootcamp» від Асоціації «IT Ukraine»!
Лектори курсу – керівники, кваліфіковані менеджери ІТ-компаній: Sigma Software, EPAM Ukraine, SoftServe, GlobalLogic, генерального партнера - банку UKRSIBBANK BNP Paribas Group та міжнародні експерти.
Впроваджуємо в коледжі нові принципи в організацію освітнього процесу разом з партнерами!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВІДКРИТИЙ ЗАХИСТ КУРСОВИХ ПРОЄКТІВ НА ЦИКЛОВІЙ КОМІСІЇ ПРОГРАМНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
27 листопада 2023 року стартував відкритий захист курсових проєктів студентів третього та четвертого курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» на цикловій комісії програмної інженерії.
Із вступним словом виступила Валентина Любохинець, заступник директора з навчальної роботи, та гість заходу Олександр Пюра, ментор SoftServe Academy, які побажали студентам творчих успіхів.
Захист курсових проєктів – це важлива складова освітнього процесу, яка допомагає здобувачам презентувати свої soft skills та продемонструвати hard skills.
В обговоренні взяли участь члени комісії, Валентина Любохинець, заступник директора з навчальної роботи, Світлана Ланська, голова циклової комісії програмної інженерії, Наталія Гапоненко, викладачка циклової комісії програмної інженерії, керівник курсового проєкту, Олександр Пюра, ментор SoftServe Academy.
Під час захисту студентам вдалося продемонструвати свою здатність до аналізу, оцінки та застосування знань на практиці.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ІІІ ВСЕУКРАЇНСЬКІ ПАТОНІВСЬКІ ЧИТАННЯ 2023
23 листопада 2023 року в м. Дніпро у Фаховому міському базовому коледжі зварювання та електроніки імені Є.О. Патона відбулися ІII Всеукраїнські Патонівські читання.
Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара активний учасник форуму.
У заході за секцією 4 «Сучасні тенденції при викладанні технічних та економічних дисциплін: методика та інновації» взяли участь:
- Ірина Антоненко, голова циклової комісії галузеве машинобудування та Анна Козельська, викладачка циклової комісії авіаційна та ракетно-космічна техніка, які презентували тему «Особливості оформлення курсу в системі дистанційного навчання Moodle при викладанні спеціальних механічних дисциплін»;
- Тетяна Мандрика, викладачка спецдисциплін циклова комісія програмна інженерія та Ростислав Стельмах, студент групи ТВ-22-1, 134 спеціальність «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», освітня програма «Виробництво ракетно-космічних літальних апаратів» з доповіддю на тему «Інновації при опануванні CAD-системи SOLIDWORKS в сучасному коледжі».
За результатами конференції видано збірник матеріалів.
Участь у форумі – це представлення педагогічної майстерності педагогів та здобутків сучасної креативної молоді коледжу, дослідження передового досвіду учасників конференції.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
РОБОТА НАУКОВОГО ГУРТКА «ІНФОРМАТИКА ТА ІНФОРМАЦІЯ» 2023
Студенти коледжу взяли участь у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок», яка проходила з 02 жовтня 2023 року до 19 листопада 2023 року, з інформатики, під керівництвом викладачки спецдисциплін Тетяни Мандрики.
Інтернет-олімпіада «На Урок» - цікавий інтерактив для творчої молоді коледжу.
В онлайн-заході взяли участь студенти:
- 131спеціальності «Прикладна механіка», освітня програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів», групи ОВ-23-1, 14 учасників;
- 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», групи ЕП-23-1, 19 учасників;
- 134 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», освітня програма «Виробництво ракетно-космічних літальних апаратів», групи ТВ-22-1, 13 учасників.
Участь у гуртковій роботі передової творчої молоді - стимул постійно розвиватися.
Вітаємо студентів коледжу з перемогою!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНОГО МИСЛЕННЯ «BEBRAS-2023»
Впродовж 13-18 листопада 2023 року проводився Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерного мислення «Bebras-2023». Конкурс проводиться в Україні Львівським фізико-математичним ліцеєм-інтернатом при Львівському національному університеті імені Івана Франка.
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара активні учасники заходу. Логічні задачі з інформатики та комп’ютерного мислення вирішували тридцять шість учасників.
В онлайн-заході взяли участь студенти:
- 131 спеціальності «Прикладна механіка», освітня програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів», групи ОВ-23-1;
- 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», групи ЕП-23-1;
- 134 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», освітня програма «Виробництво ракетно-космічних літальних апаратів», групи ТВ-22-1.
Участь студентської молоді у конкурсі – повторення пройденого матеріалу з інформатики, математики та розвиток логічного мислення.
Тетяна Мандрика, координатор конкурсу, викладач ЦК Програмна інженерія
ОНЛАЙ-СЕМІНАРИ «WOMEN IN BUSINESS 2023: УКРАЇНА — МІСЦЕ ДЛЯ ПЛАНІВ» ВІД UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP
З 8 листопада 2023 року стартувала п’ята щорічна серія семінарів в рамках програми Women In Business для підтримки жіночого підприємництва від UKRSIBBANK BNP Paribas Group. Долучилися до навчання і педагогині коледжу.
Мотивують та надихають учасниць семінарів успішні жінки, які мають досвід та експертизу ведення бізнесу.
Перейти до онлайн-семінарів - посилання
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмної інженерії
СПІВПРАЦЯ З IT DNIPRO COMMUNITY
Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара та IТ Dnipro Community підписали Меморандум про співпрацю.
Партнерську угоду 25 жовтня 2023 року підписали директор коледжу Олександр Романовський та виконавчий директор IT Dnipro Community Євген Гостіщев. Домовленості, укладені за активного сприяння викладачки циклової комісії програмної інженерії Тетяни Мандрики, передбачають широке співробітництво в галузі інформаційних технологій, спрямоване на підвищення рівня фахової передвищої освіти студентів коледжу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Коледж та IT Dnipro Community і раніше активно взаємодіяли в рамках окремих проєктів. Наприклад, студенти коледжу та слухачі підготовчого відділення активно декілька років поспіль долучаються до онлайн-турів IT-компаніями міста проєкту Learn IT, які організовує ком’юніті.
Сторони планують поглибити співпрацю задля досягнення спільних цілей.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КРУГЛИЙ СТІЛ : «ВОЛОДИМИР ФЕДОРОВИЧ УТКІН – НАЙЯСКРАВІША ОСОБИСТІСТЬ В ІСТОРІЇ РОЗВИТКУ РАКЕТНО-КОСМІЧНОЇ ТЕХНІКИ В УКРАЇНІ ( 70-90 РОКАХ ХХ СТОЛІТТЯ)»
27 жовтня 2023 в онлайн-форматі відбувся круглий стіл: «Володимир Федорович Уткін – найяскравіша особистість в історії розвитку ракетно-космічної техніки в Україні (70-90 роках ХХ століття)» до 100-річчя від дня народження в рамках проведення XVІІІ Наукових Читань «Дніпровська орбіта» на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова.
Активними учасниками форуму були студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара, 131 спеціальності «Прикладна механіка» (група ОВ-23-1).
Участь студентської молоді у форумі - це системна форма навчання з метою передачі знань про авіацію й космонавтику.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ОНЛАЙН-СЕМІНАР «ДО СТОРІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВІКТОРА ГЛУШКОВА - ЗАСНОВНИКА УКРАЇНСЬКОЇ КІБЕРНЕТИКИ ТА ІНФОРМАТИКИ»
25 жовтня 2023 року відбувся онлайн-семінар «До сторіччя від дня народження Віктора Глушкова - засновника української кібернетики та інформатики» для студентів 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Творча молодь коледжу дізналася про науковий і життєвий шлях академіка В. М. Глушкова.
Дякуємо міжнародній компанії DataArt за можливість перегляду онлайн-виставки «Віктор Глушков: пам’ятні ідеї».
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ХІХ ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-ОЛІМПІАДА «НА УРОК» (ОСІНЬ 2023)
В рамках відзначення 79-річчя з дня заснування коледжу 23 та 24 жовтня 2023 року гуртківці наукового куртка «Інформація та інформатика» студенти 131 спеціальності «Прикладна механіка» (група ОВ-23-1), 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (група ЕП-23-1), спеціальності 134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» (група ТВ-22-1) взяли участь у ХІХ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На урок» (осінь 2023) з інформатики.
Підтримуємо бажання кожного студента коледжу спробувати свої сили в інтернет-олімпіаді «На Урок».
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ЛЕКЦІЯ «ADVANCED SUPERVISED LEARNING: DEEP NEURAL NETWORKS» - ВОЛОДИМИР КУЛЕШОВ
В Україні триває проєкт Ukraine Global Faculty, в межах якого закордонні професори з провідних університетів, топексперти та підприємці читають онлайн-лекції для української аудиторії.
20 жовтня 2023 року відбулася онлайн-лекція Володимира Кулешова, доцента Техніон-Корнельського інституту Джейкобса в Корнельському університеті та факультету комп’ютерних наук Корнельського університету «Advanced Supervised Learning: Deep Neural Networks». Серед присутніх на лекції і освітяни коледжу.
Володимир Кулешов акцентував увагу на лекції - найбільш вражаючих останніх проривів у машинному навчанні, розробці глибоких нейронних мереж. Лектор описав та дослідив цей тип алгоритмів, зокрема згорткові нейронні мережі.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
NASA SPACE APPS CHALLENGE 2023!
7-8 жовтня 2023 року відбувся хакатон NASA Space Apps Challenge 2023, учасниками якого стали студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Над проєктами у режимі онлайн працювала творча молодь 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» та 123 спеціальності «Комп’ютерна інженерія» на двох локаціях ‒ Дніпро та Київ.
NASA Space Apps Challenge Dnipro проходив на базі Engineering School Noosphere. Захист проєктів проходив 9 жовтня.
Ментор команд від коледжу: Тетяна Мандрика, викладачка ЦК програмної інженерії.
Команда Solar Team, тема проєкту «Ринок відкритих наукових проєктів», студенти групи ПЗ-22-2: Жеба Іван, Приходько Матвій, Кацанюк Єлизавета, Дзюба Дар'я, Старченко Богдан, викладачка, Тетяна Мандрика. Розробка проєкту - веб-сайт, форум і канал Discord, які поєднані на одному ресурсі.
Команда Absolute, тема проєкту «Eclipse: перспектива – це все», студенти групи ПЗ-22-2: Свинаренко Ярослав, Пахомов Олексій, Гудзенко Віктор, Москаленко Олександр, Саранчук Сергій. Розробка проєкту – вебсайт, який націлений на донесення інформації.
Ментори команд від коледжу: Юлія Лазарєва, викладачка ЦК програмної інженерії, Ольга Блат, викладачка ЦК комп’ютерної інженерії.
Команда Ocean Gardens, тема проєкту «Океанські сади», студенти групи КС-21-1, 2: Дронова Анастасія, Антіпов Костянтин, Май Олексій, Лавріненко Станіслав, Прокопенко Ігор. Розробка проєкту - створення гри, спрямованої на привернення уваги до глобальної екологічної проблеми – забруднення Світового океану.
Команда, Solar Investigators, тема проєкту «Затемнення: ракурс вирішує все», студенти групи КС-20-1: Суслова Марина, Корєнной Гліб, Ігнатенко Іван. Розробка проєкту – створення відеогри, яка зацікавить учнів молодшого віку до старшокласників.
Демонстрація проєкту – перейти
NASA Space Apps Challenge Kyiv! Захист проєктів на локації відбувся14 жовтня. Члени команди Froggo.cloud, тема проєкту «Що там з цією водою?», студенти групи ПЗ-21-1: Максим Гниленко, Вероніка Лісова.
Член команди CivitaTeam, тема проєкту «Ринок відкритих наукових проектів», студент групи ПЗ-21-2: Павлов Степан ПЗ-21-2.
Студентам сподобалося працювати над проєктами в отриманні нового досвіду і навичок.
Дякуємо організатору, партнерам заходу, які змогли зібрати всіх разом на різних локаціях, об’єднати спільною метою, та талановитій студентській молоді коледжу за участь у NASA Space Apps Challenge 2023!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК програмної інженерії
ЛЕКЦІЯ «ПОГЛЯД НА СОНЯЧНУ СИСТЕМУ КРІЗЬ ЗНІМКИ ТЕЛЕСКОПА JAMES WEBB» ТА Q&A СЕСІЯ!
10 жовтня 2023 року відбулася лекція від Конора Ніксона, завідувача лабораторії планетарних систем Центру космічних польотів Годдарда дослідницької лабораторії NASA на тему «Погляд на Сонячну систему крізь знімки телескопа James Webb».
Організатори: журнал The Universe Space Tech, ГО «Асоціація Ноосфера» і Planetarium Noosphere Dnipro. Лекція і Q&A сесія відбулася онлайн для всієї України, а дніпряни і гості міста слухали лекцію в улюбленому Planetarium Noosphere Dnipro. Активними учасниками події були викладачі, студенти та слухачі підготовчого відділення коледжу.
«Так, я дуже задоволений. Доктор Конор Ніксон – один з головних експертів у дослідженнях атмосфери Титана, супутника Сатурна. Титан наразі вважається єдиним, крім Землі, планетарним тілом Сонячної системи, в умовах якого потенційно можливе виникнення життя. Було дуже цікаво слухати доктора Конора Ніксона», ‒ ділиться враженнями Ярослав Єнін, студент групи ОВ-23-1 (131спеціальність).
«Знімки, зроблені за допомогою телескопа James Webb, вражаючі. Телескоп James Webb визнано головним науковим проривом 2022 року та найважливішим астрономічним проєктом ХХІ століття» ‒ говорить Олег Гольдрін, студент групи ЕП-23-1 (141 спеціальність).
Дякуємо організаторам за онлайн зустріч з провідним вченим NASA.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КОЛЕДЖ - УЧАСНИК ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ПРОЄКТУ ІНТЕГРАЦІЇ У ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС КУРСУ «СТВОРЕННЯ ТА РОЗВИТОК ІТ-ПРОДУКТІВ» ВІД ПРОДУКТОВОГО IT-БІЗНЕСУ
22-25 вересня 2023 року відбулося донавчання для викладачів курсу «Створення та розвиток ІТ-продуктів» для студентів від ІТ-компанії Genesis та ГО «Product IT Foundation for Education» (PFE) за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки України, EdEra, KSE.
Серед учасників форуму і освітяни коледжу. Кожен учасник виконавши умови донавчання отримав сертифікат про проходження донавчання та акредитацію для інтеграції курсу «Створення та розвиток IT-продуктів» у навчальному закладі.
