Заходи - Творча діяльність
СПІВПРАЦЯ ЗІ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ. ПЛАНУЄМО МАЙБУТНЄ РАЗОМ З ДИРЕКТОРКОЮ ІТ-КОМПАНІЇ COMPARUS UA
1 жовтня 2024 року за сприянням викладачки циклової комісії програмної інженерії, Тетяни Мандрики на платформі Google Meet відбувся онлайн-вебінар «Про ІТ сферу і професії в ній» для студентів першого курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» та слухачів підготовчого відділення, які мріють стати студентами 121 спеціальності із директоркою ІТ-компанії COMPARUS UA, Іриною Шмідт.
COMPARUS UA - центр розробки та впровадження інновацій німецької компанії Comparus GmbH (м. Гамбург).
Пані Ірина розповіла про особливості роботи в Україні в умовах воєнного стану, порекомендувала учасникам зустрічі корисні ресурси на яких майбутні студенти та творча молодь першого курсу коледжу мають змогу більше дізнатися про можливі напрямки роботи в IT й зрозуміти, що найбільше зацікавить їх.
Дякуємо Ірині Шмідт, директорці ІТ-компанії COMPARUS UA за цікаву та змістовну зустріч.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ЕКСКУРСІЯ ДО PLANETARIUM NOOSPHERE 2024
1 жовтня 2024 року викладачі коледжу ‒ Катерина Сєдачова, голова циклової комісії авіаційної та ракетно-космічної техніки, Юлія Халецька, викладачка циклової комісії авіаційної та ракетно-космічної техніки, Дмитро Пустовий, викладач циклової комісії електротехніки та електротехнологій, Тетяна Корота, викладачка циклової комісії фізичного виховання та захисту України, Тетяна Мандрика, викладачка циклової комісії програмної інженерії та студенти 134 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», які навчаються за освітніми програмами «Виробництво-ракетно-космічних літальних апаратів», «Безпілотні літальні апарати» та студенти 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» відвідали Planetarium Noosphere.
Екскурсія розпочалася з лекції інтерактивною експозоною з космічним гідом. Справжній скафандр астронавта, доставлений з музею письменника-фантаста Роберта Гайнлайна, авіаційні захисні костюми, світ віртуальної реальності у VR-зоні, цікаві квести на інтерактивних планшетах - це дослідження космосу для студентів та освітян коледжу.
В Зоряній залі у форматі 4К гості Planetarium Noosphere мали можливість прослухати авторську лекцію-подорож зоряним небом та переглянути повнокупольний фільм «Таємниці невидимого всесвіту».
«Дуже задоволений. Я отримав заряд космічної енергії на весь навчальний рік», - ділиться своїми враженнями Ярослав Забрудський, студент групи ЕП-24-1.
Дякуємо Planetarium Noosphere за вагомий внесок в організацію розвитку природничих наук серед творчої молоді коледжу.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК програмна інженерія
СТУДЕНТИ КОЛЕДЖУ РОЗВИВАЮТЬ PRESENTATION SKILLS
25 вересня 2024 року в рамках дисципліни «Інформатика» студенти 134 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», групи ТВ-23-1, презентували свої presentation skills та навички публічного виступу використовуючи інструменти зі створення ефективних презентацій.
Розвиток presentation skills у студентів ‒ поєднання академічного знання з практичними навичками, які є необхідними для критичного мислення та творчого підходу до представлення певної теми.
«Уміння ефективно спілкуватися та переконувати інших - ключова лідерська навичка» ‒ акцентує Сергій Оробчук, студент групи ТВ-23-1.
Зацікавленість студента в навчанні сьогодення ‒ визначення подальших кроків в становленні майбутнього фахівця.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВІДКРИТА ОНЛАЙН-ЛЕКЦІЯ «УКРАЇНСЬКИЙ ПРОГРАМНИЙ ПРОДУКТ MASTER: БУХГАЛТЕРІЯ» ДЛЯ СТУДЕНТІВ 071 СПЕЦІАЛЬНОСТІ
25 вересня 2024 року для викладачів циклової комісії бухгалтерського обліку та економічних дисциплін та студентів 071 спеціальності «Облік і оподаткування» в межах дисципліни «Інформаційні системи і технології в обліку» відбулася відкрита онлайн-лекція «Український програмний продукт MASTER: Бухгалтерія»
Модераторка: Тетяна Мандрика – викладачка циклової комісії програмної інженерії.
Спікерки:
‒ Ольга Бондар - менеджер з розвитку партнерської мережі, ТОВ «МАСТЕР: СТРІМ»;
‒ Вікторія Вембер - бізнес-тренер, ТОВ «МАСТЕР: СТРІМ».
Фахівці ТОВ «МАСТЕР: СТРІМ» презентували програмне забезпечення «MASTER: Бухгалтерія» в напрямку ведення бухгалтерського, податкового обліку на підприємствах малого, середнього бізнесу та комунальних підприємствах. Розкрили структуру та можливості використання програмного продукту в освітньому процесі.
Розробник платформи «MASTER: Бухгалтерія» – українська компанія «IT-Enterprise».
«Я дуже задоволена відкритою лекцією від фахівців ТОВ «МАСТЕР: СТРІМ». Такі зустрічі спонукають студентів до накопичення досвіду та конкурентоспроможності випускників 071 спеціальності» ‒ говорить Оксана Галевич, викладачка дисципліни ««Інформаційні системи і технології в обліку», циклової комісії бухгалтерського обліку та економічних дисциплін.
Дякуємо партнерам коледжу ТОВ «МАСТЕР: СТРІМ» за проведений професійний та практико-орієнтований івент.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ЕКСКУРСІЯ ДО NOOSPHERE ENGINEERING SCHOOL СТУДЕНТІВ КОЛЕДЖУ – ПЕРШИЙ КРОК ДО ОСВОЄННЯ ПРОФЕСІЇ
12 вересня 2024 року студенти коледжу мали можливість ознайомитися зі структурою та роботою Noosphere Engineering School.
Захід організувала викладачка циклової комісії програмної інженерії Тетяна Мандрика для студентів груп: ТВ-23-1, 134 спеціальність «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», ПЗ-22-2, ПЗ-24п-1, 121 спеціальність «Інженерія програмного забезчення».
Студентів коледжу привітала з початком нового навчального року та побажала творчої наснаги Світлана Клименко, керівниця Noosphere Engineering School Dnіpro, к.т.н. Олексій Кулик, керівник Noosphere Engineering School Dnіpro, к.т.н., розповів студентам про проєкт «Студентська ракета».
Під час екскурсії студенти коледжу ознайомилися з роботою лабораторій Noosphere Engineering School, де творча молодь, може безкоштовно розвивати свої ідеї і створювати власні інноваційні продукти.
В рамках дисципліни «Інформатика» вивчається модуль «Тривимірне моделювання». Студенти мали змогу ознайомитися з використанням адитивних технологій, включаючи 3D-друк.
Позитивні й захопливі відгуки студентів про екскурсію свідчать про актуальність таких заходів з метою профорієнтації та необхідність їхнього проведення.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ОСВІТНІХ ПРОЄКТІВ ВІД ХАРКІВСЬКОГО ІТ-КЛАСТЕРУ
5 вересня 2024 року відбулася презентація освітніх проєктів від Харківського ІТ-кластеру. На захід були запрошені освітні заклади дізнатися про нові проєкти та можливості.
Серед учасників форуму і освітяни коледжу. ВСП «Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара» є одним із партнерів Харківського ІТ-кластеру.
Учасники презентації дізналися більше про ІТ-спільноту Kharkiv IT Cluster та ознайомилися з ключовими проєктами.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ПОДІЯ «ЗАПИТАЙТЕ ПРО КАР'ЄРНУ ПОРАДУ | ЯК ПРОКАЧАТИ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ?» ВІД SOFTSERVE
5 вересня 2024 року відбулася подія «Запитайте про кар'єрну пораду | Як прокачати практичні навички?» від SoftServe.
Спікери:
‒ Ольга Грицак та Дмитро Водолажченко ‒ студенти SoftServe Academy;
‒ Владислав Хричов ‒ SoftServe Academy Mentor;
‒ Наталія Ревуцька ‒ Senior SoftServe Academy Mentor.
Вікторія Пальчевська ‒ модератор, Career Advisor.
Серед учасників події і студенти коледжу.
На заході молодь коледжу дізналася:
‒ в який момент варто перейти від теорії до практики;
‒ де та як отримати перший практичний досвід;
‒ як студенти SoftServe Academy переводять свої знання в реальні навички;
‒ які навчальні рішення прийміть, щоб отримати практичні навички;
‒ власний досвід навчання студентів SoftServe Academy.
Зустрічі для студентів з фахівцями ІТ-команій – підвищення мотивації у навчанні.
Чекаємо на подальші події від SoftServe.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
СТУДЕНТСЬКИЙ WELCOME DAY ВІД SIGMA SOFTWARE UNIVERSITY
5 вересня 2024 року відбувся студентський welcome day від Sigma Software University.
Серед учасників і студенти коледжу, які мали можливість почути інформацію від того, як у Sigma Software каву варять, до того, як встигнути зробити неможливе.
«Так, я задоволений студентським welcome day від Sigma Software University. Практичні поради, план дій розвитку в ТІ-галузі, цікава інформація були професійно висвітлені спікерами під час зустрічі» - ділиться враженями Дмитро Скаленко, студент 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», групи ПЗ-24п-1.
Переглянути подію – перейти.
Зустрічі для студентів з фахівцями ІТ-галузі під час кураторських годин ‒ інструмент управління студентським життям, сприяння досягненню цілей освітнього процесу.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, куратор групи ПЗ-24п-1
IT STUDENT SUMMIT 2024 від STUD-POINT
31 липня 2024 року онлайн та офлайн у Києві відбувся IT Student Summit 2024 від STUD-POINT. Роботодавці які ділились кар'єрними лайфхаками: DAN IT, Futurra Group, Jooble, ArchiCGI, EPAM, Credit Agricole, Baza IT, Choice 31.
Під час заходу говорили про:
‒ освіту в ІТ;
‒ пошук практики та першого досвіду;
‒ інновації в ІT.
«Було дуже цікаво послухати спікерів форуму. Отримав натхнення для свого професійного розвитку» ‒ ділиться своїми враженнями Артем Баранов, студент групи ПЗ-23-2, 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Переглянути IT Student Summit 2024 – перейти.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
«КОСМІЧНІ ШОТИ: НАУКА VS КІНЕМАТОГРАФ» У ДНІПРІ
19 липня 2024 року у Дніпрі відбулися «Космічні шоти: Наука vs Кінематограф». Тема заходу - «To The Moon and Back».
Організатор: ГО «Асоціація Ноосфера». Партнери: Журнал Universe Space Tech, Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова, Planetarium Noosphere.
Серед учасників і студенти коледжу. Глядачі мали можливість переглянути фрагменти популярних стрічок.
Запрошені досвідчені експерти допомогли відрізнити кінематографічний міф від наукової реальності.
Дякуємо ГО «Асоціація Ноосфера» за цікаву тематику зустрічі під час літніх канікулів!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КОНКУРС «МОТИВАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ 2.0» 2024
Соціальний проєкт «Scholarship в Україні» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» у березні 2024 року розпочав новий конкурс «Мотивація нескорених 2.0», мета якого - підтримати талановиту молодь та заклади освіти, а також надати допомогу у їхньому просуванні у період прийомної кампанії та залучення абітурієнтів. Завершення прийому заявок та робіт відбулося 25 травня 2024 року.
Цей конкурс надає унікальну можливість визнати та підкреслити досягнення здобувачів освіти через їх талант та креативність.
Тема робіт: «Імпульси освіти: конкурс креативних презентацій українських освітніх закладів».
Студенти групи ПЗ-22-2, 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», Іван Жеба та Єлизавета Кацанюк - під керівництвом викладачки циклової комісії програмної інженерії Тетяни Мандрики долучилися до конкурсу з Креативною візитівкою циклової комісії програмної інженерії 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Відокремленого структурного підрозділу Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Студенти,
Жеба Іван, група ПЗ-22-2
Кацанюк Єлизавета, група ПЗ-22-2
вітаємо Вас з участю у конкурсі «Мотивація нескорених 2.0»
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ЦИКЛОВА КОМІСІЯ ПРОГРАМНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ ПРОДОВЖУЄ РОЗВИВАТИ СПІВПРАЦЮ В ІТ-ГАЛУЗІ
21 червня 2024 року відбулась зустріч директорки ІТ-компанії COMPARUS UA, Ірини Шмідт з викладачкою циклової комісії програмної інженерії коледжу, Тетяною Мандрикою.