Учасники програми отримали сучасні знання від ІТ фахівців-практиків та додаткові інструменти з впровадження курсу, які будуть використовувати у професійній діяльності і передавати студентській аудиторії.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
СТУДЕНТИ КОЛЕДЖУ ПРОДОВЖУЮТЬ УСПІШНО ЗАХИЩАТИ ДИПЛОМНІ ПРОЄКТИ
В коледжі з 22 червня 2023 року розпочався захист дипломних проєктів фахового молодшого бакалавра.
Захист проєктів – надзвичайно важливий, підсумковий етап навчання студентів в освітньому закладі. З урахуванням сьогодення в Україні, розроблені проєкти студентів набувають ще більшої значимості. Кожен дипломний проєкт студента коледжу - значимий внесок у розвиток певної галузі України.
Вітаємо студентів та керівників з успішним захистом дипломних проєктів!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВОРКШОП «ЯК CHATGPT МОЖЕ АСИСТУВАТИ ПІД ЧАС СТВОРЕННЯ НАВЧАЛЬНОЇ ПРОГРАМИ АБО ОСВІТНЬОЇ ТРАЄКТОРІЇ»
20 червня 2023 року відбувся воркшоп «Як ChatGPT може асистувати під час створення навчальної програми або освітньої траєкторії» від Олександри Тиркалової, Partnership with Universities Lead у Genesis. На онлайн-зустрічі були присутні і освітяни коледжу.
На воркшопі присутні мали можливість познайомитись з прикладами використання ChatGPT в освітньому процесі тощо.
Освітяни можуть скористатись програмою та перевірити штучний інтелект в дії.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ФІНАЛ МІЖНАРОДНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE 2023»
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара 7 червня 2023 року в режимі онлайн брали участь у фіналі тринадцятої Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій «IT-UNIVERSE 2023» під керівництвом викладачки спецдисциплін Тетяни Мандрики.
Творча, талановита молодь коледжу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» брала участь у фіналі конкурсу – «Управління IT-проєктами», розділ «Управління ІТ-проєктами» вивчається дисципліною «Групова динаміка та комунікації».
16 червня 2023 року відбулася церемонія оголошення результатів фіналу «IT-Universe-2023».
Результати фіналу 2023 конкурсу «Управління IT-проєктами» - переглянути.
На церемонії оголошення результатів Фіналу «IT-Universe-2023» було названо вдруге серед фіналістів Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара – друге місце у конкурсі «Управління IT-проєктами» зайняв Андрій Кущевський, студент групи ПЗ-19-1.
Студенти,
Глущенко Ілля – група ПЗ-19-2,
Кущевський Андрій – група ПЗ-19-1
вітаємо Вас з участю у фіналі IT-UNIVERSE-2023!
Кущевський Андрій – група ПЗ-19-1
Вітаємо!
Друге місце в конкурсі «Управління IT-проєктами»,
IT-UNIVERSE-2023!
Тетяна Мандрика, викладачка дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмна інженерія
ДИПЛОМ ЗА ПЕРЕМОГУ У ФІНАЛІ МІЖНАРОДНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE 2023»
Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вдруге отримав диплом за перемогу у Фіналі Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій «IT-UNIVERSE 2023».
Олімпіада проходила з 15 квітня до 16 червня 2023 року. Організатор олімпіади: Всеукраїнська громадська організація «Співтовариство ІТ-директорів України». Участь студентів в олімпіаді – творче змагання з професійної та практичної підготовки, демонстрація вміння застосовувати теоретичні знання для вирішення конкретних завдань.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмна інженерія
КРУГЛИЙ СТІЛ «ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТІ: CHATGPT І БІЛЬШЕ»
14 червня 2023 року відбувся круглий стіл «Використання штучного інтелекту в освіті: ChatGPT і більше».
Організатори: Рада молодих учених при МОН України, Офіс підтримки вченого, ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації» (УкрІНТЕІ), Інститут проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України, Інститут цифровізації освіти НАПН України, Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського» та Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти. Серед учасників і освітяни коледжу.
Мета форуму - визначення перспективних підходів до освітніх застосувань та експертне обговорення потенційних проблем етичного та безпечного використання різних моделей ШІ. Програма круглого столу (завантажити).
Сьогодні все більше виникає питань щодо різних аспектів застосування платформ штучного інтелекту для освітніх цілей.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмна інженерія
КОЛЕДЖ ПІДПИСАВ МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВПРАЦЮ З ОСВІТНЬОЮ ФУНДАЦІЄЮ ПРОДУКТОВОГО ІТ
Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Освітня фундація продуктового ІТ», яка створена українською кофаундинговою компанією Genesis, представниками фонду Horizon Capital та Київської школи економіки задля розвитку IT-освіти і впровадження найкращих практик сучасного бізнес-навчання в українську систему академічної освіти.
Учасниками цього проєкту є Міністерство освіти та науки України, Міністерство цифрової трансформації України, компанія Genesis та Product IT Foundation for Education, а також коледж. Викладачі коледжу пройшли програму підвищення кваліфікації та отримали акредитацію на інтегрування курсу «Створення та розвиток ІТ-продуктів» у коледжі.
Студенти четвертого курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» мали можливість опановувати курс «Створення та розвиток ІТ-продуктів» під час вивчення дисципліни «Групова динаміка і комунікації».
Метою курсу є профорієнтація в продуктовому ІТ, розвиток підприємницького мислення студентів, посилення практичної складової у закладах освіти та розвиток продуктового ІТ.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмна інженерія
РОБОТА НАУКОВОГО ГУРТКА «ІНФОРМАТИКА ТА ІНФОРМАЦІЯ» 2023
25 травня 2023 року отримано результати учасників XVII Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» (Весна 2023). Учасники гуртка «Інформатика та інформація» взяли активну участь у олімпіаді з інформатики.
Студенти 131 спеціальності «Прикладна механіка» освітньо-професійна програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплекcів» групи ОВ-22-1 та студенти 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» групи ЕП-22-1, групи ЕП-22-2 активні учасники гурткової роботи.
Участь у гуртковій роботі стимулює творчу молодь коледжу постійно розвиватися.
Студенти, вітаємо Вас із участю XVII Всеукраїнської інтернет-олімпіади «На Урок» (Весна 2023)!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА У ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE» 2023 КОНКУРС «УПРАВЛІННЯ ІТ-ПРОЄКТАМИ»
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у 2022-2023 навчальному році вп’яте брали участь у тринадцятому сезоні Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій IT-UNIVERSE 2023.
Учасниками змагань були студенти спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» – групи ПЗ-19-1, ПЗ-19-2, ПЗ-20п-1. Талановита, творча молодь коледжу брала участь у конкурсі – «Управління IT-проєктами». Розділ «Управління ІТ-проєктами» студенти опановують вивчаючи дисципліну «Групова динаміка та комунікації».
На фінал IT-UNIVERSE-2023, який відбудеться 5-25 червня 2023 року дистанційно в режимі «онлайн-змагань» та в форматі інтернет-відеозв'язку у м. Київ, запрошена талановита передова молодь коледжу – студенти, які показали високі результати на відбіркових етапах (переглянути):
Кущевський Андрій – група ПЗ-19-1;
Глущенко Ілля – група ПЗ-19-2;
Височин Антон – група ПЗ-20п-1.
Студенти, вітаємо Вас із участю тринадцятого сезону фіналу IT-UNIVERSE-2023!
Бажаємо Вам успіху у вирішенні фінальних завдань IT-Олімпіади!
Тетяна Мандрика, викладачка дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмна інженерія
ПІДСУМКИ ЗАВЕРШЕННЯ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ НА БАЗІ SOFTSERVE
17 травня 2023 року завершилася переддипломна практика у студентів 121 спеціальності. Студенти групи ПЗ-19-1 та ПЗ-19-2 мали змогу проходження переддипломної практики на базі ІТ-компанії SoftServe для спрямування закріплення теоретичних знань, отриманих за час навчання в коледжі, та набуття, розширення практичних навичок і умінь в роботі за 121 спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення». Кожен студент презентував розробку програмного продукту з детальним поясненням використання сучасних технологій.
Переддипломна практика студентів коледжу є невід’ємною складовою освітньо-професійної програми підготовки фахового молодшого бакалавра.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмна інженерія
МІТАП PYTHON STEP BY STEP ВІД SIGMA SOFTWARE UNIVERSITY
30 березня 2023 року студенти та слухачі підготовчого відділення коледжу взяли участь у вебінарі «PYTHON STEP BY STEP» від освітнього майданчика Sigma Software University.
Разом зі спікером мітапу Вікторією Онищенко, доктором технічних наук, професоркою КПІ ім. Ігоря Сікорського присутні мали змогу: навчитися правильно використовувати можливості, які пропонує ІТ-індустрія; знайти натхнення для нових цілей та досягнень; зрозуміти, чому Python - це про можливості.
Python - одна з найпопулярніших мов програмування на ІТ-ринку України та Європи. Вона є простою для вивчення та чудовим рішенням для вибору як першої мови.
Учасники мітапу отримали корисні знання, щоб бути в курсі IT-можливостей.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмна інженерія»
КРУГЛИЙ СТІЛ «STEАM-ОСВІТА: ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ»
24 березня 2023 року відбувся круглий стіл на тему «STEАM-освіта: від теорії до практики».
Організатори заходу:
- МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ;
- НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ;
- НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ;
- ІНСТИТУТ ОБДАРОВАНОЇ ДИТИНИ НАПН УКРАЇНИ;
- ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ НАПН УКРАЇНИ
- ДЕРЖАВНА НАУКОВА УСТАНОВА «ІНСТИТУТ МОДЕРНІЗАЦІЇ ЗМІСТУ ОСВІТИ»
- НАЦІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР «МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ»
- КАФЕДРА UNESCO З НАУКОВОЇ ОСВІТИ УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ МИХАЙЛА ДРАГОМАНОВА.
Учасниками форуму були і викладачі коледжу.
Переглянути круглий стіл «STEАM-освіта: від теорії до практики» - перейти
STEАM-освіта - практико-орієнтований підхід, який дозволяє студентам виконувати завдання будь-якої складності.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
РОБОТА НАУКОВОГО ГУРТКА «ІНФОРМАТИКА ТА ІНФОРМАЦІЯ» 2023
Студенти 131 спеціальності «Прикладна механіка» освітньо-професійна програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплеків» групи ОВ-22-1 активні учасники гурткової роботи.
21 березня 2023 року учасники гуртка «Інформатика та інформація» взяли участь у XVII Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» (Весна 2023) з інформатики.
Досвід засвідчує, що студенти активно цікавляться інформатикою за межами освітнього процесу. Для таких студентів і функціонує науковий гурток.
Наукова робота студентів – один з найважливіших засобів підвищення якості підготовки фахових молодших бакалаврів.
Побажаємо учасникам олімпіади творчих успіхів!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
КУРС «TEACHERS' SMART UP: WINTER PRODUCTIVITY»
З 23 по 27 січня 2023 року Sigma Software проводила для викладачів технічних напрямків університетів та коледжів тижневий курс «TEACHERS’ SMART UP: WINTER PRODUCTIVITY».
Активними учасниками курсу були викладачі коледжу - Світлана Ланська - голова ЦК «Програмної інженерії», Тетяна Мандрика та Тетяна Сайко - викладачі ЦК «Програмна інженерія», Геннадій Буряк - викладач ЦК «Математики та інформатики».
Експерти Sigma Software у тижневому курсі поєднали онлайн навчання та практичну самостійну роботу, яка закріпила отримані знання і навички та допомагає їх з легкістю імплементувати на початку другого семестру до освітнього процесу в коледжі.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмна інженерія»
ВЕБІНАР «МАТЕМАТИКА ДЛЯ ПРОГРАМІСТА»
9 та 11 січня 2023 року відбувся вебінар «Математика для програміста». Спікерка: Ольга Задорожна, Software Engineer, Meta (Facebook).
В актуалізації знань взяли участь студенти коледжу.
План вебінару (9 січня):
1. Поняття границі. Чи завжди можна її знайти? Якщо так, то чому вона може дорівнювати?
2. Правило Лопіталя. Випадки, коли його можна застосовувати.
3. Практика. Згадуємо або вчимось обчислювати границі.
4. Поняття еквівалентності та чому воно спрощує обчислення.
5. Ріст функцій. Порівнюємо швидкість росту функцій.
6. Поняття О-нотації.
Переглянути вебінар 9 січня - перейти
План вебінару (11 січня):
1. Складність алгоритму. Таблиця типових часових складностей.
2. Приклади алгоритмів із:
- сталим часом виконання;
- логарифмічним часом виконання;
- лінійним часом виконання;
- квазілінійним часом виконання;
- квадратичним (поліноміальним) часом виконання;
- експоненційним часом виконання;
- факторіальним часом виконання.
Переглянути презентацію вебінару 11 січня (завантажити)
Переглянути вебінар 11 січня - перейти
Для ефективної роботи з алгоритмами, визначення їхньої складності, потрібно мати широкий спектр знань.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмна інженерія»
NASA SPACE APPS CHALLENGE DNIPRO 2022!
1-2 жoвтня 2022 року в режимі онлайн у Дніпрі вiдбувся NASA Space Apps Challenge. Це найбільший міжнародний космічний хакатон, організований за підтримки NASA (Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США) у різних країнах. Організатор локального етапу у Дніпрі – ГО «Асоціація Ноосфера».
Головна мета проведення заходу – використання космічних технологій для вирішення проблем на Землі.
Серед учасників хакатону, команд у Дніпрі, були студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О. Гончара спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» та спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення».
Під час безперервної роботи над проєктом учасники мали змогу поспілкуватися з менторами, використовуючи сервіс Discord.
Команда VR Tour, до складу якої увійшли студенти спеціальності 123 «Комп’ютерна інженерія» Конько Віталій, Капшук Олексій (група КС-19-1), а також випускник коледжу Почитаєв Сергій, запропонувала віртуальну подорож-квест лабораторіями проєкту «Студентська ракета».
Користувачі додатку зможуть спробувати себе в ролі інженера-електроніка, інженера-балістика, інженера-програміста, спеціаліста з кібербезпеки.
Розробка дозволить абітурієнтам та студентам у дистанційному режимі дізнатися про проєкт, у якому молоді фахівці мають змогу конструювати, проєктувати та запускати ракети малих розмірів, що летять на низьких околоземних орбітах.
Ментори команди від коледжу: Юлія Лазарєва, викладач ЦК програмної інженерії, Ольга Блат, викладач ЦК комп’ютерної інженерії.