У межах зустрічі обговорили найактуальніші питання та прикладні проблеми ІТ-галузі. Протягом останніх кількох років циклова комісія програмної інженерії вже не вперше співпрацює з ІТ-компанією COMPARUS UA в рамках різних освітніх проєктів, що надає студентам та слухачам підготовчого відділення коледжу додаткові можливості для навчання та професійного розвитку.
Співпраця з ІТ-компанією COMPARUS UA корисна в розрізі підготовки студентів та допоможе випускникам коледжу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» бути конкурентнішими на ринку праці. Між ІТ-компанію COMPARUS UA та ВСП «Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара» підписано меморандум про партнерство та співпрацю.
Партнерство з перспективними ІТ-компаніями є важливим компонентом у формуванні рейтингу коледжу.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КОЛЕДЖ ПІДПИСАВ ДОГОВІР ПРО СПІВПРАЦЮ З ТОВ «МАСТЕР: СТРІМ»
20 червня 2024 року за ініціативи викладачки циклової комісії програмної інженерії Тетяни Мандрики, укладено договір про співпрацю з ТОВ «МАСТЕР: СТРІМ» – вітчизняною компанією-розробником програмного забезпечення.
Договір покликаний об’єднати зусилля в навчанні і поширенні в коледжі інформації про українські інноваційні ІТ рішення і розробки, а також сприяти поліпшенню якості викладання, підвищення рівня методичного забезпечення освітнього процесу, удосконалення системи підготовки кадрів шляхом застосування в своїй методичній та освітній діяльності комп’ютерної програми-платформи MASTER.
Щиро вдячні партнерам за надані можливості.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ПЕРШОКУРСНИКИ КОЛЕДЖУ ВІДВІДАЛИ NOOSPHERE ENGINEERING SCHOOL
10 червня 2024 року відбулася екскурсія студентів першого курсу групи ОВ-23-1, 131 спеціальності «Прикладна механіка» освітньо-професійної -програми «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів» та групи ЕП-23-1, 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» під керівництвом Дмитра Пустового, викладача циклової комісії електротехніки та електротехнологій та Тетяни Мандрики, викладачки циклової комісії програмної інженерії до Noosphere Engineering School.
В рамках дисципліни «Інформатика» вивчається модуль «Тривимірне моделювання». Студенти мали змогу ознайомитися з технологіями, які використовують у Noosphere Engineering School. Під час відвідування екскурсії студентам продемонстрували останні досягнення у використанні адитивних технологій, включаючи 3D-друк, новітнє обладнання та інженерні системи, а також сучасні можливості розробки проєктів.
Такі екскурсії дають змогу студентам молодших курсів краще розуміти особливості обраної спеціальності. Тісна співпраця коледжу і Noosphere Engineering School спрямована на активну профорієнтаційну та просвітницьку роботу серед студентської молоді з метою підтримки інноваційних стартапів.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВЕБІНАР «КІБЕРБЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ АБО «ВОНИ ВСЕ БАЧАТЬ» ВІД SOFTSERVE EDUCATION
14 травня 2024 року відбувся вебінар «Кібербезпека в інтернеті або «Вони все бачать» від SoftServe Education.
Спікери:
- Олександр Лазарчук - Python Software Development Lead у SoftServe;
- Михайло Бех - модератор, бренд-менеджер в SoftServe Academy.
Серед учасників вебінару студенти та слухачі підготовчого відділення, які мали можливість розглянути теми - основні види атак та загроз, способи захисту себе та своїх персональних даних.
Дякуємо SoftServe Education за таку актуальну тему.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КОНКУРС «МОТИВАЦІЯ НЕСКОРЕНИХ 2.0»
Соціальний проєкт «Scholarship в Україні» за підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» у березні 2024 року розпочав новий конкурс «Мотивація нескорених 2.0», мета якого - підтримати талановиту молодь та заклади освіти, а також надати допомогу у їхньому просуванні у період прийомної кампанії та залучення абітурієнтів.
Цей конкурс надає унікальну можливість визнати та підкреслити досягнення здобувачів освіти через їх талант та креативність.
Пресконференція щодо старту Конкурсу відбулась онлайн за посиланням https://youtu.be/cUWWAwU7qTE?si=1aOsDxsXOCq_KUtx\
У Конкурсі «Мотивація нескорених 2.0» переможці (5 закладів освіти) отримують спеціальні нагороди у вигляді «наборів медійника», до якого входять:
• веб-камера
• освітлення
• штатив
• монопод
• бездротові навушники.
Для отримання винагороди у Конкурсі, здобувачам освіти (командам) необхідно було підготувати конкурсну роботу у форматі відеоролика/презентації, що відображатиме переваги освітнього закладу/факультету/кафедри чи/або наукового гуртка, в якому вони навчаються.
Тема робіт: «Імпульси освіти: конкурс креативних презентацій українських освітніх закладів».
Заявку на участь можна подати з 20 березня по 25 травня на сторінці конкурсу https://100pidpysnykiv.com.ua/scholarship.html
Участь у конкурсі безкоштовна!
Із результатами та переможцями минулорічного конкурсу «Scholarship в Україні» можна ознайомитись за посиланням https://scholarship.in.ua/provedeni-konkursi/
Більше інформації:
• тел.: (067)6226282, e-mail: grant@scholarship.in.ua
Студенти групи ПЗ-22-2, 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», Іван Жеба та Єлизавета Кацанюк - долучаються до конкурсу з Креативною візитівкою циклової комісії програмної інженерії 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Відокремленого структурного підрозділу Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара - завантажити.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
СТУДЕНТИ 121 СПЕЦІАЛЬНОСТІ «ІНЖЕНЕРІЯ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ» ЗУСТРІЛИСЬ ІЗ ДИРЕКТОРКОЮ ІТ-КОМПАНІЇ COMPARUS UA
8 травня 2024 року за сприянням викладачки циклової комісії програмної інженерії, Тетяни Мандрики в рамках дисципліни «Системи автоматизованої обробки інформації» змістового модулю «Основи комп’ютеризації обробки економічної інформації» на платформі Google Meet відбулася онлайн-зустріч студентів другого курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» із директоркою ІТ-компанії COMPARUS UA, Іриною Шмідт. COMPARUS UA - центр розробки та впровадження інновацій німецької компанії Comparus GmbH (м. Гамбург).
Пані Ірина розповіла студентам про тенденції економічних банківських процесів та розробку програмного забезпечення, його роль в житті людини.
В кінці зустрічі студенти з задоволенням задавали запитання спікерці.
«Як знайти першу роботу в ІТ?» - запитав Кирило Біцький, студент групи ПЗ-22-1.
«Ось декілька корисних порад, як знайти першу роботу в ІТ і розпочати свій шлях до успіху. Освоюйте технології. Шукайте стажування або відкриті позиції. Багато компаній пропонують стажування для початківців. Пошукайте ці можливості на сайтах роботодавців або на сторінках компаній. Розширюйте свою мережу контактів. Важливо мати зв'язки в галузі ІТ. Приєднуйтесь до спільнот програмістів у соціальних мережах. Вивчайте процеси роботи в ІТ-команді та англійську мову» - радить Ірина Шмідт.
Для студентів зустріч стала ще одним практичним кроком до отримання фахових знань у сфері ІТ обробки економічної інформації.
Дякуємо Ірині Шмідт, директорці ІТ-компанії COMPARUS UA за цікаву та змістовну зустріч.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВІДБУЛОСЯ СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ НАУКОВОГО СТУДЕНТСЬКОГО ГУРТКА «ІНФОРМАТИКА ТА ІНФОРМАЦІЯ» ЦИКЛОВОЇ КОМІСІЇ ПРОГРАМНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ
7 травня 2024 року відбулося секційне засідання наукового студентського гуртка «Інформатика та інформація» циклової комісії програмної інженерії, у якому взяли участь студенти другого курсу спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення».
На секційному засіданні обговорювали:
- розвиток soft skills у сфері IT;
- вплив інноваційних технологій на сьогодення.
Із презентаціями доповідей виступали студенти груп ПЗ-22-1 Данило Левін, Анастасія Косюг і ПЗ-22-2 Віктор Гудзенко, Іван Жеба, Єлизавета Кацанюк, Ярослав Свинаренко щодо можливості опанування курсу «Маркетинг ІТ-продуктів» від української кофаундингової ІТ-компанії Genesis в рамках гурткової роботи.
«Запитання розвитку soft skills у сфері IT стає все більш актуальним у сучасному світі технологій. Технічні знання і вміння є важливими, але soft skills, такі як комунікація, мислення, креативність і емпатія, стають не менш значущими» - говорить Анастасія Косюг, студентка групи ПЗ-22-1.
Студенти 121 спеціальності продовжують вдосконалювати свої навички, вивчати нові технології та долучатися до навчальних курсів та тренінгів.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, керівниця наукового гуртка «Інформатика та інформація»
ПАНЕЛЬНА ДИКУСІЯ «IT LEARNING TRENDS» ВІД SOFTSERVE EDUCATION
30 квітня 2024 року відбулася панельна дискусія «IT learning trends» від SoftServe Education.
На події розглядалися теми:
- важливість вищої освіти як стати кандидатом, якого шукають компанії;
- як ШІ може допомогти в навчанні й роботі;
- нішові мови програмування — які з них будуть актуальними в майбутньому.
Серед учасників події студенти і слухачі підготовчого відділення коледжу, які планують кар'єру в ІТ!
«Я вперше була учасником такої дискусії. Кожен мав можливість задати запитання експертам SoftServe. Мрію стати студенткою коледжу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» - говорить Єлизавета Мальцева, слухачка підготовчого відділення коледжу, групи ПВ-3-3.
Участь творчої молоді коледжу у форумах, подіях від SoftServe Education – формування потужної команди майбутніх ІТ-фахівців.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
IT FUTURE TALKS: СЕРІЯ ЛЕКЦІЙ З ІТ-ЕКСПЕРТАМИ ВІД SIGMA SOFTWARE UNIVERSITY
29 квітня 2024 року відбулася онлайн-трансляція IT Future Talks: «Розуміння бізнесу: Важливість бізнес-аналізу для розробників» від Sigma Software University.
Сергій Сучков, Principal Software Developer у Sigma Software, розкрив тему «Розуміння бізнесу: Важливість бізнес-аналізу для розробників». Партнер зустрічі – Київський національний університет імені Тараса Шевченка.
Учасники онлайн-трансляції занурилися у світ бізнес-аналізу та розглянули, чому він є необхідним для успіху майбутніх розробників. Обговорили ключові аспекти бізнес-аналізу та важливість вивчення цього напрямку для розширення професійних горизонтів.
Серед активних учасників заходу - студенти коледжу, групи ПЗ-20-1, 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Переглянути онлайн-трансляцію - перейти.
Участь у заходах Sigma Software University для студентів коледжу - один із напрямків дослідження, опанування сучасних технологій.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КОЛЕДЖ ВІДВІДАВ ВІДОМИЙ ДНІПРОВСЬКИЙ ПИСЬМЕННИК, КІНОДОКУМЕНТАЛІСТ ІГОР РОДІОНОВ
16 квітня 2024 року, на запрошення підготовчого відділення та Наукового товариства студентів, Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відвідав відомий дніпровський письменник, член Національної спілки журналістів України, кінодокументаліст Родіонов Ігор Володимирович.
Ім'я Ігоря Родіонова відоме жителям Дніпра та області. Ігор Володимирович презентував книгу «Секретний архітектор Південмашу», присвячену архітектору Нескоромному Ігорю Івановичу педагогічним працівниками коледжу та студентам.
«Сподіваюсь, це видання буде цікавим широкому колу читачів, сучасним студентам, які цікавляться видатними особистостями в ракетно-космічній галузі України», - зазначив Ігор Родіонов. А найулюбленішим відгуком автора є теза про те, що читаючи книгу, вони ніби переглядали кінострічку.
Учасники зустрічі скористались можливістю подискутувати з гостем на тему сучасної літератури. Книга «Секретний архітектор Південмашу» з розчерком автографа автора передана до музею історії коледжу.
Бажаємо Ігорю Володимировичу Родіонову натхнення, творчого процвітання, успіхів та перемог!
Тетяна Мандрика, завідувач підготовчого відділення
ВІДБУЛОСЯ СЕКЦІЙНЕ ЗАСІДАННЯ СТУДЕНТСЬКОГО ГУРТКА «ЕЛЕКТРОТЕХНІК»
16 квітня 2024 року відбулося секційне засідання студентського гуртка циклової комісії електротехніки та електротехнологій, у якому взяли участь студенти першого курсу групи ЕП-23-1 спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Гурткові заняття під керівництвом Дмитра Соловйова, голови циклової комісії електротехніки та електротехнологій, відбуваються для студентів за напрямами технічного, комп’ютерного спрямування (підвищення інтересу до дисципліни «Інформатика») з метою формування навичків технічної освіти, розкриття потенціалу творчих студентів та професійної орієнтації.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО МАЙБУТНЬОЇ ПРОФЕСІЇ: 3D МОДЕЛЮВАННЯ
Студенти групи ОВ-23-1 спеціальності 131 «Прикладна механіка» освітньо-професійної програми «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів» мають можливість знайомитися, опановувати сучасний програмний комплекс SolidWorks під час вивчення дисципліни «Інформатика», починаючи з першого курсу навчання.
«Знання нових сучасних програм, таких як SolidWorks, дає можливість в майбутньому, одразу після коледжу, отримати добре оплачувану роботу в українських та міжнародних компаніях», – розповідає Олександр Матроницький, студент групи ОВ-23-1.
На старших курсах студенти 131 спеціальності вивчають 3D моделювання на заняттях за фахом, де ознайомлюються з методами відображень на площині просторових об’єктів, формують вміння, навички розв’язання інженерно-геометричних задач, виконання креслень різного призначення засобами інформаційних технологій проєктування.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмного забезпечення
STEM ОСВІТА: 3D МОДЕЛЮВАННЯ
Студенти групи ЕП-23-1 за спеціальністью 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» опановують принципи побудови 3D-моделювання від час вивчення дисципліни «Інформатика».
Кожен учасник освітнього процесу демонструє навички, набуті знання у 3D моделюванні, необхідні для досягнення успіху в галузі електроенергетики.
Вивчення 3D моделювання відбувається у компактному форматі. Студенти вивчають ключові інструменти та техніки для створення 3D моделей, знайомляться з інтерфейсом і основними інструментами SOLIDWORKS. Практичний підхід, професійні поради та проєктні завдання допомагають розкрити творчій молоді потенціал у сфері 3D творчості.
На старших курсах студенти 141 спеціальності реалізують новітні проєкти, розвивають інженерну креативність, здобувають навички роботи з сучасним обладнанням на базі інноваційної лабораторії 3D-технологій механічного відділення. STEM – найкраще освітнє рішення для майбутніх фахових молодших бакалаврів у галузі електроенергетики.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ITeachers MEETUP «ТРЕНДИ У СВІТІ РОБОТЕХНІКИ: ДОСЛІДЖЕННЯ, ПРОЄКТИ ТА ОСВІТА» ВІД SOFTSERVE
26 березня 2024 року відбувся ITeachers Meetup «Тренди у світі роботехніки: дослідження, проєкти та освіта» від SoftServe.
Спікер події ‒ Любомир Демків, керівник відділу робототехніки у SoftServe. SoftServe із 2018 року розвиває експертизу в робототехніці, а нещодавно компанія отримала замовлення від NASA на розробку технологій для зведення злітно-посадкових майданчиків на Місяці.
Викладачі коледжу, учасники онлайн події, мали можливість дізнатися про головні тренди, цікаві проєкти, рекомендації для освітніх програм, що мають напрям робототехніки.
Робототехніка ‒ це справжнє джерело натхнення та новаторських рішень у сучасному світі, тому є великий запит на вивчення цього напрямку і в сучасному коледжі.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ЕКСКУРСІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ У SOFTSERVE
19 березня 2024 року студенти групи ПЗ-20-1 четвертого курсу та групи ПЗ-22-2 другого курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» разом з Тетяною Мандрикою, викладачкою циклової комісії програмної інженерії відвідали офіс IT- компанії SoftServe з екскурсією.
SoftServe ‒ найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням, що працює у сфері розробки програмного забезпечення та надання консультаційних послуг. SoftServe є однією з найбільших компаній-розробників програмного забезпечення у Центральній та Східній Європі та входить до переліку найбільших сервісних ІТ-компаній України.
Студенти познайомилися з процесом розробки програмного забезпечення зсередини, побачили умови праці розробників.
Дякуємо Ксенії Соболєвій, маркетологині SoftServe за цікаву і змістовну лекцію щодо діяльності компанії SoftServe.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ДРУГИЙ ТУР ЗМАГАНЬ «ЛІГА З ШАХІВ» У ПАЛАЦІ СТУДЕНТІВ ДНУ 2024
15 березня 2024 року у Палаці студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся другий тур змагань «Ліга з шахів» серед аспірантів, студентів дніпровських ЗВО та фахової передвищої освіти.
Система проведення: швейцарська у 7 турів. Контроль часу: швидкі шахи – 10 хвилин на партію з додаванням 5 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого.
Серед 48 учасників і студенти коледжу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», групи ПЗ-22-2, члени гуртка «Інформатика та інформація» Пахомов Олексій та Старченко Богдан.
Учасники турніру отримали багато позитивних емоцій від власної гри та від неочікуваних рішень суперників.
Щиро вітаємо Богдана Старченко та Олексія Пахомова з участю в у другому турі змагань «Ліга з шахів» й бажаємо натхнення та нових перемог!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
СПЕЦІАЛІЗОВАНІ СЕМІНАРИ ВІД «БОЇНГ УКРАЇНА»
28 лютого 2024 року стартували спеціалізовані семінари від компанії «Boeing Україна». «Boeing» є однією з провідних світових аерокосмічних і оборонних корпорацій, яка зараз розширює свою присутність в Україні та пропонує можливості працевлаштування для кваліфікованих інженерів і менеджерів проєктів.
4 березня 2024 року активними учасниками семінару «Boeing Україна» були викладачі, студенти, слухачі підготовчого відділення коледжу. Спікер: керівник проєктів та програм Євген Адоньєв.
Беріть участь у семінарах та отримайте інформацію від представників компанії «Boeing»!
Спікерами виступатимуть:
- провідні інженери Шубенко Андрій і Заборський Ігор з темою «Огляд особливостей сучасних інтер'єрів літаків» - 5 березня - 15:30-16:30 - посилання на зустріч
- провідний інженер Богдан Товт з темою «Валідація та верифікація скінченно-елементних моделей» - 6 березня - 17:00-18:00 - посилання на зустріч
- провідний інженер Антон Чумак з темою «Друге життя пасажирського літака» - 7 березня - 17:30-18:30 - посилання на зустріч
- провідний інженер Андрій Дедеря з темою «Досвід роботи сервіс інженером в авіаційній сфері» - 12 березня - 15:00-16:00 - посилання на зустріч
- провідна інженерка Анастасія Меняйло з темою «Огляд специфіки роботи напрямку виробництва та промислової інженерії» - 14 березня - 15:30-16:30 - посилання на зустріч
- провідні інженери Антон Некращук й Олексій Стецюк з темою «Досвід роботи інженером з міцності в компанії Boeing» - 19 березня - 16:00-17:00 - посилання на зустріч
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВЕБІНАР «ОСОБИСТИЙ БРЕНД АЙТІВЦЯ: ЯК ТА НАВІЩО БУДУВАТИ» ВІД SOFTSERVE
15 лютого 2024 року відбувся вебінар про побудову бренду айтівця.
Спікерка: Надя Гасюк, Employer Brand Specialist у SoftServe. Надя відповідає за digital та контент-маркетинг SoftServe в Україні, бренд-комунікації та розвиток соцмереж.
Активними учасниками вебінару були студенти коледжу груп: ПЗ-20-1, ПЗ-21п-1, ПЗ-22-1, ПЗ-22-2 спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення». Творча молодь коледжу дізналася:
- про те, що таке особистий бренд;
- як побудувати особистий бренд для професійного середовища;
- розуміти, як працює бренд у соціальних мережах;
- тримати практичні інструменти для розвитку власного бренду.
Дякуємо компанії SoftServe за цікавий та змістовний вебінар.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ТУРНІР «ЛІГА З ШАХІВ» У ПАЛАЦІ СТУДЕНТІВ ДНУ 2024
9 лютого 2024 року м. Дніпро, площа Шевченка, 1 відбувся турнір «Ліга з шахів». Система проведення: швейцарська у 7 турів. Контроль часу: швидкі шахи – 10 хвилин на партію з додаванням 5 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого.
Серед 67 учасників і студенти коледжу Пахомов Олексій та Старченко Богдан, 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення», групи ПЗ-22-2, члени гуртка «Інформатика та інформація».
За результатами завзятих поєдинків Старченко Богдан з 67 учасників на 12 місці з результатом 5 перемог, 2 поразки. Пахомов Олексій на 25 місці з результатом 4 перемоги, 3 поразки.
Учасники турніру отримали багато позитивних емоцій від власної гри та від неочікуваних рішень суперників.
Щиро вітаємо Богдана Старченко та Олексія Пахомова з участю в турнірі «Ліга з шахів» й бажаємо натхнення та нових перемог!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
ВЕБІНАР «UNLOCKING CAREER ACHIEVEMENT THROUGH COMMUNICATION» ВІД GLOBALLOGIC EDUCATION
24 січня 2024 року відбувся вебінар «Unlocking Career Achievement through Communication» від GlobalLogic Education. Спікер: Дмитро Носач, Senior Engineering Manager.
На вебінарі були присутні і викладачі коледжу.
Під час заходу обговорювалися питання комунікацій в IT, інтеграція soft та hard skills, комунікація як інструмент досягнення успіху та інші поради з комунікацій.
Переглянути вебінар - перейти.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВЕБІНАР «ЕЛЕКТРОННІ ОСВІТНІ РЕСУРСИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА. РОЗВИВАЄМО ЦИФРОВУ ТА ПРОЄКТУВАЛЬНУ КОМПЕТЕНТНОСТІ»
9 січня 2024 року відбувся вебінар «Електронні освітні ресурси у професійній діяльності педагога. Розвиваємо цифрову та проєктувальну компетентності». Організатор: Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти». Серед учасників і педагоги коледжу.
На вебінарі говорили про цифровізацію освіти в Україні, нові тренди в онлайн-освіті, платформу МООС та її доцільність використання в освітньому процесі. Учасники заходу познайомилися з роботами переможців конкурсу «Електронні освітні ресурси у професійній діяльності педагога», курсами підвищення кваліфікації педагогів з розвитку цифрової та проєктувальної компетентностей, які організовуються у Науково-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти.
Платформа МООС – перейти.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КРУГЛИЙ СТІЛ НА ТЕМУ «ДУАЛЬНА ОСВІТА: КРАЩІ ПРАКТИКИ ТА ВИКЛИКИ ВПРОВАДЖЕННЯ» ВІД SOFTSERVE
21 грудня 2023 року відбувся круглий стіл на тему «Дуальна освіта: кращі практики та виклики впровадження». Організатор - SoftServe.
Спікери:
- Андрій Переймибіда, директор центру розвитку талантів та Оля Доля, менеджерка по співпраці із закладами освіти у SoftServe;
- Віталій Носок та Олександра Лактіонова, експерти директорату фахової передвищої, вищої освіти у МОН України;
- Андрій Бутенко, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
- Віктор Волошин, ректор ІТ СТЕП Університету та Тарас Рак, професор університету;
- експерти з реформування вищої освіти: Володимир Бахрушин, секретар НМР МОН та Юрій Рашкевич, член Національного Агентства Кваліфікацій.
Круглий стіл відбувся у форматі відкритої дискусії. Серед учасників і викладачі коледжу. На заході було обговорено актуальні питання впровадження дуальної освіти сьогодення:
- нормативно-правове регулювання;
- основні виклики, шляхи їх подолання;
- успішні кейси.