Команда MARSIK1 – студенти спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» (група ПЗ-21-2) Васильєв Георгій, Ломака Ірина, Новостройний Дмитро, Обуховський Максим, Павлов Степан та Тетяна Мандрика, викладач ЦК програмної інженерії, працювали над проєктом «Навчання крізь дзеркало». Це систематизована інформація, з усіма складовими наукових досліджень на основі реальних даних NASA, отримання якісних фотографій відкритого космосу космічним телескопом «Джеймс Вебб», яка реалізована у вигляді комп'ютерної гри. Додаток має сучасний інтерфейс, яскраве подання інформації, можливе використання під час вивчення дисципліни «Астрономія».
Дякуємо організатору, партнерам заходу, які змогли зібрати всіх разом, об’єднати спільною метою, та талановитій студентській молоді коледжу за участь у хакатоні!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК програмної інженерії
НАВЧАЛЬНИЙ КУРС TEACHERS’ SMART UP: SUMMER EDITION
З 1 по 5 серпня 2022 року Sigma Software проводила для викладачів технічних напрямків університетів та коледжів тижневий курс «TEACHERS’ SMART UP: SUMMER EDITION». Активними учасниками курсу були викладачі коледжу - Світлана Ланська, голова ЦК Програмної інженерії, Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії.
Експерти Sigma Software у тижневому курсі допомогли учасникам форуму розібратися з трендами та змінами у світі інформаційних технологій.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ФІНАЛ МІЖНАРОДНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ З ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE 2022»
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара 8 та 10 червня 2022 року в режимі онлайн брали участь у фіналі Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій «IT-UNIVERSE 2022» під керівництвом викладача спецдисциплін Тетяни Мандрики.
Талановита молодь коледжу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» брала участь у фіналі конкурсу – «Управління IT-проєктами», розділ «Управління ІТ-проєктами» вивчається дисципліною «Групова динаміка та комунікації» та конкурсі «Роботи з нами, роботи навколо нас».
22 червня 2022 року відбулася Церемонія оголошення результатів Фіналу IT-Universe-2022.
Результати фіналу конкурсу «Управління IT-проєктами» - переглянути.
На Церемонії оголошення результатів Фіналу IT-Universe-2022 було названо вперше серед фіналістів Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара - третє місце у конкурсі «Роботи з нами, роботи навколо нас».
Студенти,
Щербатий Андрій – група ПЗ-18-1,
Турута Богдан – група ПЗ-18-2,
Новостройний Дмитро – група ПЗ-21-2,
вітаємо Вас з участю у фіналі IT-UNIVERSE-2022!
Новостройний Дмитро – група ПЗ-21-2
Вітаємо!
Третє місце в конкурсі «Роботи з нами, роботи навколо нас»,
IT-UNIVERSE-2022!
Тетяна Мандрика, викладач дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмної інженерії
МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА У ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE» 2022 КОНКУРС «УПРАВЛІННЯ ІТ-ПРОЄКТАМИ»
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у 2021-2022 навчальному році вчетверте брали участь у дванадцятому сезоні Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій IT-UNIVERSE 2022.
Учасниками змагань були студенти спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» – групи ПЗ-20-1, ПЗ-18-1, ПЗ-18-2. Талановита, творча молодь коледжу брала участь у конкурсах – «Управління IT-проєктами», «Розробка мобільних застосунків». Розділ «Управління ІТ-проєктами» студенти вивчають на дисципліні «Групова динаміка та комунікації».
На фінал IT-UNIVERSE-2022, який відбудеться 7-22 червня 2022 року дистанційно в режимі "онлайн-змагань" та в форматі інтернет-відеозв'язку у м. Київ, запрошена талановита передова молодь коледжу – студенти, які показали високі результати на відбіркових етапах (переглянути):
- Турута Богдан – група ПЗ-18-2, конкурс «Управління IT-проєктами»;
- Щербатий Андрій – група ПЗ-18-1, конкурс «Управління IT-проєктами»;
- Новостройний Дмитро – група ПЗ-21-2, конкурс «Розробка мобільних застосунків».
Студенти, вітаємо Вас із участю дванадцятого сезону фіналу IT-UNIVERSE-2022!
Бажаємо Вам успіху у вирішенні фінальних завдань IT-Олімпіади!
Тетяна Мандрика, викладач дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмної інженерії
ВЕБІНАР «THE AMERICAN ROCKETRY CHALLENGE. ОСОБЛИВОСТІ ЗМАГАНЬ І ВЛАСНИЙ ДОСВІД УЧАСТІ»
21 травня 2022 року відбувся вебінар «The American Rocketry Challenge. Особливості змагань і власний досвід участі». Організатори: ГО «Асоціація Noosphere» і Федерація ракетомодельного спорту України.
Вебінар проводила Кетрін Лью з Каліфорнії – капітанка команди, яка минулого року увійшла в десятку найкращих на змаганнях, а в 2022 році її команда посіла восьме місце в The American Rocketry Challenge, найбільшому у світі ракетомодельному івенті.
Слухачі підготовчого відділення коледжу, які цікавляться спеціальностю 134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» взяла активну участь у вебінарі. Майбутні студенти – Печерський Олександр, Литвинов Ігор, Кусов Ілля, Корпач Владислав, Шугайленко Семен, Гуня Іван, Бедін Тимур, Приходько Данило, Лісіцин Ярослав, Федоров Едуард, Біцький Кирило, Шаптала Родіон цікавилися, як проходять змагання TARC. Найбільше Кетрін Лью ставив запитання Приходько Данило, зокрема, яка мінімальна висота ракети, критерії для перемоги, як проходять змагання тощо.
Участь у вебінарі слухачі підготовчого відділення зможуть вказати при написанні мотиваційного листа за 134 спеціальністю на вступній кампанії.
Дякуємо організаторам за проведений вебінар, який відбувся у День науки України.
Тетяна Мандрика, завідувачка підготовчого відділення
МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА В СФЕРІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE» 2022
Шановні студенти старших курсів та випускники! Запрошуємо до участі у Міжнародній студентській олімпіаді в сфері інформаційних технологій «IT-Universe». Онлайн тестування вже відкрито!
В цей непростий час Всеукраїнська Спілка Автоматизаторів Бізнесу продовжує підтримувати щорічну Міжнародну студентську олімпіаду в сфері інформаційних технологій «IT-Universe».
Ключовим аспектом «IT-Universe» є спільна робота бізнесу, освіти і соціально-активних ІТ-спільнот над завданням підвищення якості системи підготовки молодих ІТ-фахівців, а також підтримка активної і талановитої молоді.
Студенти, які покажуть кращі результати зможуть прийняти участь у фіналі та позмагатись за призи.
Увага! Доступ до онлайн-тестування буде відкрито до 15 травня.
Детальна інформація тут – перейти
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
БЕБРАС-2021 ЗАВЕРШЕНО
21 лютого 2022 року оприлюднено підсумки Міжнародного конкурсу з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер-2021». Серед 50712 учасників конкурсу України і студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, які є членами гуртка «Інформація та інформатика».
Вітаємо учасників форуму, які показали відмінні результати, ‒ студентів групи ОВ-20-1 спеціальності 131
Галузеве машинобудування освітня програма «Обслуговування верстатів з числовим та програмним управлінням»:
Замкового Микиту
Мягкова Олексія
Шаркова Арсенія
Шляпцева Романа
Перемога у конкурсі ‒ це здобуток для творчої передової студентської молоді.
Тетяна Мандрика, координатор конкурсу,викладач ЦК Програмної інженерії
СТУДЕНТИ КОЛЕДЖУ ОТРИМАЛИ ПЕРЕМОГУ У STAR TRACK ЗА НАПРЯМОМ FREESTYLЕ
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О. Гончара взяли участь у інноваційному турнірі ракетно-космічного спрямування Star Track VI, який відбувся 27 листопада в режимі онлайн.
Команда групи ПЗ-21-2 «MARS1K» (науковий керівник – викладач ЦК Програмної інженерії Тетяна Мандрика) серед напрямку Freestylе зайняла ІІІ місце у конкурсі. Це студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення»:
Новостройний Дмитро
Бахмат Богдан
Васильєв Георгій
Ломака Ірина
Обуховський Максим
Павлов Степан
Директор коледжу Олександр Романовський висловив щиру подяку викладачу за підготовку студентів до Star Track та побажав студентам наснаги, нових перемог, здобутків!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ІНЖЕНЕРНИХ ТАЛАНТІВ «FUTURE OF UKRAINE 2021»
10 грудня 2021 року з 10:00 до 19:00 відбувся другий тур Фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine 2021».
Переможці першого туру ‒ студенти групи ОВ-19-1 спеціальності 131 Прикладна механіка, освітня програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів» Максим Ведмеденко та Микита Окунь виконували завдання 2 години 15 хвилин.
Бажаємо успіхів!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ІНЖЕНЕРНИХ ТАЛАНТІВ «FUTURE OF UKRAINE 2021»
22 листопада 2021 року з 09:00 до 19:00 відбувся перший тур Фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine 2021».
29 листопада оприлюднено результати першого туру. Серед 35 студентів з вищих навчальних закладів України за результатами першого туру Future of Ukraine 2021 (переглянути) і студенти коледжу.
Вітаємо переможців першого туру ‒ студентів групи ОВ-19-1 спеціальності 131 Прикладна механіка, освітня програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів»:
Максима Ведмеденка
Микиту Окунь
Побажаємо успіхів у наступних етапах Фестивалю творчій молоді коледжу.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
STAR TRACK 2021
27 листопада 2021 року відбувся 6-й Star Track – інноваційний турнір ракетно-космічного спрямування на платформі Zoom.
Захід проходив за підтримки ГО «Асоціація Noosphere».
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О. Гончара щороку беруть участь у форумі.
Студент групи ТВ-18-1 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» Дмитро Шелковников представив проєкт «Камера згорання зі змінними соплами», науковий керівник - Катерина Сєдачова, голова ЦК Авіаційної та ракетно-космічної техніки.
Команда студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» групи ПЗ-21-2 Бахмат Богдан, Васильєв Георгій, Ломака Ірина, Новостройний Дмитро, Обуховський Максим, Павлов Степан презентували проєкт за напрямом Freestyle, який показує життя на планеті Марс, науковий керівник - Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії. На пітчинг-сесії Дмитро Новостройний поділився думками команди щодо можливостей студентів ІТ-направлення у створенні програмних продуктів та їх використання у галузі аерокосмічної освіти (переглянути).
За рішенням журі Star Track VI, команда групи ПЗ-21-2 «MARS1K» серед напрямку Freestylе зайняла третє місце.
Тож вітаємо з перемогою у форумі Star Track студентів групи ПЗ-21-2:
Новостройного Дмитра
Бахмат Богдана
Васильєва Георгія
Ломаку Ірину
Обуховського Максима
Павлова Степана
Необхідним елементом навчання сучасного студента є відвідування форумів з метою ознайомлення з новітніми науково-технічними досягненнями та обмін досвідом серед учасників заходу.
Тетяна Мандрика, учасник заходу,викладач ЦК Програмної інженерії
II ВСЕУКРАЇНСЬКІ ПАТОНІВСЬКі ЧИТАННЯ
25 листопада 2021 року в м. Дніпро у Фаховому міському базовому коледжі зварювання та електроніки імені Є.О. Патона відбулися II Всеукраїнські Патонівські читання. Формат проведення – відеоконференція.
Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вдруге брав участь у форумі. У заході за секцією 4 «Сучасні тенденції при викладанні технічних дисциплін: методика та інновації» взяли участь Тетяна Мандрика, викладач спецдисциплін ЦК Програмної інженерії та Максим Ведмеденко, студент групи ОВ-19-1 спеціальності 131 Прикладна механіка, освітня програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів» з доповіддю на тему «Системний підхід до вивчення середовища CAD-системи SOLIDWORKS».
За результатами конференції видано збірник матеріалів, з онлайн-версією якого можна ознайомитись на сайті Фахового міського базового коледжу зварювання та електроніки імені Є.О. Патона.(завантажити)
Участь у форумі – це не тільки представлення педагогічної майстерності викладачів та здобутків творчої молоді коледжу, а й вивчення передового досвіду учасників конференції.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ІНЖЕНЕРНИХ ТАЛАНТІВ «FUTURE OF UKRAINE 2021»
Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів «Future of Ukraine 2021» проводиться Асоціацією ректорів вищих навчальних закладів України та Благодійного Фонду імені Святого Володимира за участю компаній «Прогрестех-Україна», «Тукана Інжиніринг Україна», «Боїнг Україна».
22 листопада 2021 року з 09:00 до 19:00 відбувся перший тур Фестивалю інженерних талантів «Future of Ukraine 2021».
Творча молодь коледжу втретє взяла участь у проведенні заходу. Студент спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» групи ПЗ-19п-1 Володимир Пристрельський та студенти спеціальності «Прикладна механіка» групи ОВ-19-1 Максим Ведмеденко, Микита Окунь виконували завдання першого туру фестивалю 22 листопада 2021 року у режимі онлайн-тестування вирішуючи задачі з фізики, математики, ІТ, англійської мови.
Побажаємо успіхів студентам та чекаємо результатів!
Участь студентів коледжу у таких заходах – спосіб пізнання своїх можливостей.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ПОСІБНИКА, ПРИСВЯЧЕНОГО Л. КАДЕНЮКУ
З нагоди Міжнародного дня студентів (17 листопада) презентуємо біобібліографічний покажчик «Леонід Каденюк. Серце, віддане космосу (1951 – 2018)», що присвячений 70-річчю від дня народження першого астронавта Незалежної України, Героя України, льотчика-випробувача, Леоніда Костянтиновича Каденюка. Книгу адресовано студентам та всім, хто цікавиться питаннями авіації і космонавтики України.
До вітань зі святом студентської молоді коледжу та примірником біобібліографічного покажчика долучився Віталій Яценко, директор Чернівецького центру юних техніків імені Л.К.Каденюка, завідувач Чернівецького музею авіації та космонавтики (2000-2018 рр.), м. Чернівці.
Книгу передано до читальної зали коледжу, яка доповнить добірку книжкової виставки в аерокосмічному напрямку.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ВПРАВНОСТІ «БОБЕР-2021»
7 листопада 2021 року розпочато Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер-2021» за підтримки Міністерства освіти і науки України, державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
Студенти коледжу є активними учасниками заходу. Так, цьогоріч творча студентська молодь 7 та 8 листопада вирішувала логічні задачі конкурсу. В онлайн-заході взяли участь студенти спеціальності 131 «Прикладна механіка», освітня програма «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів», група ОВ-20-1 та студенти спеціальності 133 «Галузеве машинобудування», освітня програма «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях», група ТО-20-1.
Участь студентської молоді у конкурсі – популяризація інформаційно-технологічних знань.
Тетяна Мандрика, координатор конкурсу, викладач ЦК Програмної інженерії
НАУКОВІ ЧИТАННЯ «ДНІПРОВСЬКА ОРБІТА-2021»
28-29 жовтня 2021 року на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова відбулися XVІ Наукові читання «Дніпровська орбіта-2021», які проходили у очному форматі та у форматі Zoom-конференції.