Учасники події поділилися своїм досвідом і пропозиціями. У кінці зустрічі спікери дали відповіді на запитання, які найбільше хвилювали освітян, зацікавлених у впровадженні дуальної форми освіти.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
СТУДЕНТИ 141 СПЕЦІАЛЬНОСТІ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ ЕНЕРГЕТИКА
Щороку 22 грудня в Україні відзначають свято працівників енергетики та електротехнічної промисловості – День енергетика.
Студенти 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» під керівництвом Дмитра Соловйова, голови циклової комісії електротехніки та електротехнологій, відвідують гурток «Електротехнік». За словами Дмитра Соловйова, вихованці гуртка активно відвідують заняття, цікавляться електроенергетикою, а дехто з випускної групи працює за фахом.
Коледж вітає з Днем енергетика усіх, хто причетний до створення, обслуговування та відновлення енергетичних систем, зокрема викладачів і студентів циклової комісії електротехніки та електротехнологій.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ПРАКТИЧНИЙ ДОСВІД ФОРМУВАННЯ SOFT SKILLS
Студенти першого курсу групи ОВ-23-1, 131 спеціальності «Прикладна механіка» та групи ЕП-23-1, 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на заняттях з дисципліни «Інформатика» опановують навички soft skills. Кожен захист практичної роботи – це публічний виступ з доповіддю та відповідями на запитання.
Основні soft skills над якими студенти розпочинають працювати з першого курсу навчання в коледжі – це уміння працювати в команді, лідерські якості, креативність, організаторські здібності, комунікація, емоційний інтелект, робота з інформацією, системне мислення, мотивація.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ОНЛАЙН-ЗАХІД AWS DISCOVERY DAY: DEEP DIVE INTO AMAZON INFRASTRUCTURE AS CODE (IAC) TOOLS ВІД EPAM UNIVERSITY
9 грудня 2023 року відбувся онлайн-захід AWS Discovery Day: Deep Dive into Amazon Infrastructure as Code (IaC) tools від EPAM University.
Експерти онлайн-заходу — Андрій Костромицький, Head напрямку Cloud&DevOps в EPAM University, та Олександр Бондаренко, AWS Authorized Instructor, Software Engineering Team Leader.
AWS — це хмарна платформа, яка дозволяє створювати та розгортати додатки та сервіси і гарантує масштабованість, надійність та безпеку для бізнесів. Розуміння принципів роботи AWS допомагає розширити свої IT навички та отримати досвід у розробці хмарних технологій.
Учасники онлайн-вебінару, серед яких і студенти коледжу, дізналися, чому варто використовувати інструменти автоматизації створення хмарної інфраструктури, які можливості та сервіси надає AWS для реалізації IaC підходів, а також практичні поради щодо їх застосування.
Теми, які були охоплені експертами:
- знайомство з IaC інструментами;
- переваги використання IaC;
- знайомство з AWS Cloud Formation;
- огляд додаткових інструментів IaC та їх порівняння: Serverless application model (SAM) та Cloud development kit (CDK);
- тестування коду інфраструктури;
- огляд альтернативних IaC інструментів.
Після презентації учасники мали можливість поставити свої питання експертам.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК У ПРИКЛАДНОМУ РІШЕННІ «BAS БУХГАЛТЕРІЯ»
Студенти 071 спеціальності «Облік і оподаткування» групи БО-21-1 вивчаючи дисципліну «Інформаційні системи і технології в обліку» опановують новітні технології спеціалізованого програмного забезпечення.
Кожен студент працює в окремій інформаційній базі та виконує завдання у програмі «BAS Бухгалтерія». Під час заняття з дисципліни та обліково-технологічної практики педагогиня Оксана Галевич, викладачка циклової комісії бухгалтерського обліку та економічних дисциплін, пояснює студентам методику виконання, наводить практичні приклади, допомагає ідентифікувати та усунути помилки.
Такий підхід дозволяє максимально швидко та ефективно вдосконалити навички використання програми «BAS Бухгалтерія» студентській аудиторії.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
РЕСУРС ДЛЯ САМОСТІЙНОГО ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ - ENGLISH SELF-STUDY MATERIALS ВІД SOFTSERVE UNIVERSITY
Шановні студенти та викладачі! Ресурс для самостійного вивчення англійської - English Self-Study Materials від SOFTSERVE UNIVERSITY. Переходьте за посиланням (перейти), обирайте рівень, який хочете підтягнути.
Отак все просто.
Путівник Гаваями, Теорія великого вибуху, розповідь Стіва Джобса про управління людьми та безліч тестів - матеріали, які допоможуть вам покращити англійську.
Для студентів Академії, окрім цього, є ще speaking club, щоб позбавитись проблеми «все розумію, але не можу сказати».
А для тих, хто хоче навчатися в групі — 15 січня стартуватиме Марафон з вивчення англійської (перейти).
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
«ЗНАЙТИ Й ЗАОХОТИТИ: ШЛЯХ РОЗВИТКУ ЛІДЕРА» ВІД КОМПАНІЇ SOFTSERVE У ДНІПРІ
6 грудня 2023 року в офісі компанії SoftServe у Дніпрі відбулася подія Teacher's Community Gathering на тему «Знайти й заохотити: шлях розвитку лідера.
Спікерка: Валентина Голубенко, Lead HR Excellence Specialist Leadership Experience Department компанії SoftServe. Серед учасників події і педагогиня коледжу Тетяна Мандрика, викладачка циклової комісії програмної інженерії.
Відкрила подію Ксенія Соболєва, маркетологиня SoftServe.
Валентина Голубенко розповіла про багаторічний досвід у роботі з лідерами. Учасники події разом з спікеркою говорили про лідерство та сприяння його розвитку.
Дякуємо компанії SoftServe у Дніпрі за цікаву та змістовну подію.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ТВОРЧИЙ ПІДХІД ДО НАВЧАННЯ
1 грудня 2023 року в лабораторії «Контроль якості та випробування виробів», під керівництвом Катерини Сєдачової, голови циклової комісії авіаційної та ракетно-космічної техніки, студенти 134 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», групи ТВ-20-1 виконували лабораторні роботи.
Студенти дослідили контроль якості металів на наявність внутрішніх дефектів ультразвуковим методом, а також за допомогою новітніх методів - контролю зварювальних швів.
Такий підхід до навчання - отримання навичок роботи з обладнанням, практичне ознайомлення з неруйнівними методами контролю.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ЕКСКУРСІЯ ДО PLANETARIUM NOOSPHERE
14 листопада 2023 року студенти 134 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», які навчаються за освітніми програмами «Виробництво-ракетно-космічних літальних апаратів», «Безпілотні літальні апарати» та студенти 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» на чолі з головою циклової комісії авіаційна та ракетно-космічна техніка Катериною Сєдачовою, викладачами циклової комісії авіаційна та ракетно-космічна техніка Анною Козельською, Іваном Кущем, Юлією Халецькою, викладачкою циклової комісії програмної інженерії Тетяною Мандрикою відвідали Planetarium Noosphere.
Екскурсія розпочалася з лекції інтерактивною експозоною з космічним гідом. Тренажер з тераформування, гравітаційний симулятор, справжній скафандр астронавта, доставлений з музею письменника-фантаста Роберта Гайнлайна, авіаційні захисні костюми та найбільший в Україні глобус Місяця - це дослідження космосу для студентів та освітян коледжу.
В Зоряній залі гості Planetarium Noosphere мали можливість прослухати авторську лекцію-подорож зоряним небом та переглянути повнокупольний фільм «Далекі світи». «Я вражений. Неймовірно чарівно та захопливо», - ділиться своїми враженнями Ростислав Стельмах, студент групи ТВ-22-1.
Під кінець зустрічі всі присутні подякували директору виконавчому ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» (Planetarium Noosphere) Юлії Прибитковій за плідну співпрацю та вагомий внесок в організацію розвитку природничих наук серед творчої молоді коледжу.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК програмна інженерія
КРУГЛИЙ СТІЛ «ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТИ: СТАН, ПРОБЛЕМИ, ПЕРСПЕКТИВИ»
10 листопада 2023 року відбувся круглий стіл «Цифрова трансформація освіти: стан, проблеми, перспективи». Організатор – Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» (м. Київ) спільно з Інститутом цифровізації освіти НАПН України та компанією UGEN (UKRAINIAN GENERATION).
Серед учасників круглого столу і освітяни коледжу. Круглий стіл об’єднав майже 300 учасників і учасниць.
Під час заходу було оголошено результати всеукраїнського конкурсу «ЕЛЕКТРОННІ ОСВІТНІ РЕСУРСИ У ПРОФЕСІЙНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГА».
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КОНФЕРЕНЦІЯ «JUNIOR ONLINE CONFERENCE» ВІД ЕРАМ UNIVERSITY
10 листопада 2023 року відбулася конференція «Junior Online Conference» від ЕРАМ University. Серед учасників були і студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Учасники семигодинної конференції мали можливість отримати актуальну інформацію для старту у світі технологій. Кожен учасник мав змогу почути виступи ІТ-експертів, актуальні і прикладні поради та взяти участь у розіграші подарунків. Експерти-практики ЕРАМ ділилися з початківцями цікавинками про основні ІТ-професії, як-от Java, Front-End, Data&Analytics, Testing, DevOps, .NET тощо, та надали чимало порад з власного досвіду.
Дякуємо ЕРАМ University за чудовий захід!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
СЕРІЯ ПОДІЙ «ASK FOR CAREER ADVICE» ВІД SOFTSERVE ACADEMY
9 листопада 2023 року відбулася перша подія про Smart Start у форматі інтерактивного інтервʼю із серії подій «Ask For Career Advice», які запустила Softserve Academy.
Спікери:
- Максим Шульга, студент повного курсу Python Developer;
- Андрій Переймибіда, керівник Центру розвитку талантів у SoftServe;
- Вікторія Пальчевська, Career Advisor у SoftServe Academy.
Серед учасників і студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. На зустрічі обговорювалися питання, що допоможуть спланувати свій шлях з нуля і до першого офферу.
«Так, я дуже задоволений. Сфера інформаційних технологій стрімко розвивається. Було цікаво почути від спікерів «історію власного успіху». Отримання якісної ІТ освіти – запорука успішного майбутнього працевлаштування», ‒ ділиться враженнями Олександр Лук’яненко, студент групи ПЗ-22п-1, 121 спеціальність «Інженерія програмного забезпечення».
До зустрічі на наступних подіях від Softserve Academy.
Подробиці та реєстрація – перейти
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
MEETUP «MENTORSHIP: THE ESSENTIAL 5 SOFT SKILLS» ВІД SIGMA SOFTWARE UNIVERSITY
8 листопада 2023 року відбувся мітап «Mentorship: The Essential 5 Soft Skills» від Sigma Software University.
Спікерка: Ольга Осередчук, L&D Program Manager у Sigma Software.
Серед учасників мітапу і педагоги коледжу.
Ольга розказала про найважливіші soft skills, які потрібно розвивати та вдосконалювати, щоб стати справжнім профі в менторстві та сумніви, які зупиняють учасників освітнього процесу зробити важливий крок до менторства.
Переглянути запис мітапу – перейти
Дякуємо Ользі Осередчук за цікавий мітап для викладачів.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ПРЕДСТАВНИКАМИ IT-КОМПАНІЇ EPAM
8 листопада 2023 року відбулася зустріч циклової комісії програмної інженерії та циклової комісії комп’ютерної інженерії з представниками IT-компанії EPAM.
Спікери EPAM:
- Іван Міхєєв, менеджер освітніх проєктів ЕРАМ на сході України;
- Єгор Божок, спеціаліст з розвитку талантів, EPAM Дніпро.
З боку коледжу у зустрічі взяли Світлана Ланська, голова циклової комісії програмної інженерії, Тетяна Мандрика, викладачка циклової комісії програмної інженерії, завідувач підготовчого відділення, Ольга Блат, викладачка циклової комісії комп'ютерної інженерії, керівниця Мережної Академії Cisco коледжу.
Іван Міхєєв розповів як фахівці EPAM University Programs створюють навчальні матеріали для інженерів та безкоштовно поширюють їх серед навчальних закладів України. Також він наголосив, що платформа EPAM University Programs надає теоретичний матеріал у різних форматах і доступ до бази знань у будь-який час, забезпечує автоматичну перевірку завдань, орієнтує майбутніх фахівців на конкретний напрям.
Єгор Божок запропонував в майбутньому зустрітись на екскурсії в офісі EPAM у Дніпрі, проводити онлайн-зустрічі довільного масштабу.