Учасниками Наукових читань були викладачі Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ імені О. Гончара.
Викладачі коледжу – Оксана Галевич, ЦК Бухгалтерського обліку та економічних дисциплін, Тетяна Мандрика, ЦК Програмної інженерії, Вікторія Попова, ЦК Авіаційної та ракетно-космічної техніки працювали за науковим напрямом «Аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука». Тема доповіді – «Участь студентів у форумах та навички командної роботи». Доповідач – викладач спецдисциплін Тетяна Мандрика.
За результатами Наукових читань випущено електронну та друковану збірку тез (переглянути). Кращі доповіді відзначено дипломами.
Оксана Галевич, викладач ЦК Бухгалтерського обліку та ЕД
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
Вікторія Попова, ЦК Авіаційної та ракетно-космічної техніки
ФЕСТИВАЛЬ ІНЖЕНЕРНИХ ТАЛАНТІВ FUTURE OF UKRAINE ПОВЕРТАЄТЬСЯ!
Шановні студенти фестиваль інженерних талантів Future of Ukraine повертається!
Тобі подобається вирішувати нестандартні технічні задачі?
Добре володієш англійською мовою?
Хочеш відправитися у незабутню подорож?
Переможці першого туру Фестивалю “Future of Ukraine 2020” автоматично допущені до участі у другому турі “Future of Ukraine 2021”.
21 лютого 2020 року оприлюднено результати першого туру. Серед 90 студентів з вищих навчальних закладів України за результатами першого туру Future of Ukraine 2020 (перейти) і студенти коледжу:
Яцура Купава група ПЗ-16-1
Олексій Куракін група ПЗ-17-1
Ярослав Гриньов група ОВ-16-1
Список переможців (завантажити)
Головним призом фестивалю є оплачувана подорож на авіабудівні заводи компанії Boeing у м. Сіетл, США. Запрошуємо талановиту молодь коледжу до участі у Всеукраїнському фестивалі інженерних талантів Future of Ukraine 2021.
Реєструйся за посиланням (перейти)
Реєстрація триває до 18.10.2021.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
NASA SPACE APPS CHALLENGE DNIPRO 2021!
З 02 пo 04 жoвтня 2021 року в режимі онлайн у Дніпрі вiдбувся NASA Space Apps Challenge – мiжнaрoдний щoрiчний хaкaтoн. Локальний організатор NASA Space Apps – ГО «Асоціація Ноосфера».
Головна мета проведення заходу – використання космічних технологій для вирішення проблем на Землі.
У четвертий раз учасниками хакатону були студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О. Гончара спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Під час безперервної роботи над проєктом учасники мали змогу поспілкуватися з менторами, використовуючи сервіс Discord.
Студенти групи ПЗ-21-2 Бахмат Богдан, Васильєв Георгій, Ломака Ірина, Новостройний Дмитро, Обуховський Максим, Павлов Степан працювали над проєктом, який показує життя на планеті Марс.
Студенти групи ПЗ-19-1 Вакуленко Олексій, Вязінько Марина, Костюшко Микола, Мишин Євген, Ревков Олександр працювали над проєктом від планети Земля до планети Марс.
NASA Space Apps Challenge – це об’єднання фахівців, студентів аерокосмічної галузі та ІТ-технологій.
Студентська молодь мала змогу перевірити свої здібності командної роботи, яка актуальна при вивченні дисципліни «Групова динаміка та комунікації».
Дякуємо організатору, партнерам заходу, які змогли зібрати всіх разом, об’єднати спільною метою, та талановитій студентській молоді коледжу за участь у хакатоні!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
СПІВПРАЦЯ ЗІ «СПІЛКОЮ АВТОМАТИЗАТОРІВ БІЗНЕСУ»
Сучасний коледж повинен не лише надавати фундаментальну базу знань, а й формувати певні компетентності, орієнтувати на потреби ринку праці, на те, щоб молодь відповідала вимогам роботодавців. Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара уклав Меморандум про співпрацю зі «Спілкою автоматизаторів бізнесу». Коледж є зареєстрованим користувачем «Комплекту методичних матеріалів із використання систем авторизації бізнесу для освітнього процесу».
Студенти спеціальностей 071 «Облік і оподаткування» та 121 «Інженерія програмного забезпечення» матимуть змогу опанувати програмні продукти, які входять у комплект.
Коледж створює сприятливе освітнє середовище для здобуття студентами повноцінної сучасної освіти та самореалізації з подальшим навчанням в університеті, академії.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ФІНАЛ МІЖНАРОДНОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ У ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE» 2021 КОНКУРС «УПРАВЛІННЯ ІТ-ПРОЄКТАМИ»
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара 9 червня 2021 року в режимі онлайн брали участь у фіналі Міжнародної студентської олімпіади з інформаційних технологій IT-UNIVERSE 2021, який проходив у м..Київ на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України.
Талановита молодь коледжу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» брала участь у фіналі конкурсу – «Управління IT-проєктами». Розділ «Управління ІТ-проєктами» вивчається дисципліною «Групова динаміка та комунікації».
Студенти,
Демченко Єлизавета – група ПЗ-17-1,
Кузуб Едуард – група ПЗ-17-2,
вітаємо Вас з участю у фіналі IT-UNIVERSE-2021!
Тетяна Мандрика, викладач дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмної інженерії
МІЖНАРОДНА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА У ГАЛУЗІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ «IT-UNIVERSE» 2021 КОНКУРС «УПРАВЛІННЯ ІТ-ПРОЄКТАМИ»
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара в 2020-2021 навчальному році втретє брали участь у Міжнародній студентській олімпіаді з інформаційних технологій IT-UNIVERSE 2021.
Учасниками змагань були студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» – групи ПЗ-17-1, ПЗ-17-2. Талановита молодь коледжу брала участь у конкурсах – «Управління IT-проєктами» та «Розробка мобільних застосунків». Розділ «Управління ІТ-проєктами» вивчається дисципліною «Групова динаміка та комунікації». Для участі у конкурсі студенти ознайомилися з Положенням про IT-Universe та зареєструвалися на участь в IT-Universe. Згідно з процедурою реєстрації- сорок учасників.
Перший тур – відбірковий, заочний етап (online-тестування), який проходив з 15 березня 2021 року до 5 травня 2021 року. Для проходження конкурсного online-тестування кожному учаснику була надана одна спроба. За відповідь на кожне питання нараховувалося 10 балів. Час проходження тестування – 45 хвилин. Максимальна кількість балів – 300.
За результатами першого етапу на веб-сайті IT-Universe опубліковано загальний рейтинг (переглянути https://it-universe.org/ua/2021/IT-Olympics/Konkurs/rezult/Res_IT_Projek...).
На фінал IT-UNIVERSE-2021, який відбудеться 8-11 червня 2021 р у м. Київ на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України, запрошена талановита передова молодь коледжу – студенти, які показали високі результати на відбіркових етапах (переглянути https://it-universe.org/ua/2021/IT-Olympics/Konkurs/rezult/index.php):
Скрипник Анастасія – група ПЗ-17-1, конкурс «Управління IT-проєктами»
Демченко Єлизавета – група ПЗ-17-1, конкурс «Управління IT-проєктами»
Коваленко Артем – група ПЗ-17-1, конкурс «Управління IT-проєктами»
Кузуб Едуард – група ПЗ-17-2, конкурс «Управління IT-проєктами»
Студенти, вітаємо Вас з участю у фіналі IT-UNIVERSE-2021!
Бажаємо Вам успіху у вирішенні фінальних завдань IT-Олімпіади!
Тетяна Мандрика, викладач дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмної інженерії
ВІДЗНАЧАЄМО ДЕНЬ НАУКИ
У третю суботу травня в Україні відзначається День науки – свято, яке встановлено у 1997 році Указом Президента України «...на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України...».
13 травня 2021 року напередодні Дня науки в групі ПЗ-19п-1 за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» відбулася онлайн виховна година на тему «Підґрунтя розвитку наукового потенціалу сучасного студента». Організатор – куратор групи Тетяна Мандрика.
Студент групи Володимир Пристрельський, учасник Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Людина і космос» 2021, презентував присутнім дослідження, зібрані ним за два роки, які характеризують студента майбутнього 2030 року. Цілеспрямована студентська молодь виявила неабиякий інтерес до теми зустрічі.
Науковий потенціал студентів коледжу під керівництвом викладачів направлений на участь у роботі гуртків, конференцій, форумів, хакатонів, конкурсів, олімпіад.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, куратор групи ПЗ-19п-1
МІЖНАРОДНА МОЛОДІЖНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЛЮДИНА І КОСМОС» 2021
З 14 по 16 квітня 2021 року у м. Дніпро проходила XXIII Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і космос». Цьогоріч конференція приурочена 25-річчю з нагоди заснування Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова. Конференція проводилась у режимах онлайн і офлайн.
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара під керівництвом викладачів щороку активно беруть участь у форумі, розкриваючи свої наукові здобутки, які формуються протягом року.
Викладач спецдисциплін Тетяна Мандрика, науковий керівник та студент групи ПЗ-19п-1 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Пристрельський Володимир досліджували тему «Інформаційні технології і модель студента 2030 року», напрям 7 «Інформаційні технології. Системи телекомунікації». За результатами конференції доповідачі отримали можливість публікації матеріалів у збірнику XXIII Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Людина і космос» та диплом за найкращу доповідь.
Участь студентської творчої молоді у таких форумах є елементом гурткової роботи, що сприяє розширенню кругозору, отриманню нових знань ведення дискусій.
Тетяна Мандрика, учасник конференції, науковий керівник,викладач ЦК Програмної інженерії
ПІДСУМКИ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ВПРАВНОСТІ «БОБЕР-2020»
З 8 по 12 листопада 2020 року проходив Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер-2020» (Конкурс). Цьогоріч у заході взяли участь 22 студенти груп ТВ-19-1 та ТВ-19-2.
Вітаємо переможців (добрий результат):
– Цигана Антона – 74 бали, група ТВ-19-1;
– Браженко Вероніку – 73 бали, група ТВ-19-2;
– Терещенка Іллю – 71 бал, група ТВ-19-1.
Окрім доброго результату, студенти зайняли позицію – успішний результат.
Участь студентів у міжнародних конкурсах є позитивною практикою реалізувати себе як особистість, розширити кругозір та коло наукових інтересів.
Дякуємо всім учасникам за участь у конкурсі!
Тетяна Мандрика, координатор конкурсу, викладач ЦК Програмної інженерії
СТАЖУВАННЯ У SOFTSERVE
24.02.2021 року студенти четвертого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» в межах дисципліни «Групова динаміка та комунікації» взяли участь у вебінарі «Internship from Inside», ІТ-компанії SoftServe. Тема вебінару ‒ «Усе про стажування у SoftServe».
Відкрила вебінар Кокарєва Вероніка, Employer Brand Specialist, SoftServe.
Тарас Ніколаєв, координатор і ментор SoftServe IT Academy, розповів про процедуру реєстрації на сайті компанії.
Інтерни, які сьогодні проходять стажування у компанії, представили проєкти, над якими працюють.
Безсумнівно, почутий та продемонстрований досвід дає можливість студентам четвертого курсу безпосередньо вести підготовку та брати участь у стажуванні SoftServe IT Academy для подальшого працевлаштування (https://career.softserveinc.com/uk-ua/learning-and-certification).
Тетяна Мандрика, викладач дисципліни «Групова динаміка та комунікації», ЦК Програмної інженерії
IV ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «НОВІ ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ УПРАВЛІННЯ БІЗНЕСОМ»
11 лютого 2021 року в м. Києві у режимі онлайн відбулася IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Нові інформаційні технології управління бізнесом». Організатор конференції – Всеукраїнська Спілка Автоматизаторів Бізнесу.
Відкрив конференцію голова «Всеукраїнської Спілки Автоматизаторів Бізнесу» Мазур В.Б. Онлайн-конференція цьогоріч надала можливість представникам освітніх закладів України ознайомитися з новими сучасними інформаційними технологіями при підготовці ІТ-фахівців, бухгалтерів, консультантів із застосуванням дистанційної форми навчання.
Одне із питань, яке розглядалося на конференції, ‒ використання програмного продукту Спілки в освітньому процесі ‒ інформаційно-технологічний супровід ІТС.
Студентам коледжу надається можливість використання ресурсу ІТС від провідних спеціалістів Спілки Автоматизаторів Бізнесу. Під час навчання студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» (дисципліна «Технологія автоматизованої обробки економічної інформації») мають можливість використовувати інформацію ресурсу при виконанні лабораторних робіт, дипломного проєктування.
За результатами конференції видано збірник тез (завантажити).
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, учасник конференції
STAR TRACK 2020
21 листопада 2020 року пройшов 5-й Star Track – інноваційний турнір ракетно-космічного.спрямування на платформі Zoom.
Захід проходив за підтримки ГО «Асоціація Noosphere».
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ імені О. Гончара щороку беруть участь у форумі.
Так, команда студентів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» групи ПЗ-17-1 Войцехов Микола, Волков Степан, Коваленко Артем, Гумбін Микита підготували та презентували проєкт за напрямом Freestyle.
Волков Степан презентував рішення команди 21.11.2020 на пітчинг-сесії, акцентуючи увагу на можливості студентів ІТ-направлення у створенні програмних продуктів та їх використанні при проведенні профорієнтаційної роботи серед підростаючого покоління у галузі аерокосмічної освіти.
Участь у форумі допомогла кожному учаснику виділити основні цінності команди, формувати позитивний емоційний клімат у колективі.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, учасник заходу
МІЖНАРОДНИЙ КОНКУРС З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ВПРАВНОСТІ «БОБЕР-2020»
8-12 листопада 2020 року відбувся Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер-2020».
Студенти коледжу щороку беруть участь у форумі, який проводиться з метою поглиблення знань з інформатики, інформаційних, комп’ютерних технологій серед учнів, студентів для поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном.
Студенти спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» групи ТВ-19-1, ТВ-19-2 активно взяли участь у заході онлайн.
Участь студентської молоді у таких конкурсах – розвиток логічного мислення, повторення пройденого матеріалу з математики, інформатики та отримання задоволення від розв’язку завдань.
Тетяна Мандрика, координатор конкурсу, викладач ЦК Програмної інженерії
НАУКОВІ ЧИТАННЯ «Дніпровська орбіта-2020»
22 та 23 жовтня 2020 року на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М.Макарова відбулися XV Наукові читання «Дніпровська орбіта-2020».
Серед учасників та гостей Наукових читань були викладачі Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ імені О. Гончара.
Наукові читання були присвячені 90-річчю від дня народження першого радянського космонавта – українця Павла Романовича Поповича.
Викладачі коледжу - Оксана Галевич, ЦК Бухгалтерського обліку та економічних дисциплін, Тетяна Мандрика, ЦК Програмної інженерії - сумісно з провідним інженером Артемом Гречухою ДП «Конструкторське бюро «Південне» імені М.К.Янгеля» працювали за науковим напрямом «Аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука». Тема доповіді – «Інноваційний вектор модернізації сучасної освіти». Доповідач – викладач спецдисциплін Тетяна Мандрика.
Під час проведення форуму серед присутніх була Сокол Галина, доктор технічних наук, професорка Дніпровського національного університету імені О.Гончара, яка презентувала та передала для студентів спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» книгу «Игорь Константинович Косько. Путь в науке: ученый, декан, педагог», співавтором якої вона є. Книга передана до читальної зали коледжу.
За результатами Наукових читань випущено електронну та друковану збірку тез. Кращі доповіді відзначено дипломами.
Оксана Галевич, учасник форуму,викладач ЦК Бухгалтерського обліку та ЕД
Тетяна Мандрика, учасник форуму, викладач ЦК Програмної інженерії
NASA SPACE APPS CHALLENGE DNIPRO 2020!
З 03 пo 05 жoвтня 2020 року в режимі онлайн-формату у Дніпрі вiдбувся NASA Space Apps Challenge – мiжнaрoдний щoрiчний хaкaтoн. Локальний організатор NASA Space Apps - ГО «Асоціація Ноосфера».
Головна мета проведення заходу – використовувати космічні технології для вирішення проблем на Землі.
Учасниками хакатону втретє були студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара.
Відкриття заходу відбулося на платформі Zoom.
Під час безперервної роботи над проєктом учасники мали змогу поспілкуватися онлайн з менторами та поринути у неймовірну атмосферу форуму. Студенти групи ПЗ-17-1 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Войцехов Микола, Волков Степан, Коваленко Артем, Гумбін Микита працювали над інформаційним проєктом щодо вивчення космічних об’єктів, використовуючи мову програмування С++.
Проведення хакатону – це об’єднання фахівців, студентів аерокосмічної галузі та ІТ-технологій. Студентська молодь мала змогу перевірити свої здібності командної роботи, яка актуальна при вивченні дисципліни «Групова динаміка та комунікації».
Дякуємо організатору, партнерам заходу, які змогли зібрати всіх разом, об’єднати спільною метою, та талановитій студентській молоді коледжу за участь у хакатоні.
Тетяна Мандрика, учасник хакатону, викладач ЦК програмної інженерії
ЗАПРОШЕННЯ НА ФІНАЛ IT-UNIVERSE-2020
Студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара в 2019-2020 навчальному році вдруге брали участь у Міжнародній студентській олімпіаді з інформаційних технологій IT-UNIVERSE 2020.
Учасниками змагань були студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» – групи ПЗ-16-1, ПЗ-16-2, ПЗ-17-1. Талановита молодь коледжу брала участь у конкурсах – «Управління IT-проектами» та «Розробка мобільних застосунків».
На фінал IT-UNIVERSE-2020, який відбудеться дистанційно, запрошені понад 100 студентів з 29 навчальних закладів. Серед учасників фіналу і талановита передова молодь коледжу – студенти, які показали високі результати на відбіркових етапах та запрошуються на Фінал IT-UNIVERSE-2020 (переглянути):
Аксьонов Лев – група ПЗ-16-1, конкурс «Управління IT-проектами»
Войцехов Микола – група ПЗ-17-1, конкурс «Розробка мобільних застосунків»
Горбалюк Антон – група ПЗ-16-2, конкурс «Управління IT-проектами»
Скороход Євген – група ПЗ-16-2, конкурс «Управління IT-проектами»
Соловйов Михайло –група ПЗ-16-1, конкурс «Управління IT-проектами»
Студенти, вітаємо Вас з участю у фіналі IT-UNIVERSE-2020!
Бажаємо Вам успіху у вирішенні фінальних завдань IT-Олімпіади!
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, організатор учасників форуму
XXII МІЖНАРОДНА МОЛОДІЖНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ЛЮДИНА І КОСМОС» 2020
Студенти коледжу щороку на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова беруть участь у молодіжній науково-практичній конференції «Людина і Космос», організаторами якої виступають підприємства ракетно-космічної галузі України.
Розвиток сучасної студентської молоді безпосередньо пов'язаний із активною формою спілкування, обговоренням результатів наукових досліджень в напрямку аерокосмічної галузі.
Серед поданих заявок на участь у форумі 2020 року і заявки від творчої студентської команди коледжу. У зв’язку із загальнонаціональним карантином, для учасників студентів-дипломників 12-15 травня 2020 року проведено заочний тур конференції.
Так, студент групи ПЗ-16-1 Владислав Чередайко (випускник спеціальності «Інженерія програмного забезпечення») продовжував досліджувати тему: «Цифрові технології та покоління Alpha», направлення 7 «Інформаційні технології. Системи телекомунікації» (переглянути).
Студент групи ОВ-16-1 Ярослав Гриньов (випускник спеціальності «Прикладна механіка») у співавторстві зі студентом групи ПЗ-19п-1 Володимиром Пристрельським (спеціальність «Інженерія програмного забезпечення») досліджували тему «Використання адитивних технологій в сучасному коледжі», направлення 7 «Інформаційні технології. Системи телекомунікації» (переглянути).
Студенти отримали підтвердження публікації в збірнику XXII Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Людина і Космос» та сертифікати учасників.
Дякуємо організаторам форуму за надану можливість отримання інформації. Студентам коледжу бажаємо подальших наукових успіхів!
Тетяна Мандрика, науковий керівник,викладач ПЦК Програмної інженерії
Міжнародна студентська олімпіада в сфері інформаційних технологій «IT-UNIVERSE» 2020 конкурс «УПРАВЛІННЯ ІТ-ПРОЕКТАМИ»
Студенти коледжу четвертого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» в друге приймали участь в Міжнародній студентській олімпіаді в сфері інформаційних технологій «IT-UNIVERSE» 2020, конкурс «УПРАВЛІННЯ ІТ-ПРОЕКТАМИ».
Освітній ресурс IT-Universe дає можливість студентам активно брати участь on-line в вирешені олімпіадних завдань – максимально перевірити набуті знання та придбати навички роботи з тестуючими інформаційними системами. Розділ «Управління ІТ-проектами» розглядається дисципліною «Групова динаміка та комунікації». Попередньо студентові дається тренувальне тестування. Вразі набрання 80% правильних відповідей тренувального тестування учасник допускається до участі першого туру конкурсу, який проходить в режимі on-line. Для участі у конкурсі студенти ознайомилися з Положенням про IT-Universe та зареєструвалися на участь в IT-Universe згідно з процедурою реєстрації – двадцять п’ять учасників.
Перший тур – відбірковий, який проходить з 1 квітня 2020 року до 20 травня 2020 року. Для проходження конкурсного on-line тестування кожному учаснику була надана одна спроба. За відповідь на кожне питання нараховувалося 10 балів. Час проходження тестування – 45 хвилин. Максимальна кількість балів – 300.
За результатами першого етапу на веб-сайті IT-Universe опубліковано загальний рейтинг (переглянути).
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ ІНЖЕНЕРНИХ ТАЛАНТІВ «FUTURE OF UKRAINE 2020»
Третій Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів «Future of Ukraine 2020» проводиться Асоціацією ректорів вищих навчальних закладів України та Благодійного Фонду імені Святого Володимира за участю компаній «Прогрестех-Україна», «Тукана Інжиніринг Україна», «Боїнг Україна».
Творча молодь коледжу вдруге взяла участь у проведенні заходу. Студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» ПЗ-17п-1 Якобчук І., ПЗ-16-1 Терещенко К., ПЗ-16-1 Чередайко В., ПЗ-16-1 Лашко Є., ПЗ-17-1 Куракін О. та спеціальності «Прикладна механіка» ОВ-16-1 Гриньов Я. пройшли перший тур фестивалю 18 лютого 2020 року у режимі онлайн-тестування вирішуючи завдання з фізики, математики, ІТ, англійської мови.
21 лютого оприлюднено результати першого туру. Серед 90 студентів з вищих навчальних закладів України за результатами першого туру Future of Ukraine 2020 (www.facebook.com/FutureOfUkraine/) і студенти коледжу:
Яцура Купава група ПЗ-16-1
Олексій Куракін група ПЗ-17-1
Ярослав Гриньов група ОВ-16-1
Список переможців (завантажити)
Привітаємо переможців першого туру та побажаємо успіхів на наступних етапах Фестивалю творчій молоді коледжу.
Участь студентів коледжу у таких заходах – спосіб пізнання своїх можливостей.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
ПІДСУМКИ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З ІНФОРМАТИКИ ТА КОМП’ЮТЕРНОЇ ПРАВНОСТІ «БОБЕР-2019»
У листопаді 2019 року відбувся Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер-2019» (Конкурс). В заході взяли участь 16 студентів групи ТВ-18-1. Вітаємо переможців (відмінний результат):
– Козлова Дмитра – 85 балів;
– Мормуль Станіслава – 82 бала;
– Новікова Вячеслава – 81 бал.
Окрім відмінного результату студенти зайняли дві інші позиції – добрий та успішний результат.
Дякуємо всім учасникам за участь у Конкурсі!
Тетяна Мандрика, координатор конкурсу, викладач ПЦК Програмної інженерії
ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Нові інформаційні технології управління бізнесом»
12 лютого 2020 року в м. Києві відбулася ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Нові інформаційні технології управління бізнесом» на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Організатор конференції – Всеукраїнська Спілка Автоматизаторів Бізнесу.
Конференція надала можливість представникам освітніх закладів з усієї України ознайомитися з новими інформаційними технологіями при підготовці майбутніх ІТ-фахівців, бухгалтерів, консультантів, обмінятися практичним досвідом їх викладання.
На конференції розглядалося питання розширення шляхів співпраці з членами Спілки з метою реалізації спільних освітніх проєктів. Одним з прикладів використання програмного продукту Спілки в освітньому процесі є інформаційно-технологічний супровід ІТС.
У процесі навчання студентами спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» під час вивчення дисципліни «Технологія автоматизованої обробки економічної інформації» відбувається процес оволодіння професійними знаннями, уміннями, навичками за умови використання інформаційної системи ІТС як потужного засобу навчання.
Сучасний коледж повинен тримати курс на готовність студента до майбутньої професії, тому сьогодні пропонується використання ресурсу ІТС від провідних спеціалістів Спілки Автоматизаторів Бізнесу на заняттях ІТ-фахівців, бухгалтерів.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, учасник конференції
СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА З ІНФОРМАТИКИ 2019
У грудні в коледжі відбулася олімпіада з інформатики. Організатор – предметно-циклова комісія програмної інженерії. Розпочала захід завідуюча відділенням комп’ютерної та програмної інженерії Михайлова В.О., яка привітала та побажала успіхів студентській молоді.
У заході взяли участь 12 студентів. Олімпіада складалася з туру тривалістю 4 години. Завдання мало тестову та практичну частини.
За результатами змагання перше місце посів Гончар Михайло студент групи ПЗ-18-1. Учасники змагання були нагороджені подарунками.
Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
FUTURE OF UKRAINE 2020
18 грудня 2019 року в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація Всеукраїнського фестивалю інженерних талантів Future of Ukraine 2020. Серед учасників заходу були представники Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Розпочав захід перший проректор професор Дробахін О.О., який привітав гостей з м. Києва та запрошену студентську молодь.
Директор благодійної організації «Благодійний фонд імені Святого Володимира» Мартиненко Олександра розповіла про етапи конкурсу, можливості конкурсантів.
Представник організаційного комітету фестивалю «Future of Ukraine 2020» Гладський Максим розповів про структуру завдань конкурсу, їх зв’язку з реальними інженерними об’єктами, а також проінформував про зміни щорічних завдань.
У 2018-2019 навчальному році студенти коледжу Петров І.С. та Сліпченко М.А. (група ПЗ-15-1) мали нагоду взяти участь у форумі у двох турах.
Головним призом фестивалю є оплачувана подорож на авіабудівні заводи компанії Boeing у м. Сіетл, США. Запрошуємо талановиту молодь коледжу до участі у Всеукраїнському фестивалі інженерних талантів Future of Ukraine 2020.
Зареєструватися та детально ознайомитися з конкурсом можна на сторінці Facebook
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, учасник заходу
Конференція IT-Universe: «Дуальна освіта в Україні – реалії та перспективи»
5 грудня 2019 у м. Києві на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України відбулася конференція IT-Universe: "Дуальна освіта в Україні – реалії та перспективи».
Відкрив конференцію Сергій Кваша, проректор з навчальної і виховної роботи НУБіП.
Серед питань, які розглядалися на конференції особливу увагу було приділено дуальній освіті. Ірина Столярчук, навчальний центр Проком, Олена Чайковська, завідувач кафедри, Київський національний університет культури і мистецтв в своїх доповідях за тематикою «Дуальна освіта як проект якісної підготовки ІТ-фахівців» розкрили проблему формування програм співробітництва ІТ – компаній з закладами вищої освіти.
Дискусію в стилі IT-Jazz: "Дуальна освіта в Україні – реалії та перспективи» вів - Володимир Бузмаков, Голова Активу ВГО Співтовариство ІТ-директорів України.
Безсумнівно, що сьогодні заклади вищої освіти повинні вивчати досвід навчальних закладів, які вже працюють з цією системою освіти.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, учасник форуму
Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер-2019»
10-12 листопада 2019 року відбувся Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер-2019» (конкурс).
Студенти коледжу щороку приймають участь у Конкурсі, який проводиться з метою популяризації і поглиблення знань з інформатики, інформаційних та комп’ютерних технологій серед учнів, студентів для поширення та впровадження національних освітніх технологій за кордоном.
Студенти групи ТВ-18-1 проводили підготовку до Конкурсу вирішуючи задачі минулих років. В заході взяли участь16 студентів.
Участь у такому Конкурсі – розвиток логічного мислення, повторення пройденого матеріалу з математики, інформатики.
Тетяна Мандрика, координатор конкурсу, викладач ПЦК Програмної інженерії
STAR TRACK 2019
02 листопада 2019 року на базі Noosphere Engineering School за адресою вул. Наукова 13, корпус №9 Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара пройшов четвертий космічний турнір STAR TRACK 2019.
STAR TRACK - змагання на якому учасники презентують свої розробки в аерокосмічній галузі та в області космічного простору.
Студенти Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара взяли активну участь у проведенні заходу. Студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» вперше брали участь у форумі.