Подія відбулася у дружній та конструктивній атмосфері. Обидві сторони висловили зацікавленість у подальшому розвитку співпраці між EPAM та Фаховим коледжем ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Дякуємо представникам компанії EPAM за зустріч.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ОНЛАЙН-ВЕБІНАР «NO-CODE РОЗРОБКА: ЩО, ДЛЯ КОГО, І ЧОМУ ВОНА НАБИРАЄ ОБЕРТИ» ВІД SOFTSERVE ACADEMY
2 листопада 2023 року відбувся онлайн-вебінар «No-Code розробка: що, для кого, і чому вона набирає оберти» від SoftServe Academy.
Спікер: Катерина Малаш, No-Code Competence Lead в SoftServe Academy.
Модератор: В'ячеслав Колдовський, SoftServe Academy Competence Manager.
Учасниками вебінару були студенти коледжу.
На вебінарі була можливість дізнаєтися, що таке No-Code, чому він так швидко набирає обертів.
Запис можна переглянути на YouTube - перейти
Дякуємо SoftServe Academy за цікаву та змістовну подію.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ОНЛАЙН-СЕМІНАР «ЛІДЕРСТВО ОБДАРОВАНОЇ ОСОБИСТОСТІ: ФОРМУВАННЯ І РОЗВИТОК» В МЕЖАХ ХV МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ «ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ»
26 жовтня 2023 року відбувся науково-практичний онлайн-семінар «Лідерство обдарованої особистості: формування і розвиток» в межах ХV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті». Організатор виставки - компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти», Національної академії педагогічних наук України. Серед учасників і освітяни коледжу.
Ключові доповіді семінару:
- які лідери творять країну?
- етичні виклики лідерству в умовах воєнного стану;
- лідерство і травмівний досвід особистості;
- виховуємо лідерів змалку: заборонити не можна дозволити;
- лідерські якості інтелектуально обдарованої особистості: що і як формувати;
- олімпіадний рух як засіб формування лідерських якостей обдарованих учнів;
- виховання лідерських якостей обдарованих учнів в освітньому просторі ЗЗСО.
Відеотрансляція онлайн-семінару - переглянути
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ОНЛАЙН-ІНВЕНТ «ЯК ПІДГОТУВАТИСЬ ТА ПРОХОДИТИ СПІВБЕСІДУ?»
26 жовтня 2023 року відбувся вебінар «Як підготуватись та проходити співбесіду?» від IT Dnipro Community в рамках освітнього проєкту Learn IT, мета якого – продемонструвати школярам, студентам можливості, які відкриває для них світ IT.
Спікерка: Анна Тітенко, Recruitment Lead Yalantis.
Присутні студенти та слухачі підготовчого відділення мали нагоду почути про цінність співбесіди, важливість підготовки до співбесіди, можливі етапи співбесіди в компанії.
Дякуємо IT Dnipro Community та компанії Yalantis за чудовий онлайн-вебінар.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЯСКРАВОЇ КНИЖКИ «I LOVE DNIPRO»
З нагоди 79 річниці коледжу - 25 жовтня 2023 року презентуємо англомовну книжку «I Love Dnipro», яка включає розділи про історію, культуру, традиції, визначні місця та важливі для Дніпра персоналії.
Книжка створена ГО “Асоціація Ноосфера”, офіс якої розташовується у Дніпрі. Книжку адресовано всім, хто цікавиться містом Дніпро.
Книжку передано до виставкової зали коледжу, яка доповнить добірку книжкової виставки в аерокосмічному напрямку.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ВИСТАВКА «ЗОРЯНЕ СЯЙВО» 2023 ОНЛАЙН
З нагоди 79 річниці коледжу - 25 жовтня 2023 року виставка «Зоряне сяйво» художніх робіт викладачів, студентів та випускників Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О.Гончара поповнилася новими роботами, авторка художніх робіт «Вечірня Україна», «Зустріч планет» - Олена Малик, педагогиня, голова циклової комісії математики та інформатики.
Прес-реліз виставки «Зоряне сяйво» - детальніше
Місце проведення: м. Дніпро, вул. О.М. Макарова, 27, головний корпус коледжу, 2-й поверх.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія, організатор виставки
ОНЛАЙН-ІВЕНТИ ВІД IT DNIPRO COMMUNITY
19 та 24 жовтня 2023 року відбулися онлайн-інвенти від IT Dnipro Community. Студенти та слухачі підготовчого відділення коледжу – активні учасники вебінарів.
19 жовтня вебінарі «Soft & Hard Skills - яка різниця та як розвивати?» спікерка - Олена Григорко, Regional Department Manager Luxoft Ukraine, детально розповіла що таке Soft & Hard skills, яка між ними різниця і як їх розвивати, чому сьогодні важливі Soft skills.
24 жовтня на вебінарі «Твій Linkedin profile» спікер - Єгор Божок, Talent Development Specialist EPAM, доніс до присутніх поняття - як рекрутери шукають кандидатів та чому Linkedin корисний для кар’єри.
Дякуємо організаторам онлай-інвентів за можливість поспілкуватися з спікерами та отримати відповіді на поставлені запитання.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
НОВИЙ ОСВІТНІЙ ПРОЄКТ АСОЦІАЦІЇ IT UKRAINE «IT FOR UNI: BOOTCAMP»
17 жовтня 2023 року офіційно стартував новий освітній проєкт Асоціації IT Ukraine «IT for Uni: Bootcamp» – безкоштовний навчальний курс з менеджменту та управління на прикладі ІТ-індустрії для представників вищої освіти та керівників вищих навчальних закладів.
Навчальний проєкт отримав підтримку Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України.
Команда проєкту опрацювала 193 заявки на участь та відібрала 125 учасників з 27 міст України та 80 закладів вищої освіти. Серед учасників і Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Лектори курсу – керівники, кваліфіковані менеджери ІТ-компаній Sigma Software, EPAM Ukraine, SoftServe, GlobalLogic та генерального партнера – банку UKRSIBBANK BNP Paribas Group. До проведення навчального курсу запрошені експерти з міжнародною експертизою, представники Sana Commerce, Project Management Institute Ukraine Chapter, Opinov8, N-iX, Promova, the Open University, ENCHANCE Alliance та інші.
Впроваджуємо нові принципи в організацію освітнього процесу разом з партнерами!
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
КОЛЕДЖ НАЛАГОДЖУЄ СПІВПРАЦЮ З PLANETARIUM NOOSPHERE DNIPRO
18 жовтня 2023 року у гості до Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара завітали Юлія Прибиткова, виконавчий директор ГО «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» (Planetarium Noosphere) та Анастасія Герасименко, PR-менеджерка Planetarium Noosphere.
Юлія Прибиткова, акцентувала увагу на розробці Planetarium Noosphere серії сітілайтів «Український космос», які присвячені українським астронавтам, знаменним космічним подіям, у яких брала участь наша країна, а також астероїдам, названим на честь українських міст.
Юлія та Анастасія запрошують студентів зануритися у світ космосу, де можна не лише отримати нові знання, а й вирушити у захоплюючі космічні пригоди. Відвідавши Planetarium Noosphere, творча молодь коледжу матиме можливість:
- дослідити цікаві інтерактивні експонати, які допоможуть розкрити таємниці космосу, як з космічним гідом, так і самостійно;
- прослухати авторську лекцію-мандрівку зоряним небом;
- насолодитися повнокупольним фільмом або мультфільмом у Зоряній залі у форматі 4К;
- а ще під час космічного сеансу студенти матимуть можливість відвідати планети Сонячної системи і навіть вирушити на Міжнародну космічну станцію у VR-зоні, та пограти у цікаві освітні космічні ігри в експозоні.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
СТАРТ НОВОГО СЕЗОНУ ОНЛАЙН-ІВЕНТІВ ВІД IT DNIPRO COMMUNITY
10 та 12 жовтня 2023 року відбулися онлайн-інвенти від IT Dnipro Community. Студенти та слухачі підготовчого відділення коледжу – активні учасники вебінарів. Так, 10 жовтня присутні могли поспілкуватися з спікеркою - Іриною Шмідт, СЕО Comparus UA. Ірина простими словами пояснила, що таке ІТ, та яке значення має ІТ галузь в сучасному світі.
12 жовтня спікер - Володимир Чаков, Scrum MAster COMPARUS UA розповів про те, які методології використовують розробники програмного забезпечення в сучасному світі.
Дякуємо організаторам онлай-інвентів за можливість поспілкуватися з спікерами та отримати відповіді на поставлені запитання.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ПЕРШІ У ДНІПРІ «КОСМІЧНІ ШОТИ: НАУКА VS КІНЕМАТОГРАФ»
6 жовтня 2023 року відбулися перші у Дніпрі «Космічні шоти: Наука vs Кінематограф»! Організатори заходу – журнал The Universe Space Tech, ГО «Асоціація Ноосфера» і Національний центр аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова.
Модератор: Сергій Перун – координатор проєктів у Noosphere.
Глядачі і досвідчені експерти переглянули фрагменти популярних фантастичних фільмів, а саме уривки «Далекого космосу», «Гравітації», «Мандрівної Землі» і не тільки, та обговорили їхню правдоподібність.
Експерти спробували відрізнити кінематографічний міф від наукової реальності й пояснити його учасникам шотів. Студенти коледжу задоволені участю у шотах.
«Так, я дуже задоволений. Було дуже цікаво слухати експертів», ‒ ділиться враженнями Ярослав Єнін, студент групи ОВ-23-1 (131спеціальність). «Мені сподобалася добірка найкращих фільмів про космос та інші планети», ‒ говорить Ярослав Москаленко, студент групи ЕП-23-1 (141 спеціальність).
Дякуємо організаторам за таку цікаву подію.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
PRESENTATION SKILLS
Розвиток presentation skills у студентів ‒ один із важливих чинників. Типи презентацій, правила презентацій студенти коледжу розпочинають опановувати при вивчені дисципліни «Інформатика».
18 вересня 2023 року студенти 134 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка», група ТВ-22-1, мали нагоду презентувати свої навички presentation skills використовуючи інструменти зі створення ефективних презентацій.
Особиста зацікавленість студента в навчанні дає чіткі орієнтири того, куди рухатися і навіщо, і допомагає визначити свої подальші кроки.
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
ПУБЛІКАЦІЯ МЕМУАРІВ ОСНОВОПОЛОЖНИКА УКРАЇНСЬКОЇ КІБЕРНЕТИКИ ВІКТОРА ГЛУШКОВА ВІД DATAART
Шановні студенти та викладачі! До сторіччя від дня народження Віктора Глушкова засновника української кібернетики та інформатики, міжнародна компанія, розробник програмного забезпечення DataArt оголосила про відкриття онлайн-виставки.
Повні спогади Віктора Глушкова в PDF-форматі: українською (завантажити), англійською (завантажити).
Онлайн-виставка «Віктор Глушков: пам’ятні ідеї»: українською (перейти), англійською (перейти).
Сайт IT Museum DataArt за посиланням - перейти
Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмна інженерія
СЕРІЯ ВІДКРИТИХ ПОДІЙ ВІД SOFTSERVE АКАДЕМІЇ
Впродовж 5-9 червня 2023 року від SoftServe Академії відбулася серія відкритих подій – Unlock IT! Студенти коледжу були активними учасниками вебінарів.
Серії подій відкрив Андрій Переймибіда, керівник центру розвитку талантів в SoftServe Академії, який розповів про історію створення та розвитку Академії. На одній із подій розглядалася тема «Як чат GPT допомагає на різних етапах навчання – найкращі практики» разом з керівником компетентностей в SoftServe Академії, В'ячеславом Колдовським. Тема роботи чату GPT багатьох сьогодні цікавить. Відео з подій можна переглянути <a href="https://www.youtube.com/playlist?list=PLfSceFQVdF--E1D-haBGaIem6aDIt5W5Y">тут</a>
Дякуємо SoftServe Академії за такий цікавий тиждень подій, які допоможуть студентам обрати свій напрямок для побудови кар'єри в IT в майбутньому.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмна інженерія
ВИВЧАЄМО 3D-МОДЕЛЮВАННЯ
Студенти 141 спеціальності «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» групи ЕП-22-1 та ЕП-22-2 опановують принципи побудови 3D-моделювання від час вивчення дисципліни «Інформатика». Кожен учасник освітнього процесу демонструє навички, набуті знання у 3D моделюванні, необхідні для досягнення успіху в галузі електроенергетики.