Шістнадцять учасників, шість команд, студенти третього, четвертого курсів за спеціальностями «Інженерія програмного забезпечення», «Прикладна механіка», «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» розкривали свої замисли, творчі роботи перед суддями космічного турніру.
Над проектами працювали студенти груп:
ПЗ-17-1 Войцехов М.О., Куракін О.С., Брага В.Д., Мезенцев Д.П., Скрипник А.В.
ПЗ-17-2 Катерива Н.О., Стельмашов Б.А., Потрус М.О., Краснокутська Ю.М., Назаров І.О.
ПЗ-17п-1 Матус В.Р., Мельник В.В.
ОВ-16-1 Гриньов Я.В.
ТВ-17-1 Кулаєв М.Д.
ТВ-17п-1 Великорідько Д.А., Самофал М.І.
Участь творчої молоді коледжу у такому форумі – це практична перевірка пройденого матеріалу, пошук новітніх ідей та втілення їх в життя, обмін досвідом студентів, випускників навчального закладу.
Учасники форуму отримали дипломи четвертого інноваційного турніру ракетно-космічного спрямування, досвід командної роботи, позитивні емоції.
Тетяна Мандрика, учасник турніру, викладач ПЦК Програмної інженерії
Катерина Сєдачова, учасник турніру, голова ПЦК Виробництва РКЛА
НАУКОВІ ЧИТАННЯ «Дніпровська орбіта-2019»
24-26 жовтня 2019 року на базі НЦАОМ ім. О.М. Макарова та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» пройшли XIV Наукові Читання «Дніпровська орбіта-2019».
Серед учасників та гостей Наукових Читань, були і студенти Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім.О.Гончара.
Наукові Читання були присвячені 50-річчю з дня запуску першого космічного апарату, створеного за програмою «Інтеркосмос».
Студенти коледжу Пристрелький Володимир група ПЗ-19п-1 та Гриньов Ярослав група ОВ-16-1 працювали за науковим напрямом «Аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука. Перспективні інноваційні проекти». Теми доповідей – «Адитивні технології в сучасній освіті», студент Гриньов Я.В., «Кращий вибір сучасної освіти», студент Пристрелький В.Є.
Під час проведення форуму учені, фахівці аерокосмічної галузі, студенти мали змогу обмінятися думками, досвідом, розробками та встановити основу для взаємовигідної співпраці.
За результатами Наукових Читань випущено електронну та друковану збірку тез. Кращі доповіді відзначено дипломами серед яких і доповіді студентів коледжу.
Тетяна Мандрика, науковий керівник, учасник форуму, викладач ПЦК Програмної інженерії
NASA Space Apps Challenge Dnipro 2019
Міжнародний космічний хакатон NASA пройшов 19-20 жовтня 2019 року на базі Noosphere Engineering School за адресою вул. Наукова 13, корпус №9 Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара.
Space Apps – це міжнародне 48 годинне змагання на якому учасники вирішують практичні завдання в області космічного простору.
На урочистому відкритті учасників привітав перший проректор Дніпровського національного університету ім. О. Гончара – Дробахін Олег.Олегович доктор фізико-математичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії у галузі науки і техніки. Перший проректор зауважив, що сьогоднішній захід спрямований на підтримку талановитої молоді, акцентував увагу присутніх на дослідницький азарт в стінах закладів вищої освіти.
Студенти Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара взяли активну участь у проведенні заходу. Двадцять учасників, чотири команди, студенти учасники від першого до четвертого курсів за спеціальностями «Інженерія програмного забезпечення» та «Прикладна механіка» працювали над втіленням своїх замислиів.
Хакатон об’єднав студентів, науковців, ІТ розробників. В плідній співпраці з менторами команди напрацьовували ідеї та слухали поради. Серед менторів був Владислав Лісний, колишній випускник коледжу, а сьогодні програміст 7+ років досвідом, засновник двох стартапів.
Команди коледжу представили свої проекти за категоріями «Наш Місяць», «Планети поруч та далеко», «Жити в нашому світі».
Над проектами працювали студенти груп:
ПЗ-17-1 Войцехов М.О., Куракін О.С., Брага В.Д., Савчук Є.О.
ПЗ-17-2 Мишин М.О., Катирева Н.О., Стельмашов Б.А., Панков В.А., Новік М.О., Потрус М.О., Краснокутська Ю.М., Назаров І.О.
ПЗ-19-1 Мишин Є.О.
ПЗ-17п-1 Мирошниченко М.К., Матус В.Р., Сафонов Ю.А., Мельник В.В.
ПЗ-19п-1 Пристрельський В.Є.
ОВ-16-1 Гриньов Я.В.
Участь студентів у такому форумі – це чудовий досвід командної роботи в пошуку креативних ідей та практична перевірка пройденого матеріалу з дисципліни «Групова динаміка і комунікації». При підведенні підсумків Михайло Рябоконь, співзасновник, Noosphere, зауважив, що хакатон покликаний сприяти творенню інновацій та зростанню зацікавленості у здобутті інженерних знань молоддю.
Усі учасники форуму отримали – сертифікати та подарунки, досвід командної роботи, позитивні емоції.
Тетяна Мандрика,учасник хакатону, викладач ПЦК Програмної інженерії
IT Dnipro BizSchool
На базі офісу Luxoft у БЦ «Босфор» 05 жовтня м. Дніпро відбувся День відкритих дверей IT Dnipro BizSchool.
Серед учасників заходу були і студенти Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара. Студенти Гриньов Я.В., спеціальність «Прикладна механіка», Якобчук І.В. спеціальність «Інженерія програмного забезпечення» мали змогу познайомитися з Марією Кот, Luxoft Regional Director, лектором курсу та отримати відповіді щодо ІТ-індустрії нашого регіону.
Участь студентів у таких заходах – насамперед розширення кола свого спілкування у ІТ- індустрії.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Науково-технічне та навчальне співробітництво коледжу та компанії «НВП «Укрінтех»
Завдяки співробітництву з питань наукової, технічної та навчальної діяльності коледжу та компанії «НВП «Укрінтех» - однієї із лідерів в Україні по виробництву приладів неруйнівного контролю, випробувального та лабораторного обладнання, контролю якості матеріалів і виробів, студенти отримали змогу проводити практичні заняття з найсучаснішим устаткуванням. Так, для студентів спеціальності 131 Прикладна механіка за допомогою віброметрів IVS-P3 та IVS-P1 впроваджена і проведена нова лабораторна робота: "Вимірювання віброшвидкості підшипників основного вала верстата ТПК-125В". Використання віброметра дозволяє оперативно визначати стан різного технологічного устаткування, яке має обертові елементи. Від отриманих даних рівня вібрації можна судити про аварійний або передаварійний стан промислового обладнання. Все промислове обладнання має стандартизовані рівні вібрації в нормальному і критичному технічному стані. Періодично перевіряючи установки за допомогою віброметра можна судити про рівень зносу деталей і робити прогнозування необхідності капітального ремонту.
Використання діагностичних приладів в навчанні - це сучасний і перспективний крок підвищення знань учнів, як для майбутніх працівників підприємств.
Студенти механічного відділення за спеціальністю 134 Авіаційна та ракетно-космічна техніка мали можливість ознайомитися та вивчити принцип роботи та налаштування ультразвукового дефектоскопа USE – 55 та ультразвукового товщиноміра UIT UTE-20 при проведенні лабораторних робіт на деталях складальних одиниць ракетно-космічної техніки.
Студенти за спеціальністю 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка мали змогу провести аналіз теплового стану електротехнічного устаткування за допомогою тепловізора TVS – 250 SL.
Завдяки небайдужості компанії «НВП «Укрінтех» до розвитку науки, підвищення рівня освіти та соціальної відповідальності, студенти та викладачі коледжу мають можливість відпрацьовувати практичні навички роботи з новітнім устаткуванням на рівні передових досягнень сьогоднішнього дня. Отриманий досвід дозволить майбутнім фахівцям застосовувати свої знання при роботі з технічними засобами «НВП «Укрінтех» і впроваджувати їх у перспективному ракетно-космічному та інших промислових виробництвах України.
Міжнародна студентська олімпіада в сфері інформаційних технологій «IT-UNIVERSE» конкурс «УПРАВЛІННЯ ІТ-ПРОЕКТАМИ»
Студенти коледжу четвертого курсу спеціальності «Розробка програмного забезпечення» в перше приймали участь в заході такого рівня. Розділ «Управління ІТ-проектами» розглядається дисципліною «Групова динаміка та комунікації». Для участі у конкурсі студенти ознайомилися з Положенням про IT-Universe та зареєструвалися на участь в IT-Universe згідно з процедурою реєстрації. До початку першого етапу команда учасників мала змогу пройти тренувальне тестування.
Перший етап - заочний етап, який проходив з 1 по 25 квітня 2019 року. Для проходження конкурсного online-тестування кожному учаснику була надана одна спроба. За відповідь на кожне питання нараховувалося 10 балів. Час проходження тестування - 45 хвилин. Максимальна кількість балів - 300.
За результатами першого етапу на веб-сайті IT-Universe опубліковано загальний рейтинг.
Серед фіналістів першого етапу і студенти коледжу групи ПЗ-15-1: Коваленко Олександр та Куракіна Анастасія.
Фінал конкурсу відбудеться в Україні в м. Київ. Одним з головних завдань такого рівня олімпіад є виявлення та підтримка обдарованої молоді.
Тетяна Мандрика, викладач комісії ПЦК Програмної інженерії
Обласна науково-практична конференція «ПРАКТИКО-ОРІЄНТОВНІ СТРАТЕГІЇ СТВОРЕННЯ НАСКРІЗНОЇ СИСТЕМИ ШКІЛЬНОЇ МЕДІАОСВІТИ»
07 травня 2019 року на базі КЗВО «Дніпровська академія неперервної освіти» ДОР» відбулася обласна науково-практична конференція «Практико-орієнтовні стратегії створення наскрізної системи шкільної медіаосвіти». Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара прийняв активну участь у обласному форумі за напрямом – управління навчальним закладом в контексті проведення дослідно-експериментальної та проектної роботи.
В рамках роботи конференції взяли участь голова ПЦК Виробництва РКЛА Сєдачова К.Г., викладач ПЦК Програмної інженерії Мандрика Т.П. Стаття викладачами коледжу за темою «Цифрові технології та студенти покоління Z» (автори: Андруцька Ю.О., Кузьменко М.Ю., Мандрика Т.П., Сєдачова К.Г.) розкриває креативні шляхи подачі інформації студенту.
Обдарована студентська молодь коледжу, ст.гр. ТВ-15-2 Бондарев М.Р., Даньків І.В., Дузенко В.В. та ст.гр. ОВ-16-1 Гриньов Я.В., могла змогу продемонструвати присутнім учасникам конференції роботу сконструйованого принтеру для 3D друку об’ємних виробів з інноваційних матеріалів «Глусок-1».
Роботою пристрою зацікавились педагогічні фахівці та присутні учні освітніх закладів.
Участь у таких форумах – сприятлива атмосфера для науково-творчої активності студентів під керівництвом викладачів сучасного коледжу.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Катерина Сєдачова, голова ПЦК Виробництва РКЛА
Міжнародна молодіжна науково-практична конференція "ЛЮДИНА І КОСМОС" 2019
10-12 квітня 2019 року в м. Дніпро відбулася XХI Міжнародна молодіжна науково-практична конференція "Людина і Космос". Форум пройшов під егідою Міжнародної федерації астронавтики, база проведення – Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. А.М. Макарова.
Студенти Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О.Гончара щороку беруть активну участь у роботі наукового заходу.
13 учасників творчої молоді коледжу взяли участь в засіданнях різних науково-практичних напрямів. За результатами роботи дипломами XХI Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції "Людина і Космос" відмічено 51 учасник серед яких і студенти та викладачі коледжу – М.Бондарев, А. Давидюк, В. Чередайко.
Серед учасників доповіді яких рекомендовані до друку в професійних наукових журналах України – Д.Тітов. Доповіді в якості стендових виконали студенти – О.Кучин, О.Бородавкін, Ю.Довгаль, І. Зозуля. Конференція пройшла в атмосфері знайомства, дружби, суперництва. Дослідження і результати XХI Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції "Людина і Космос" студентів коледжу – посильний внесок у інтегрування науки та практики аерокосмічної галузі.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, учасник конференції, науковий керівник
Студентська науково-практична конференція «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ 2019»
10 квітня 2019 року в Коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О.Гончара відбулася студентська науково-практична конференція «Інформаційні технології».
Організатор конференції – ПЦК Програмної інженерії. Співорганізатором заходу виступила ІТ-компанія Apriorit. Конференція присвячена обговоренню сучасних інформаційних технологій як в науці, так і в житті.
HR-спеціаліст ІТ- компанії Apriorit, Альона Лашко привітала учасників та гостей конференції.
За поданим списком учасники розкривали свої теми:
1 АЛГОРИТМ «BLOCK CHAIN»
Кузуб Є.В. (керівник Сайко Т.С.), група ПЗ-17-2
2 ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ
Головко Д.В. (керівник Бабенко І.Б.), група ПЗ-17-1
3 ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯIT-ПРОЕКТІВ У ФОРМУВАННІ ПРОФЕСІЙНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ІТ-СПЕЦІАЛІСТІВ
Коваленко О.С. (керівник Мандрика Т.П.), група ПЗ-15-1
4 ОГЛЯД АЛГОРИТМИЧНИХ ПІДХОДІВ ДО РОЗПІЗНАВАННЯ ОБЛИЧ (Інформаційне та програмне забезпечення)
Назаренко А. (керівник Гапоненко Н.В.) група ПЗ-16-2
5 ОДНОПЛАТНІ КОМП’ЮТЕРИ
Потрус М.О. (керівник Сайко Т.С.), група ПЗ-17-2
6 3D-ПРИНТЕРИ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ
Марченко В.О. (керівник Бабенко І.Б.), група ПЗ-17-1
7 ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРИ ВИВЧЕННІ ДИСЦИПЛІНИ «ТЕХНОЛОГІЯ АВТОМАТИЗОВАНОЇ ОБРОБКИ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ»
Явтушенко Я.В. (керівник Мандрика Т.П.), група ПЗ-16п-1
8 ОКУЛЯРИ ВІРТУАЛЬНОЇ РЕАЛЬНОСТІ
Краснокутська Ю.М. (керівник Сайко Т.С.), група ПЗ-17-2
9 СИНЕРГЕТИКА И СИММЕТРИЯ — ЭТО НЕЧТО БОЛЬШЕЕ, ЧЕМ ПРОСТО СИСТЕМНОЕ МЫШЛЕНИЕ
Кір’янов В.А. (керівник Ланська С.С.), група ПЗ-16-2
10 ЧОМУ ОНЛАЙН-КУРСИ НЕ НАВЧАТЬ ВАС ПРОГРАМУВАТИ
Лобанова О.О. (керівник Бабенко І.Б.), група ПЗ-17-1
11 КРИПТОВАЛЮТА
Катирева Н.О. (керівник Сайко Т.С.), група ПЗ-17-2.