Студенти механічного відділення коледжу мають інноваційну лабораторію 3D-технологій. На старших курсах студенти 141 спеціальності реалізують новітні проєкти, розвивають інженерну креативність та здобувають навички роботи з сучасним обладнанням.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмна інженерія
ФАХОВА ПІДГОТОВКА: СТАРТ 3D МОДЕЛЮВАННЯ
Сьогодні все частіше зустрічається термін «Індустрія 4.0», який підкреслює перехід людства до четвертої промислової революції.
Студенти групи ОВ-22-1 спеціальності 131 «Прикладна механіка» освітньо-професійної програми «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів» мають можливість знайомитися, опановувати сучасний програмний комплекс SolidWorks під час вивчення дисципліни «Інформатика», починаючи з першого курсу навчання.
На наступних курсах студенти 131 спеціальності вивчають 3D моделювання на заняттях за фахом, де ознайомлюються з методами відображень на площині просторових об’єктів, формують вміння і навички розв’язання інженерно-геометричних задач, виконання креслень різного призначення засобами комп’ютерних технологій.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмна інженерія
МАЙСТЕР-КЛАС «ТВІЙ LINKEDIN PROFILE»
18 травня 2023 року відбувся майстер-клас «Твій Linkedin Profile» в межах проєкту Learn IT від IT Dnipro Community. Спікерка - Таїсія Кизим, рекрутерка дніпровської ІТ-компанії COMPARUS UA. Учасниками вебінару були і студенти коледжу.
На зустрічі творча молодь мала змогу:
- дізнатися про те, чому варто створити свій Linkedin профіль вже зараз;
- отримати корисну інформацію та покроковий план щодо заповнення профілю;
- поставити питання про важливі знання та навички для роботи в IT тощо.
Дякуємо організаторам проєкту Learn IT в опануванні новітніх технологій студентською молоддю та популяризацію IT-галузі.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмна інженерія
СТВОРЮЄМО ІСТОРІЮ КОЛЕДЖУ РАЗОМ ТА ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО СТУДЕНТІВ
12 квітня 2023 року для студентів четвертого курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» - завершення семестру та початок весняної екзаменаційної сесії.
Термін «сесія» походить з латинської мови та перекладається як «засідання».
Слово «студент» запустив у вжиток римський поет Овідій. У перекладі з латинської «студент» - це людина, яка старанно працює і старанно займається.
Японські студенти беруть з собою на іспити шоколадку KitKat в якості талісмана. Такий незвичайний вибір обумовлений тим, що вираз «обов’язково переможемо» («kittokatsu» на японському) співзвучно з назвою солодкого продукту.
Тож побажаємо нашим студентам четвертого курсу здати сесію на 90+ балів!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмна інженерія»
ВИСТАВКА «ЗОРЯНЕ СЯЙВО» 2023 ОНЛАЙН
Напередодні Дня працівників ракетно-космічної галузі України та Міжнародного дня польоту людини в космос (12 квітня) запрошуємо відвідати онлайн-ВИСТАВКУ «Зоряне сяйво» художніх робіт викладачів, студентів та випускників Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О.Гончара.
Виставка поповнилася новою роботою, авторка художньої роботи «Космічне кохання» - Олена Малик, голова циклової комісії математики та інформатики.
Прес-реліз виставки «Зоряне сяйво». Детальніше.
Місце проведення: м. Дніпро, вул. О.М. Макарова, 27, головний корпус коледжу, 2-й поверх.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, організатор виставки
Експозиція виставки «Зоряне сяйво».
ЕКСКУРСІЯ ДЛЯ СТУДЕНТІВ У SOFTSERVE
30 березня 2023 року студенти четвертого курсу 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» разом з Тетяною Мандрикою, викладачкою циклової комісії програмної інженерії відвідали офіс IT- компанії SoftServe з екскурсією.
Студенти познайомилися з процесом розробки програмного забезпечення зсередини, побачили умови праці розробників.
Дякуємо Ксенії Соболєвій, маркетологині SoftServe за цікаву і змістовну лекцію щодо діяльності компанії SoftServe.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмна інженерія»
TEACHERS' COMMUNITY GATHERING ВІД SOFTSERVE
16 березня ІТ-компанія SoftServe м. Дніпро запросила освітян у гості.
Спікери:
- Олена Корсун, директорка офісу SoftServe;
- Ольга Курна, Global University Partnership Manager;
- Марія Рашкевич, Corporate Education Manager;
- Тарас Ніколаєв, TAC Manager, SoftServe Academy.
У заході взяла участь Тетяна Мандрика, викладачка циклової комісії програмної інженерії. Teachers' Community Gathering - це серія зустрічей наживо для викладачів від компанії SoftServe, що дозволяє краще розуміти потреби та формувати сталу спільноту, готову до впровадження спільних проєктів та покращення ІТ освіти разом.
ЦК «Програмної інженерії» коледжу висловлює подяку керівництву компанії SoftServe за надану можливість знайомства з компанією.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмна інженерія»
НА ЗВ’ЯЗКУ З ІТ-КОМПАНІЄЮ SOFTSERVE
14 березня 2023 року в рамках дисципліни «Групова динаміка і комунікації» на платформі Google Meet для студентів третього та четвертого курсів групи ПЗ-20п-1, ПЗ-19-1,2 спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» відбулася онлайн-зустріч з представниками IT-компанії SoftServe.
Спікери:
- Ксенія Соболєва, маркетологиня SoftServe;
- Тарас Ніколаєв, TAC Manager, SoftServe Academy.
Студенти дізнались про компанію, її напрями діяльності, цікаві можливості, що SoftServe відкриває як перед студентами, які тільки хочуть розпочати свій IT-шлях, так і перед досвідченими працівниками ІТ-індустрії.
Студенти охоче слухали та проявляли зацікавленість, задаючи питання під час онлай-зустрічі.
Ресурси SoftServe для студентів.
https://t.me/SoftServeEducation
https://app.softserveinc.com/apply/register/en/live-coding-with-softserv...
Apple Podcasts: https://apple.co/3WACbPv
Google Podcasts: https://bit.ly/3DdokHZ
Spotify: https://spoti.fi/3JiupXF
SoundCloud: https://bit.ly/405S43t
Дякуємо компанії SoftServe за таку можливість!
Тетяна Мандрика, викладачка дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК «Програмна інженерія»
СЕМІНАР «МОТИВАЦІЙНИЙ ЛИСТ: ПРИЗНАЧЕННЯ ТА СТРУКТУРА»
3 березня 2023 відбувся семінар «Мотиваційний лист: призначення та структура» для студентів випускників 121 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Мотиваційний лист запроваджено ще у 2020 році до вступу у вищі навчальні заклади. Мотиваційний лист – документ, що складається і подається вступником до закладу вищої освіти, у якому пояснюються причини, через які вступник вважає себе найкращим кандидатом для вступу на відповідну спеціальність вищого навчального закладу.
Переглянути інформацію щодо складання мотиваційного листа до вступу до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара - перейти
Підготовка такого листа вимагає детального дослідження випускників коледжу загального академічного середовища закладу вищої освіти та різних освітніх програм.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмна інженерія»
ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З КОМПАНІЄЮ SIGMA SOFTWARE
28 лютого 2023 року відбулась онлайн-зустріч на платформі Google Meet компанії Sigma Software в рамках дисципліни «Групова динаміка і комунікації» зі студентами четвертого курсу групи ПЗ-19-1,2 та студентами третього курсу групи ПЗ-20п-1 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення». Тема зустрічі «Поточний стан ІТ індустрії та можливості для початківців у компанії Sigma Software».
Спікер - Анастасія Функендорф, тренінг менеджер у компанії Sigma Software.
Такі зустрічі стали традиційними, студентська молодь чекає не тільки інформацію щодо життя компанії, а й порад для майбутнього працевлаштування за ІТ-напрямом.
ЦК «Програмної інженерії» коледжу висловлює подяку керівництву компанії Sigma Software та особисто Анастасії Функендорф, тренінг менеджеру у компанії Sigma Software за надану можливість знайомства з компанією.
Тетяна Мандрика, викладачка дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК «Програмна інженерія»
ВЕБІНАР «ВДОСКОНАЛЕННЯ ВИКЛАДАННЯ У ВИЩІЙ ОСВІТІ: ІНСТИТУЦІЙНИЙ ТА ІНДИВІДУАЛЬНИЙ ВИМІРИ»
22 грудня 2022 року відбувся вебінар «Вдосконалення викладання у вищій освіті: інституційний та індивідуальний виміри». Організатор: SoftServe.
Спікер: Світлана Калашнікова, радник при дирекції Інституту вищої освіти НАПН України, член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України (презентація).
Під час заходу розглянуто прикладні інструментарії для методичної експертизи силабусів, розробку програми навчальної дисципліни та можливості удосконалювати її відповідно до вимог внутрішньої системи забезпечення якості, індивідуальний та інституційний виміри впровадження парадигми вдосконалення викладання.
Дякуємо організаторам за вебінар.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмної інженерії»
КОНКУРС ЕСЕ «ВІЙНА В ДОЛІ МОЄЇ РОДИНИ»
З 20 вересня до 30 листопада 2022 року Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти» спільно з Благодійною організацією «Фонд Ріната Ахметова» проводила конкурс есе «Війна в долі моєї родини». Нагородження переможців відбулося на початку грудня 2022 року.
Участь у конкурсі брали і студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О. Гончара.
Серед переможців конкуру та фіналістів - Анна Карбан, студентка спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» (група ПЗ-22п-1). Анна посіла третє місце, надихнула на написання есе студентку Тетяна Мандрика, куратор групи.
Конкурс підкреслив важливість Миру як головної цінності суспільства, виховання на сьогодення в студентської молоді толерантності та терпимості.
Карбан Анна, група ПЗ-22п-1
Вітаємо!
Третє місце в конкурсі есе «Війна в долі моєї родини»!
Тетяна Мандрика, куратор групи ПЗ-22п-1
В ГОСТЯХ В ОФІСІ SIGMA SOFTWARE
Нещодавно Тетяна Мандрика, викладач спецдисциплін ЦК «Програмної інженерії» відвідала офіс ІТ-компанії Sigma Software. ІТ-компанія проводить цікаві івенти для студентів та слухачів підготовчого відділення у межах співпраці з коледжем. Брати участь у заходах від Sigma Software саме задоволення.
Фахівці Дніпровського офісу Sigma Software бажають студентам коледжу успіхів у навчанні на їх ІТ- шляху, мотивації, побільше жаги до нових знань та можливостей!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмна інженерія»
РОЗПОЧАТО ЗАХИСТ КУРСОВИХ ПРОЄКТІВ
8 листопада 2022 року на цикловій комісії «Програмної інженерії», розпочато онлайн-захист курсових проєктів студентів третього, четвертого курсу спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення».
Перед подією студентську молодь привітала та побажала успіхів у захисті проєктів Валентина Любохинець, заступник директора з навчальної роботи. У процесі захисту курсових проєктів студенти продемонстрували свої наукові здобутки, hard та soft skills.
Комісія у складі заступника директора з НР Валентини Любохинець, голови ЦК «Програмної інженерії» Світлани Ланської, викладача спецдисциплін Наталії Гапоненко оцінила рівень сформованості професійних компетенцій, набутих студентами у процесі опанування навчального матеріалу.
Вітаємо доповідачів із успішним захистом курсових проєктів!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК «Програмної інженерії»
ПІДСУМКИ UGEN CHALLENGE IT!
18-22 квітня 2022 року відбувся IT Career Challenge - безкоштовна перепустка в світ IT та знайомство з SoftServe, EY, Genesis, Альфа-Банк Україна, Innoware.
Серед учасників були і студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О. Гончара. Так, студент групи ПЗ-21-2 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Дмитро Новостройний ділиться думками: «Я задоволений. Студенти повинні володіти сучасною інформацією, знаннями. Співпраця ІТ-компаній та освітніх закладів - це реалії сьогодення в Україні».
Отримуйте більше кар’єрних новин у сфері IT на каналі @UgenChallengeIT.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ПРАЦЮЄМО НАД HАRD SKІLLS
Студентам спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» четвертого курсу було запропоновано за їх бажанням проходити переддипломну практику на базі SoftServe ІT Аcаdemy, яка розпочалася 20 квітня 2022 року.