Завідуюча відділенням КПІ, Михайлова В. О. подякувала учасникам за розкриття тем, науковий підхід, їхню актуальність та практичну спрямованість.
Всі учасники заходу нагороджені подяками та подарунками ІТ-компанії Apriorit. За результатами конференції надруковано збірник тез доповідей.
Дякуємо всім хто прийняв активну участь у конференції.
Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Всеукраїнський фестиваль "FUTURE OF UKRAINE 2019"
Другий Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів «Future of Ukraine 2019» проводиться Асоціацією ректорів вищих навчальних закладів України та Благодійного Фонду імені Святого Володимира за участю компаній «Прогрестех-Україна», «Тукана Інжиніринг Україна», «Боїнг Україна».
Творча молодь коледжу вперше взяла участь у проведенні заходу. Студенти спеціальності «Розробка програмного забезпечення» Петров І.С., Сліпченко М.А. пройшли перший тур фестивалю 5 березня 2019 року у режимі онлайн-тестування вирішуючи завдання з фізики, математики, ІТ, англійської мови.
Серед 90 студентів з 19 вищих навчальних закладів України із Харкова, Вінниці, Львова, Покровська, Дніпра, Сум, Миколаєва, Києва за результатами першого туру Future of Ukraine 2019 (посилання) і студенти коледжу.
28 березня 2019 року студенти коледжу у місті Харкові на базі ХПІ вирішували комлексне інженерне завдання – другий тур фестивалю.
Участь творчої молоді у таких заходах – спосіб пізнання своїх можливостей.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Екскурсія студентів коледжу у ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ
З метою профорієнтації у лютому 2019 р. студенти другого курсу групи ЕП-17-1 відвідали найбільший електросталеплавильний комплекс з виробництва круглої сталевої заготовки у Східній Європі – ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ.
Екскурсовод показав цехи нового високотехнологічного заводу, оснащеного сучасними високоефективними технологіями захисту навколишнього середовища, що дозволяють практично виключити негативний вплив на екологічну ситуацію в регіоні. Студентам-електрикам було цікаво дізнатися про спеціально побудовану кабельну лінію довжиною 12,8 км, покликану поєднати електросталеплавильний комплекс ІНТЕРПАЙП СТАЛЬ з новою підстанцією «Пічна» і Придніпровською ТЕЦ. Прокладена лінія електропередач 330 кВ є першою в Україні кабельною лінією надвисокої напруги. При будівництві лінії застосовані новітні технології захисту та ізоляції світових виробників силового обладнання. Нова лінія передач прокладена підземним способом на глибині понад півтора метрів, в тому числі під дном річки Самара із застосуванням горизонтально-направленого буріння. Застосування нових технологій і оптимальний маршрут прокладання лінії дозволили уникнути негативного впливу на навколишнє середовище і населення.
Студенти з задоволенням провели час на екскурсії, з інтересом задавали питання і не виключають, що своє майбутнє пов`яжуть з цим сучасним підприємством.
QUIZ 2019
28 березня 2019 року в Noosphere Engineering School з нагоди Дня народження Альберта Ейнштейна відбулася вікторина на тему «Знаток науки».
Коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара прийняв активну участь у заході. Студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» змагалися за призовий фонд 1500 грн. серед шести команд.
Тематична програма вікторини включала питання п’яти турів – «правильно, не правильно», «правда, не правда», «люди», «події».
Студенти коледжу групи ПЗ-15-2 та групи ПЗ-17-1 отримали неймовірний заряд енергії та уміння працювати в команді.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Круглий стіл за темою «Кар’єрний супровід молоді у контексті STEM-освіти»
20 лютого 2019 року у КВНЗ «Дніпровська академія неперервної освіти» пройшов круглий стіл за темою «Кар’єрний супровід молоді у контексті STEM-освіти» Відкрив захід ректор академії Віктор Сиченко.
Мета круглого столу – визначення шляхів співпраці та найбільш ефективні інструменти кар’єрного супроводу щодо професійної орієнтації сучасної молоді в рамках спільних проектів.
Активну участь у розгляді питань круглого столу прийняв і Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара. Під час форуму обговорено широке коло питань, зокрема: вплив STEM-освіти на професійний вибір молоді, проблеми вибору майбутньої професії сучасною молоддю, сучасні інструменти професійної роботи у вищих навчальних закладах, тощо.
Михайло Кузьменко, заступник директора з НВР
Тетяна Мандрика, завідувач підготовчим відділенням
II Всеукраїнська науково-практична конференція "Нові інформаційні технології управління бізнесом"
14 лютого 2019 року в м. Києві відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція "Нові інформаційні технології управління бізнесом" на базі Київського національного університет імені Тараса Шевченка. Організатор конференції - Всеукраїнська Спілка Автоматизаторів Бізнесу.
Конференція працювала за 9 напрямками та надала можливість представникам освітніх закладів з усієї України ознайомитися з новими інформаційними технологіями при підготовці майбутніх ІТ-спеціалістів, бухгалтерів, консультантів та обмінятися практичним досвідом їх викладання.
Серед питань конференції розглядалось розширення шляхів співпраці з членами Спілки для реалізації спільних освітніх проектів. Одним з прикладів упровадження використання при підготовці майбутніх ІТ- спеціалістів, бухгалтерів, програмного продукту Спілки коледжем є інформаційна система ІТС ВНЗ.
Коледж тримає курс на готовність студента до майбутньої професії, тому пропонує широкий спектр використання на заняттях ресурсу ІТС від провідних спеціалістів Спілки Автоматизаторів Бізнесу.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, учасник конференції
Студентська олімпіада з інформатики 2018
28 листопада 2018 року у коледжі відбулася олімпіада з інформатики. Організатор заходу – предметно-циклова комісія програмної інженерії.
Мета проведення олімпіади – закріплення і впорядкування набутого на протязі навчання досвіду з вивченого теоретичного та практичного матеріалу та проявлення творчої здібності учасника.
В заході взяли участь 22 студента першого, другого та третього курсів, які навчаються за спеціальністями «Інженерія програмного забезпечення», «Авіаційна та ракетно-космічна техніка».
Олімпіада складалася з туру тривалістю 4 години. Завдання було однаковим для всіх учасників, яке складалося з тестової та практичної частини.
Переможницею стала студентка третього курсу Лашко Євгенія: «Сьогодні переді мною стають нові задачі – готуватися до міської олімпіади з інформатики».
Всі учасники змагання були нагороджені подарунками.
Олімпіади в сучасному коледжі – стимулювання творчого самовдосконалення талановитої молоді. ПЦК програмної інженерії коледжу висловлює подяку всім учасникам заходу та бажає успіхів у навчанні!
Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Наукову бібліотеку ДНУ відвідали студенти коледжу
На передодні Міжнародного дня студентів Наукову бібліотеку Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відвідали керівник гуртка «Інформація та інформатика» Тетяна Мандрика та студенти гуртка. Студенти коледжу були зацікавлені відділом рідкісних і цінних книг.
Сучасний студент живе в комп’ютеризованому інформаційному просторі та користується новітніми технологіями. Бібліотеки з давніх давен працюють на розвиток грамотності та освіченості.
У читальному залі відділу рідкісних і цінних книг для студентської молоді були підготовлені наявні рідкісні видання з історії, краєзнавства та художні твори XVIII-XIXст.
«Я задоволений, що ми мали нагоду побачити та почути інформацію про книги яким декілька століть», – зазначив студент групи ТВ-17-1 Рогачов Ігор.
Дякуємо відділу рідкісних і цінних книг Наукової бібліотеки ДНУ за представлений матеріал.
Тетяна Мандрика, керівник гуртка «Інформація та інформатика»
Spase Battle 2018
25 жовтня 2018 року в Дніпровському планетарії відбувся Spase Battle на тему «Чи варто нам летіти на Марс». Свої проекти презентували команди:
- Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова;
- Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О.Гончара;
- Дніпровського технікуму зварювання та електроніки ім. Е.О.Патона.
Коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара представив студент групи ОВ-16-1 Гриньов Ярослав, доповідь за темою «Покорение космоса через современные компьютерные технологии», керівник викладач ПЦК Програмної інженерії Мандрика Т.П.
В Зоряному залі планетарію зустріч команд видалася динамічною та емоційною.
«Сьогодні мені пощастило представляти коледж в Spase Battle. На мою думку присутні учні шкіл зацікавлені в почутій інформації», – зазначив студент групи ОВ-16-1 Гриньов Ярослав.
«Мені сподобалося те, що ми мали нагоду поспілкуватися з наукових питань з студентами іншого навчального закладу», – додає студент групи ТВ-15-2 Даньків Іван.
Дякуємо Дніпровському планетарію за участь у Spase Battle.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Наукові Читання «Дніпровська орбіта 2018»
На базі НЦАОМ ім. О.М. Макарова та ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» 18-20 жовтня 2018 року пройшли XIII Наукові Читання «Дніпровська орбіта-2018».
XІІІ Наукові читання «Дніпровська орбіта 2018» були присвячені 165-річчю від дня народження Миколи Івановича Кибальчича – винахідника, автора першого проекту реактивного двигуна та літального апарату для польотів людей.
Захід зібрав 76 учасників та гостей - вчені, конструктори, фахівці аерокосмічної галузі України, студенти.
Студент третього курсу спеціальності «Прикладна механіка» Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Гриньов Ярослав вдруге приймав участь у форумі. Науковий напрям «Аерокосмічна освіта молоді і вузівська наука. Перспективні інноваційні проекти» тема доповіді «Космос та інформатика. Інформація, технології та космічні професії», науковий керівник, Т.П. Мандрика, викладач.
Кращі доповіді були відзначені дипломами та рекомендовані до публікації в фахових наукових виданнях. Серед учасників, які отримали диплом за кращу доповідь і студент коледжу Гриньов Ярослав.
Участь у такого рівня заходу – це науково-дослідна робота, яка сприяє підвищенню професійного рівня викладача та розвитку обдарованої молоді.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Міжнародний космічний ХАКАТОН NASA 2018
З 20 пo 21 жoвтня у Дніпрі вiдбувся NASA Space Apps Challenge - мiжнaрoдний щoрiчний хaкaтoн. Місце проведення: Noosphere Engineering School, вул. Наукова, 13, корпус №9, Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. Організатор: Асоціація Ноосфера.
Головна мета проведення заходу – використовувати космічні технології для вирішення проблем на Землі.
Серед учасників хакатону були присутні студенти коледжу. Після відкриття заходу учасники мали змогу коротко представити теми своїх проектів – попередня презентація ідей. Створюючи проект, можливо було вибрати один або кілька напрямків. Студенти коледжу створили дві команди. Одна команда працювала над проектом Earth-1 (ст.гр. ПЗ-17-1 Войцехов М.Ю., Данилов Г.В., Куракін О.С., Драгоміров Д.В., ст.гр. ПЗ-17-2 Льошин О.А., Мішин М.О., учень 11 класу Явтушенко О.В.). Це проект гри полярний квест на двох мовах – російській та англійській, мова програмування С++.
Інша команда (ст.гр. ТВ-15-2 Даньків І.В., Бондарев М.Р., ст.гр.ОВ-16-1 Гриньов Я.В., учень 4 класу школи №8 Благодаров А.) створила проект Saver One – попередження астронавна про шторм на планеті Марс. 3D модель проекту створена в Blender. Під час роботи над проектами учасники мали змогу поспілкуватися з менторами.
В рамках SpaceApps учасники об'єднали зусилля і протягом 48-годин вирішували практичні завдання в одній з шести категорій дослідження космічного простору і навколишнього середовища.
21 жовтня 2018 14 команд представили свої роботи. Проект Saver One представляв ст.гр.ТВ-15-2 Бондарев Микита, проект Earth-1 представляли ст.гр.ПЗ-17-1 Куракін Олексій та ст.гр.ПЗ-17-1 Драгоміров Д.В.
Проведення хакатону – це об’єднання фахівців, студентів аерокосмічної галузі та ІТ-технологій. Дякуємо організатору та партнерам заходу, які змогли зібрати всіх разом, об’єднати спільною метою та талановитій студентській молоді коледжу за участь у хакатоні.
Тетяна Мандрика, учасник проекту, викладач ПЦК програмної інженерії
ПРИЄДНУЙСЯ ДО УЧАСНИКІВ МІЖНАРОДНОГО КОСМІЧНОГО ХАКАТОНУ NASA
Cкачати гру Earth-1 можна тут
КРУГЛИЙ СТІЛ «КОСМІЧНА ОСВІТА: МИНУЛЕ, СЬОГОДЕННЯ, МАЙБУТНЄ»!
10 жовтня 2018 року в конференц-залі Noosphere Engineering School відбувся круглий стіл «Космічна освіта: минуле, сьогодення, майбутнє». Захід проходив в рамках проголошеного Всесвітнього тижня космосу 2018 та 100-літнього ювілею Дніпровського національного університету ім.О. Гончара.
З вітальним словом до присутніх звернувся ректор Дніпровського національного університету ім.О.Гончара, професор Поляков М.В.
Студенти коледжу мали змогу бути слухачами в обговоренні наступних тем:
- вектор розвитку вищої освіти України;
- зарубіжний досвід підготовки фахівців космічної галузі;
- космічна освіта як точка перетину бізнесу і науки;
- майбутнє профільної космічної освіти.
Кожна тема розглядалася в окремій Дискусійній панелі. Присутні спікери в своїх виступах використовували презентації за тематикою круглого столу.
Студенти мали змогу почути відповіді та задати питання сьогодення проблематики, досвіду, наукової та профорієнтаційної роботи в аерокосмічній освіті.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК програмної інженерії
ЮВІЛЕЙ ДНІПРОВСЬКОГО ПЛАНЕТАРІЮ 2018
В Україні працює п'ять планетаріїв і Дніпровський планетарій один із них. 14 вересня 2018 року Дніпропетровський планетарій святкував 50-річчя з дня заснування. Урочисту подію відкрила директор планетарію Юлія Зоц.
На свято був запрошений і Коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара представивши експозицію моделей ракет, які виконані студентським конструкторським бюро та презентацію «Сучасні космічні ігри».
Програма свята видалася яскравою, динамічною та емоційною. В Зоряному залі планетарію можна було побачити арт-інсталяцію з елементами лазерного шоу.
«Сьогодні мені пощастило побувати в планетарії. Я вперше завідав до Зоряної зали. Мені тут дуже сподобалося. Цікаво дізнаватися про красу Всесвіту», – зазначив студент групи ОВ-16-1 Гриньов Ярослав.