Навчання ментора, виконання поставлених завдань, набуття навичок командної роботи, hаrd skіlls ‒ ось над чим працює творча молодь коледжу на переддипломній практиці.
Безсумнівно, отриманий досвід дає можливість студентам четвертого курсу безпосередньо вести підготовку та брати участь у стажуванні SoftServe ІT Аcаdemy для подальшого працевлаштування.
Сучасний коледж повинен не лише надавати фундаментальну базу знань, а й формувати професійні компетентності, орієнтувати на потреби ринку праці.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ВИСТАВКА «ЗАХОПЛИВИЙ ВСЕСВІТ ХУДОЖНИКІВ-КОСМІСТІВ» 2022 ОНЛАЙН
Напередодні Міжнародного дня авіації і космонавтики (12 квітня) запрошуємо відвідати онлайн-виставку «Захопливий всесвіт художників-космістів».
Прес-реліз виставки «Захопливий всесвіт художників-космістів». Детальніше.
Місце проведення: м. Дніпро, вул. О.М. Макарова, 27, головний корпус коледжу, 3-й поверх.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, організатор виставки
Експозиція виставки «Захопливий всесвіт художників-космістів»
ЧАС ПОРИНУТИ У НАВЧАННЯ, СЕСІЯ ЗОВСІМ БЛИЗЬКО
Для кожного студента сесія – екстремальний період студентського життя. Особливо для студентів випускних груп, адже весняна сесія, яка проходить в онлайн-режимі, - це останній підсумок набутих знань.
Студенти групи ПЗ-18-1 та ПЗ-18-2 четвертого курсу спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» – активні учасники освітнього процесу у дистанційному режимі. У межаж вивчення дисципліни «Групова динаміка і комунікації» творча молодь готується до дипломування, складаючи діаграму Ганта.
Діаграма Ганта – один із найпопулярніших інструментів управління проєктами.
Сподіваємося, отримані знання у коледжі допоможуть визначитися з основними кроками у майбутнє. Тож побажаємо нашим студентам четвертого курсу здати сесію на 90+ балів!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
НА ЗВ’ЯЗКУ З КОМПАНІЄЮ APRIORIT
21 лютого 2022 року у межах дисципліни «Групова динаміка і комунікації» відбулася конструктивна зустріч HR менеджера ІТ-компанії Apriorit та студентів групи ПЗ-18-1 черветого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Студенти отримали інформацію щодо розвитку компанії, направлення, стажування та працевлаштування. Творча молодь має нагоду пройти стажування в компанії без досвіду роботи.
Дякуємо представнику компанії Apriorit за проведену зустріч!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ВИКОНУЄМО АНАЛІЗ ТА ВІЗУАЛІЗАЦІЮ ДАНИХ
Студенти під час вивчення дисципліни «Інформатика» із задоволенням опановують практичні навички створення, редагування, форматування табличних даних економічного типу, проведення обчислень над ними.
21 лютого 2022 року під час занять за тематикою «Моделі і моделювання. Аналіз та візуалізація даних» студенти групи ЕП-20-1 спеціальності «Електроенергетика, електромеханіка та електротехніка» мали змогу на практиці перевірити набуті знання.
Під час заняття реалізувалась міжпредметна інтеграція з дисципліною «Математика».
Заняття за такою тематикою формують навички логічного мислення, розвивають пам'ять, увагу студентів.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
СТАЖУВАННЯ У SoftServe IT Academy
17 лютого 2022 року студенти четвертого курсу групи ПЗ-18-1,2 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» були учасниками онлай-зустрічі з компанією.
Учасники заходу мали нагоду почути про вимоги до знання англійської мови, як працювати з замовниками, над якими проєктами працюють студенти SoftServe IT Academy та інше.
Сподіваємося, що інформація, яку отримали студенти, буде корисною для професійної діяльності.
Тетяна Мандрика, ЦК Програмної інженерії
SOLIDWORKS В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ
Забезпечення відповідності ринку освітніх послуг перспективним потребам сучасних студентів – це одна із проблем соціалізації молоді в Україні.
17 лютого 2022 року студенти групи ПЗ-18-1 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» в рамках дисципліни «Системи автоматизованої обробки інформації» онлайн презентували розробки в програмі SolidWorks. Мотивацією опанування програми SolidWorks та подальшого використання є участь у конференціях ІТ-компаній інженерного напрямку. Володіння математичними дисциплінами, знання мов програмування, СAD ‒ саме ці знання потрібні сучасному фахівцю у вирішенні інженерних задач.
Опанування студентами SolidWorks ‒ підґрунтя для формування компетентності майбутнього ІТ-фахівця.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ОПАНОВУЄМО СИСТЕМИ КЛАСУ ERP
Викладачі коледжу у режимі онлайн продовжують активно надавати студентам теоретичні знання та практичні навички.
14 лютого 2022 року в межах дисципліни «Технологія автоматизованої обробки економічної інформації» у студентів групи ПЗ-18-1 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» відбулася зустріч з представником компанії ЗАТ «NEVDA» Іллею Сапуновим, який презентував інформаційну систему управління документами для державного сектору «DEKAOffice». Ілля акцентував увагу на тому, що модульна система документообігу та управління процесами «DEKAOffice» підтримується дистанційним способом. Студенти мали змогу побачити структуру інформаційної системи, задати питання.
Коледж активно співпрацює з всеукраїнською громадською організацією «Спілка Автоматизаторів Бізнесу», яка на договірній основі надає можливість використання інформаційної системи ІТС, комплекту методичних матеріалів із використання систем автоматизації бізнесу студентам та викладачам в освітньому просторі. Між фаховим коледжем та «Спілкою Автоматизаторів Бізнесу» підписаний Меморандум про співпрацю, освітній заклад є «Центром Освітніх Ініціатив».
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ
9 листопада 2021 року викладачі та студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара в сьоме долучилися до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
Організатор заходу в коледжі ‒ викладач ЦК філологічних дисциплін та українознавства Юлія Андруцька. На захід до коледжу завітали міські телеканали ‒ «Відкритий», «Телеканал-11».
Форум проходив не тільки на території України та у всіх куточках світу. У формі онлайн написання диктанту взяли участь більше 100 студентів, офлайн 15 викладачів, адміністрація освітнього закладу.
Участь викладачів коледжу у заході такого масштабу – це підтримка студентської молоді другого курсу, які готуються до складання ЗНО у 2022 році з предмета «Українська мова», слухачів підготовчого відділення для яких предмет «Українська мова» є серед переліку вступних іспитів у вступній кампанії 2022 року.
Циклова комісія філологічних дисциплін та українознавства висловлює подяку міським телеканалам ‒ «Відкритий» та «Телеканал-11» за підтримку у проведенні заходу.
Переглянути відео телеканал «Відкритий».
Переглянути відео «Телеканал-11».
Юлія Андруцька, викладач ЦК філологічних дисциплін та українознавства
Тетяна Мандрика, завідувач підготовчого відділення
ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН-ТУР ДО IT-КОМПАНІЇ LUXOFT
3 листопада 2021 року відбувся онлайн-тур до дніпровського офісу IT-компанії LUXOFT в рамках проєкту Learn IT, який організовує IT Dnipro Community.
Учасниками заходу були і студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара. Присутні дізналися, про еволюцію технологій, міфи в ІТ, отримали багато цікавої інформації. У кінці зустрічі відбулася віртуальна екскурсія офісом, яка була дуже цікавою та змістовною.
Учасники заходу традиційно взяли участь у вікторині. Серед переможців слід відзначити студента першого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» групи ПЗ-21-2 Дмитра Новостройного. Вітаємо Дмитра та запрошуємо студентів приєднуватися до наступних онлай-турів.
Дякуємо IT Dnipro Community за проєкт Learn IT.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ОНЛАЙН-ТУР ДО IT-КОМПАНІЇ COMPARUS.UA
20 жовтня 2021 року відбувся старт нового сезону проєкту Learn IT, який організовує IT Dnipro Community.
Учасники заходу, серед яких були і студенти Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара, мали нагоду приєднатися до онлайн-туру дніпровського офісу IT-компанії Comparus UA.
Присутні дізналися, над якими проєктами працює компанія, які типи інженерів є і за що вони відповідають, отримали багато цікавої інформації.
У кінці зустрічі відбулася віртуальна екскурсія офісом, яка була дуже цікавою та змістовною. Учасники заходу взяли участь у вікторині. Серед переможців слід відзначити студентку третього курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» групи ПЗ-19-1 Анну Маріну. Вітаємо Анну та запрошуємо студентів приєднуватися до наступних онлай-турів.
Дякуємо IT Dnipro Community за проєкт Learn IT.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
Тетяна Сайко, викладач ЦК Комп’ютерної інженерії
ШАХОВІ ТРАДИЦІЇ 2021
16 вересня 2021 року з нагоди Дня програміста в Україні у Фаховому коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара відбувся VІІІ Шаховий турнір 2021
«Інформатика, комп’ютер, шахи», який провела циклова комісія програмної інженерії та циклова комісія авіаційна та ракетно-космічна техніка як позааудиторний, відкритий захід.
Гості шахового турніру – співробітник міжнародної ІТ-компанії Softserve – Ксенія Соболєва та учень КЗО «СЗШ №97» Тимур Собчишак.
З вітальним словом виступила Ксенія Соболєва, яка побажала успіху, творчої наснаги студентській молоді, впевнено йти до своєї мрії та запросила студентів приєднатися до Softserv IT Academy.
До вітальних слів приєдналася і голова профспілки коледжу Надія Ткач.
Шаховий турнір пройшов на подвір'ї коледжу з дотриманням усіх чинних вимог: на 10 дошках, контроль часу – на електронних годинниках, суддя – голова спортклубу коледжу «Ракетчик» Євгеній Бекетов.
Шаховий турнір проводився за «Олімпійською» системою з бліц-партіями по 7 хвилин.
Завдання заходу – сприяти розвитку когнітивного, логічного мислення, пам’яті, уваги. Шахи вчать аналізувати, розширюють коло спілкування, покращують успішність у коледжі.
Усі учасники були нагороджені подарунками. Переможці отримали подарунки від Softserv IT Academy та профспілкового комітету коледжу.
Переможцями стали:
‒ перше місце ‒ учень КЗО «СЗШ №97» Тимур Собчишак;
‒ друге місце – студент групи ПЗ-20-2 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Пузров Микита;
‒ третє місце – студент групи БП-21-1 спеціальності «Безпілотні літальні апарати».
Циклова комісія програмної інженерії та циклова комісія авіаційної та ракетно-космічної техніки коледжу висловлює подяку профспілковому комітету коледжу, Softserv IT Academy за підтримку у проведенні заходу.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
Вікторія Попова, викладач ЦК Авіаційна РКТ
API MANAGEMENT
Шановні студенти старших курсів та випускники спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 123 «Комп’ютерна інженерія», експерти SoftServe запрошують поговорити про API Management як новий тип інженерного мислення.
Івент буде цікавим розробникам рівня Junior+, BAs, PMs, delivery directors.
Cпікери:
• Andrii Demianenko, API Management and System Integration Practice Leader у SoftServe;
• Iurii Regeda, Solutions Architect, API Management and System Integration Practice Leader у SoftServe.
Адженда заходу:
19:00 | 19:05 | Інтро
19:05 | 19:35 | Api Management and System Integration – New Engineering paradigm. Ви дізнаєтесь про API Management, що це і для чого, чому це важливо для бізнесу і чому варто обирати цей напрям для розвитку.
19:35 | 20:05 | Ефективний API Management від Google Apigee: від стратегії до реалізації проєкту. Ви дізнаєтесь про можливості Google Apigee API Management, цілком конкретні переваги цього продукту та інновації, які впроваджує Google для цієї платформи.
20:05 | 20:30 | Секція Q&A, на якій можна розпитати спікера про саму доповідь і про все, що стосується API Management.
Це одноденна онлайн-зустріч (8 липня 2021 року о 19:00).
Реєструйтеся за посиланням (перейти).
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
SOFTWARE ARCHITECTURE CONFERENCE
Шановні студенти старших курсів та випускники спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 123 «Комп’ютерна інженерія», реєструйтеся на першу зовнішнью конференцію SoftServe PM Good News Conf.