Такої ж думки і студент групи ПЗ-16-1 Чередайко Владислав: «У планетарії я вже втретє. Найбільше сподобалась інформація про Місяць».
«Мені сподобалася інформація про те, що у нашого Сонця є особлива команда Небесних Механіків та які планети зараз видно на небі», – додає студент групи ТВ-15-2 Даньків Іван.
До участі у заході готувалися студенти та викладачі ПЦК Програмної інженерії, ПЦК Математики та інформатики, ПЦК Авіа та ракетобудування.
Сьогодні серед студентів коледжу є бажаючі відвідати нову програму планетарію та більше пізнати науку зірок.
Коледж та студенти нагороджені сертифікатами за участь у ювілеї.
Дніпровський планетарій – одне із сучасних місць освітнього простору з питань пізнавання Всесвіту. Дякуємо Дніпровському планетарію за участь у проведеному заході.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Ніч Науки – 2018
22 травня 2018 року в м.Дніпро з нагоди Дня Науки пройшов науково-популярний фестиваль «Ніч Науки-2018». Організаторами заходу виступили: Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та Громадська організація «Рада молодих вчених Дніпропетровської області».
Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара був активним учасником проведеного заходу серед університетів та академій міста. Викладачі та студенти коледжу мали можливість прочитати лекції за тематикою аерокосмічної освіти.
Студенти коледжу під керівництвом викладачів представили свої моделі ракет, робота-шпигуна. Активний інтерес відвідувачів був до колекції логічних головоломок та майстра-класу з повітряних змій. Цікаво було дивитися, як котушка Тесла пускає маленькі стриммери та запалює люмінісцентні лампи на відстані.
Крім того, присутня молодь могла дізнатися про спеціальності та підготовчі курси в коледжі. Дякуємо учасникам заходу – викладачам Буряку Г.І., Мандриці Т.П., Сєдачовій К.Г., Феоктістовій Л.А. та студентам - Рощину Д.О., гр. ТВ-16-1; Феночко М.С., гр.ТВ-16-1; Вершині Я.В., гр.ПЗ-17-1; Куракіну О.С., гр.ПЗ-17-1; Бондареву М.Р., гр.ТВ-15-2; Даньківу І.В., гр.ТВ-15-2; Панченко А.Д., гр.ТВ-15-2; Черненко А.І.,гр.КС-16-2; Коваленко О.С., гр. ПЗ-15-1; Плисенко М.В., гр. ПЗ-15-1; Гопієнко К.О., гр. ТО-16-1; Гриньову Я.В., гр.ОВ-16-1 за підготовку та участь у фестивалі «Ніч Науки-2018».
Коледж вдячний організаторам науково-популярного фестивалю «Ніч Науки-2018» за можливість представлення досліджень навчального закладу.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Участь у XX Міжнародній молодіжній науково-практичній конференції «Людина і космос»
11-13 квітня 2018 року на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова в м. Дніпро відбулася XX Ювілейна Міжнародна молодіжна науково-практична конференція «Людина і космос». Щороку коледж бере участь у проведенні заходу. Цього року 20 студентів та викладачів взяли участь в конференції.
За результатами роботи XX Ювілейної Міжнародної молодіжної науково-практичної конференції «Людина і космос» відмічено 60 учасників, серед яких і студенти коледжу, які нагороджені дипломами конференції.
Секція «Інформаційні технології. Системи телекомунікацій» - Гриньов Я.В., ст.гр ОВ-16-1
Секція «Екологія. Космічна біомедицина і психологія» - Василишина А.О., ст.гр. ТВ-14-1
Секція «Нетрадиційні ідеї і проекти» - Бондарев М.Р., ст.гр. ТВ-15-2
Секція «Виробництво літальних апаратів: нові рішення і технології» - Лебідь О.Д., ст.гр.ОВ-15-1
Секція «Транспортні-космічні системи: проектування, конструювання і надійність» - Гаврилюк В.Д., ст.гр. ТВ-14-1
Секція «Нанотехнології і наноматеріали в РКТ» - Зозуля І.О., ст.гр.ЗВ-17у-1
Студент групи ОВ-16-1 Гриньов Ярослав з задоволенням розповідає про участь у заході «Я вже вдруге приймаю участь у цьому форумі. У роботі конференції брали участь науковці, студенти, аспіранти є чому повчитися».
Участь творчої молоді коледжу в конференції вкотре засвідчила високий рівень студентських досліджень під керівництвом викладачів.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК програмної інженерії, науковий керівник
ІІ науково-практична конференція студентів «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ»
12 квітня 2018 на базі ПЦК Програмної інженерії відбулася ІІ науково-практична конференція студентів коледжу «КОМП’ЮТЕРНІ НАУКИ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ». Мета конференції - відображенння сучасних елементів інформаційних технологій, які використовуються при підготовці ІТ-спеціалістів. Конференція проведена під егідою Level Up - навчального центру підготовки ІТ-спеціалістів.
Марина Янкула, керівник навчального центру підготовки ІТ- спеціалістів Level Up, привітала студентів з урочистою подією та розповіла чим займається навчальний центр підготовки ІТ- спеціалістів Level Up та про сучасні вимоги в ІТ- кар’єрі. Гості заходу розповіли присутнім про відмінності роботи фріланс від роботи в компанії, етапи Front End розробки.
З доповідями на конференції виступило 11 студентів II-IV курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». Керівниками виступили викладачі ПЦК Програмної інженерії та ПЦК Комп’ютерної інженерії.
Підсумки конференції підвела голова ПЦК Програмної інженерії Ланська Світлана, яка відзначила високу підготовку та інтерес студентів до проведеного заходу. Студенти, які виступали з доповідями отримали подарунки від Level Up.
Доповіді за рішенням оргкомітету надруковані у збірнику праць конференції та розміщені на сайті коледжу (перейти).
ПЦК Програмної інженерії коледжу висловлює подяку гостям навчального центру підготовки ІТ- спеціалістів - Level Up, за підтримку у проведенні заходу.
Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Олімпіада з математики 2018
У процесі навчання студенти коледжу отримують знання з фундаментальних математичних дисциплін. Обдарована молодь має можливість самовдосконалюватися, беручи участь у конкурсах, олімпіадах.
27 лютого 2018 року у коледжі відбулася олімпіада з математики серед студентів першого курсу. Організатор заходу – предметно-циклова комісія математики та інформатики. В заході взяли участь сім студентів з різних спеціальностей, які змагалися в вирішенні задач різної складності та тематики протягом 120 хвилин.
Виборов перше місце студент групи ПЗ-17-2 Ян Силицький: «Я вражений. Подальше завдання — це участь у міській олімпіаді з математики». Переможець був нагороджений подарункам, який представила асоціація IT-Dnipro Community: компанія AMС Bridge.
Олена Малик, голова ПЦК Математики та інформатики
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Олімпіада з інформатики 2017
У коледжі 18 грудня 2017 року проходила олімпіада з інформатики. Організатор заходу – предметно-циклова комісія програмної інженерії. Відкрила олімпіаду завідуюча відділенням комп’ютерної та програмної інженерії Михайлова Валерія, яка побажала учасникам успіху та творчого натхнення.
В заході взяли участь 13 студентів першого, другого та третього курсів з різних спеціальностей.
Олімпіада складалася з туру тривалістю 5 годин. Завдання було однаковим для всіх учасників, яке складалося з тестової та практичної частини.
Переможницею стала студентка третього курсу Куракіна Анастасія: «Так, я задоволена. Сьогодні переді мною стають нові задачі – готуватися до міської олімпіади з інформатики, є над чим працювати».
Всі учасники змагання були нагороджені подарунками, які представила асоціація IT-Dnipro Community: компанії SoftServe та AMSBridge.
Олімпіади в коледжі - це невід’ємна складова частина освітнього процесу, що надає можливість підвищувати якість професійної підготовки молодших фахівців, розвивати творчі здібності та таланти молоді.
ПЦК програмної інженерії коледжу висловлює подяку асоціації IT-Dnipro Community, IT – компаніям SoftServe та AMSBridge, за підтримку у проведенні заходу.
Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
ІІ студентська науково-практична конференція «Біологічні дослідження – 2017»
28 листопада 2017 року студенти нашого коледжу прийняли участь у ІІ студентській науково – практичній конференції «Біологічні дослідження – 2017», яка проходила на базі Дніпровського державного коледжу будівельно-монтажних технологій та архітектури. Наші студенти виступили на вищому рівні. Від усієї душі вітаємо учасників і бажаємо їм великого натхнення на шляху підкорення нових вершин знань, наполегливості й терпіння, мудрості й порозуміння, злагоди і миру!
Наукові Читання «Дніпровська орбіта - 2017»
З 26-28 жовтня 2017 в Дніпрі пройшли XII Наукові читання «Дніпровська орбіта - 2017», які були присвячені 20-річчю польоту Леоніда Костянтиновича Каденюка, першого космонавта незалежної України.
Організаторами Наукових Читань «Дніпровська орбіта - 2017» виступили:
- ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля»;
- Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова;
- Музей космонавтики ім. С.П. Корольова Житомирської обласної ради;
- Дніпровський національний університет ім. О. Гончара;
- ДП «ВО «Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова».
Форум зібрав більше 80 учасників та гостей - вчені, конструктори, фахівці аерокосмічної галузі України. Серед присутніх були також і студенти.
Студент другого курсу спеціальності «Прикладна механіка» Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Гриньов Ярослав вперше приймав участь у рівні такого заходу. Науковий напрям «Аерокосмічна освіта молоді і вузівська наука. Перспективні інноваційні проекти» тема доповіді «Підкорення космосу через сучасні комп'ютерні технології», науковий керівник, Т.П. Мандрика, викладач.
З неабиякою цікавістю присутні слухали виступ Леоніда Костянтиновича Каденюка, який розповів про свої студентські роки, підготовку до космічного польоту, відчуття перебування в Космосі.
Студент коледжу Ярослав Гриньов поділився своїми враженнями: «Я щасливий. Мені випала унікальна можливість поспілкуватися з першим космонавтом незалежної України Леонідом Костянтиновичем Каденюком. Саме завдяки таким зустрічам розширюється загальний та професійний світогляд».
Вчені, наукові співробітники аерокосмічної галузі, викладачі, студенти два дні обговорювали питання історії авіації та ракето-космічної техніки, філософії та космосу, вузівську науку й проблеми розробки ракетно-космічної техніки.
Кращі доповіді були відзначені дипломами та рекомендовані до публікації в фахових наукових журналах. Дипломом за кращу доповідь був відзначений і студент Коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара Гриньов Ярослав.
Наукові читання «Дніпровська орбіта» - це один із заходів який спонукає викладача до пошуку, підтримки, розвитку творчого потенціалу обдарованих студентів та залучення до наукової роботи.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
I Студентська конференція «Комп’ютерні науки та інформаційні технології»
29 березня 2017 року відбулась І студентська конференція «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», яка проходила під егідою IT-компанії SoftServe. Організатор заходу - предметно-циклова комісія програмної інженерії.
Основна мета конференції - активізація наукової діяльності студентської молоді, поглиблення зв'язків і співпраці, між студентами та викладачами у сфері наукових досліджень проблем розвитку інформаційних технологій. Загалом у роботі конференції взяли участь понад 35 учасників (викладачів, студентів).
З доповідями на конференції виступило 9 студентів І-IV курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Фахівець IT-компанії SoftServe Ксенія привітала присутніх та розповіла про компанію: «IT-компанія SoftServe найбільша глобальна IT-компанія, яка спеціалізується на розробці програмного забезпечення та консультаційних послугах. У співпраці з клієнтами наша команда здатна вирішувати завдання будь-якої складності, чітко визначати потреби замовника. Дуже добре що студенти розширують свій професійний погляд на майбутню професію проводячи такі заходи».
Представники IT-компанії SoftServe розповіли присутнім як потрапити до них на навчання та які вимоги до сучасного резюме.
Після заслуховування доповідей і дискусії члени оргкомітету та присутні були приємно вражені рівнем підготовки, оригінальністю викладення проблем.
Доповіді за рішенням оргкомітету надруковані у збірнику праць конференції.
ПЦК програмної інженерії коледжу висловлює подяку гостям IT-компанії SoftServe, за підтримку у проведенні заходу.
Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Наукові Читання «Дніпровська орбіта - 2016»
В Дніпропетровську відбулися XI Наукові Читання «Дніпровська орбіта - 2016», які були присвячені до 20-річчя створення Національного центру аерокосмічної освіти молоді. Організаторами цього заходу були: Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля», Національний центр аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова, музей космонавтики імені С.П.Корольова Житомирської обласної ради. В роботі Наукових Читань взяли участь вчені, фахівці підприємств і організацій аерокосмічної галузі, викладачі, наукові співробітники, а також Дніпропетровський коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара.
Впродовж двох днів учасники Наукових Читань обговорювали актуальні питання ракетно-космічної галузі сьогодення, зокрема: проблеми історико-музейної та бібліотечної діяльності авіації і космонавтики та шляхи їх вирішення, аерокосмічної освіти молоді, проблеми в сфері космосу та перспективні шляхи їх вирішення, а також аспекти космонавтики в третьому тисячолітті в умовах динамічного розвитку науки та техніки. В заході взяли участь більше 70 учасників та гостей запрошениних з м.Дніпро, м.Житомир, м.Запоріжжя, м.Київ, м.Харків. На читаннях було заслухано 35 допові.
Наймолодшою учасницею була Кучко Анна, студентка коледжу четвертого курсу спеціальності «Виробництво ракетно-космічних літальних апаратів/Авіаційна та ракетокосмічна техніка», яка в друге приймала участь у Наукових читаннях. Тема доповіді студентики «Освітня платформа програмного забезпечення для студентів технічних спеціальностей», напрям «Аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука», науковий керівник: Мандрика Т.П., викладач. Студентка своїм виступом надихнула присутніх неодмінно завітати до коледжу.
Сучасні методи профорієнтації які використовує коледж розкрила викладач Мандрика Т.П. в доповіді «Інноваційні методи профорієнтації», напрям «Аерокосмічна освіта молоді та вузівська наука». У перервах між доповідями, а також після завершення наукових читань учасники та гості змогли обмінятися думками щодо прослуханих доповідей і поділитися власним досвідом. Студентка Кучко Анна поділилася своїми враженнями: «Я вдруге приймаю участь у заході такого високого рівня наукових здобутків. Враження надзвичайні. Так, є надчим працювати до наступних Наукових Читань. Я планую в подальшому брати участь у заході, як студентка Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара навчаючись на фізико-технічному факультеті».
Тетяна Мандрика, викладач ДКРКМ ДНУ ім. О. Гончара