Це одноденна онлайн-зустріч (3 липня 2021 року), де п’ять досвідчених експертів поділяться своїми знаннями у сфері проєктного менеджменту.
Ви дізнаєтесь про:
• нову віртуальну реальність і як вона впливає на тренди HR-управління,
• підприємництво і проєктний менеджмент ‒ що пов’язує ці два поняття,
• те, що таке нейроменеджмент та які його основні технології.
Також у вас буде можливість взяти участь у квестах, поділитись своїми історіями та виграти подарунки.
Реєструйтеся за посиланням (перейти).
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
СУЧАСНИМ СТУДЕНТАМ - СУЧАСНІ ЗНАННЯ
Студенти спеціальності 131 «Прикладна механіка» за освітньою програмою «Обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів» під час вивчення дисципліни «Інформатика» опановують модуль «Тривимірне моделювання», який базується на основі SolidWorks.
Обдарована молодь групи ОВ-19-1 Ведмеденко Максим, Окунь Микита, Хоменко Микола, цікавлячись цим напрямком навчання за своєю спеціальністю, мала нагоду 9 червня 2021 року завітати до ГО «Асоціація Ноосфера» та розширити свій кругозір щодо використання в сучасному світі SolidWorks.
Відвідані лабораторії, які оснащені сучасним обладнанням, не тільки вразили студентів, а й надихнули на задум новаторських проєктів на час літніх канікул.
Тетяна Мандрика, викладач дисципліни «Інформатика», ЦК Програмної інженерії
SOFTSERVE IT ACADEMY ВІДКРИВАЄ ЛІТНІЙ НАБІР
Студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» під час вивчення дисципліни «Групова динаміка та комунікації» ознайомилися з SoftServe IT Academy.
Шановні студенти старших курсів та випускники спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 123 «Комп’ютерна інженерія», дізнавайтеся про деталі й реєструйтеся на літній набір SoftServe IT Academy.
Продуктивному літу бути! Ділимося дайджестом можливостей для студентів.
Прокачай свої hard skills та розшир коло професійних знайомств у SoftServe IT Academy!
• Test Automation Engineer with Ruby – Start 15.06 (посилання)
• Software Engineer in Testing (Java Script) - Start 21.06 (посилання)
• GoLang developer – Start 25.06 (посилання)
А ще рекомендуй друзів та бери участь у реферальній програмі SoftServe IT Academy!
Вказуй ім’я того, хто хотів би долучитися до стажування та приєднатися до SoftServe, і чекай на свій подарунок
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
СТАЖУВАННЯ В ІТ-КОМПАНІЇ APRIORIT ВЛІТКУ
Зустрічі з компанією Apriorit стали традиційними для студентської молоді, яка навчається за спеціальністю «Інженерія програмного забезпечення» під час вивчення дисципліни «Групова динаміка та комунікації».
Компанія Apriorit відкриває набір на Summer Projects Camp з працевлаштуванням за напрямами:
- Intern Developer (.NET web/C# basics) з попереднім навчанням;
- Intern Developer (C++/Objective-C/Python/Rust) з попереднім навчанням.
Учасникам стажування надається:
- робота в команді над реальним проєктом;
- підтримка ментора, необхідні навчальні матеріали;
- розробка проєкту з 0 за 6 тижнів;
- можливість отримати першу роботу;
- отримати досвід безкоштовно!
Шановні студенти старших курсів та випускники спеціальностей 121 «Інженерія програмного забезпечення» та 123 «Комп’ютерна інженерія», які володіють англійською на рівні pre-intermediate і вище, ви маєте можливість записатися на тестування до 20 червня включно, надіславши детальне резюме та супровідний лист на тему: «Чому я хочу взяти участь у стажуванні» за посиланнями:
Intern Developer (.NET web/C# basics) з попереднім навчанням (посилання)
Intern Developer (C++/Objective-C/Python/Rust) з попереднім навчанням (посилання)
Тестування буде проходити онлайн 22 та 23 червня 2021 року.
Навчання розпочнеться з 29 червня 2021 року.
Тривалість 6 тижнів.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
КОНКУРС МАЛЮНКІВ NOOSPHERE SPACE ART CHALLENGE 2021
12 квітня ГО «Асоціація Ноосфера» підбила підсумки дитячого творчого конкурсу Noosphere Space Art Challenge. Тема конкурсу ‒ «30 років космічної незалежності» ‒ присвячена космічним здобуткам України за часів суверенної держави. У конкурсі взяли участь 14854 учасники зі всієї України.
Конкурс проводився серед дітей віком від 3 до 17 років у 3 вікових категоріях.
Учасниками конкурсу серед дітей віком 13-17 років під керівництвом викладача спецдисциплін Тетяни Мандрики були студенти спеціальності «Виробництво ракетно-космічних літальних апаратів» Бiцаєв Даніїл (група ТВ-18-1) та Браженко Вероніка (група ТВ-19-2), спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» Кудря Марина (група ПЗ-19-1).
Роботи студентів поповнили експозицію виставки викладацьких та студентських художніх робіт у коледжі «Зоряне сяйво».
Участь студентської творчої молоді у мистецьких проєктах ‒ це привернення уваги до креативного напряму розвитку особистості.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, організатор виставки «Зоряне сяйво»
Кудря Марина, 16 рокiв, "Україна - наш всесвiт"
Бiцаєв Данiїл, 17 рокiв, "Космiчна музика"
Браженко Веронiка, 16 рокiв, "Поколiння мiсяця"
ВИСТАВКА «ЗОРЯНЕ СЯЙВО» 2021 ОНЛАЙН
Напередодні Міжнародного дня польоту людини в космос (12 квітня) запрошуємо відвідати онлайн-ВИСТАВКУ «Зоряне сяйво» художніх робіт викладачів, студентів та випускників Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О.Гончара.
Прес-реліз виставки «Зоряне сяйво». Детальніше.
Прес-реліз Знамено Миру. Детальніше.
Місце проведення: м. Дніпро, вул. О.М. Макарова, 27, головний корпус коледжу, 2-й поверх.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії, організатор виставки
Експозиція виставки «Зоряне сяйво».
ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧ З IT-КОМПАНІЄЮ APRIORIT
24 березня 2021 року в межах дисципліни «Групова динаміка і комунікації» зі студентами четвертого курсу групи ПЗ-17-1 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» відбулась онлайн-зустріч на платформі Zoom з HR-спеціалістом Альоною Лашко ІТ-компанії Apriorit. Такі зустрічі стали традиційними, студентська молодь чекає не тільки інформацію щодо життя компанії, а й порад для майбутнього працевлаштування за ІТ-напрямом. На зустрічі обговорювали загальні питання створення сучасного резюме, підготовки до співбесіди онлайн та офлайн, про перспективи працевлаштування, про найбільш затребувані сучасні технології.
Студенти змогли не тільки почути рекомендації, а й на прикладі складеного резюме студента групи Владислава Браги перевірити правильність оформлення документа.
Наприкінці зустрічі присутні мали змогу почути про сьогодення ІТ-компанії Apriorit.
ЦК Програмної інженерії коледжу висловлює подяку керівництву компанії Apriorit та особисто HR-спеціалісту Альоні Лашко за надану можливість знайомства з компанією.
Тетяна Мандрика, викладачка дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмної інженерії
ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ НА ПІДГОТОВЧОМУ ВІДДІЛЕННІ КОЛЕДЖУ
На підготовчому відділенні Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О.Гончара проходять не тільки профорієнтаційні заходи, а й заходи творчого, поетичного напряму.
За запрошенням завідувачки підготовчого відділення Тетяни Мандрики 6 березня 2021 року на підготовче відділення коледжу напередодні святкування 207 річниці з нагоди дня народження Тараса Григоровича Шевченка ‒ видатного українського поета, художника, громадського діяча, перекладача, автора «Кобзаря» - завітали викладачка коледжу української мови та літератури циклової комісії «Філологічних дисциплін та українознавства» Юлія Андруцька та студент групи ТВ-19-2 спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» Кирило Антоненко.
Слухачі підготовчого відділення мали змогу почути декламацію творчої спадщини Великого Кобзаря студентом Кирилом Антоненком.
Викладачка Юлія Андруцька нагадала присутнім, що постать Шевченка відома і шанована у всьому світі.
Про творчість поета, життєвий шлях основоположника сучасної української літературної мови розповіла викладачка української мови підготовчого відділення циклової комісії «Філологічних дисциплін та українознавства» Марина Фарина, завітавши до музею коледжу «Українська минувшина».
У читальній залі кожен учасник заходу мав змогу переглянути ілюстративний матеріал до творчості Тараса Григоровича Шевченка, який зібрали та підготували співробітники бібліотеки коледжу. У фонді бібліотеки зберігається багато цікавих книжок, які можуть стати у нагоді тим, хто цікавиться подробицями біографії поета.
Кожен слухач підготовчого відділення та студент коледжу може завітати до читальної зали, щоб ближче ознайомитися з творчою спадщиною Великого Кобзаря.
Юлія Андруцька, викладачка ЦК Філологічних дисциплін та українознавства
Тетяна Мандрика, завідувачка підготовчого відділення
Марина Фарина, викладачка ЦК Філологічних дисциплін
ШКОЛЯРАМ ТА СТУДЕНТАМ - КОНКУРС МАЛЮНКІВ «NOOSPHERE SPACE ART CHALLENGE»
Студенти спеціальності «Авіаційна та ракетно-космічна техніка» під керівництвом голови циклової комісії «Виробництво РКЛА» Катерини Сєдочової та студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» під керівництвом викладача циклової комісії «Програмної інженерії» Тетяни Мандрики щороку активно беруть участь у науково-практичних заходах, які проводить ГО «Асоціація Ноосфера».
Нещодавно стартував конкурс дитячих малюнків «Noosphere Space Art Challenge». Тема конкурсу присвячена космічним здобуткам України за 30 років незалежності.
Запрошуємо слухачів підготовчого відділення та студентів коледжу віком до 17 років взяти участь у конкурсі.
Усі учасники «Noosphere Space Art Challenge» отримають пам’ятні дипломи, а 9 переможців ‒ круті подарунки, серед яких ‒ графічні планшети, набори для творчості та інше.
ВЗЯТИ УЧАСТЬ (https://noospherespace.art/?fbclid=IwAR2tdqs9oDw7racwXReTXIdn-dQXfI0yg67...)
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
BOOT CAMP
Шановні студенти старших курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» сьогодні Kharkiv IT Cluster вдруге пропонує Boot Camp - безкоштовний проект з розробки софту під керівництвом менторів із IT-компаній.
Реєстрація на участь відкрита до 28 лютого 2021 року (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSddskrLU2BbVArzC-2MEzhFhobYxgf0...)
Деталі про проєкт (https://it-kharkiv.com/tvij-pershyj-dosvid-v-it-za-odyn-klik-vid-tebe-na...)
Берем участь у заході, працюємо над своїми hard skills!
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
НА ЗВ’ЯЗКУ З ІТ-КОМПАНІЄЮ SOFTSERVE
17 лютого 2021 року студенти четвертого курсу групи ПЗ-17-1,2 спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» були учасниками онлай-зустрічі з компанією SoftServe. Віртуальна еккурсія до IT-компанії SoftServe відбулася в рамках дисципліни «Групова динаміка та комунікації», платформа – Zoom.
З вітальним словом до студентів звернулася Вероніка Кокарєва, Employer Brand Specialist, і запропонувала пройти тест на знання мов програмування.
Марія Прокопенко, рекрутер SoftServe IT Academy, розповіла про компанію – найбільшу глобальну ІТ-компанію з українським корінням - та корпоративні цінності.
Дзюба Ксенія, Employer Brand Specialist, SoftServe, розкрила тематику корпоративних програм.
Тарас Ніколаєв, координатор і ментор SoftServe IT Academy, дав пояснення, як пройти вступне тестування до SoftServe IT Academy та перевірити свої знання.
Також студенти мали нагоду задати питання присутнім співробітникам компанії.
У кінці зустрічі Вероніка Кокарєва, Employer Brand Specialist, подякувала всім студентам: «Було приємно відповідати на професійні запитання. Дякуємо, що долучилися до віртуальної екскурсії у SoftServe.
Сподіваємося, що інформація, яку Ви отримали, буде корисною для Вашої професійної діяльності. Долучайтеся до нашого телеграм-каналу #studyhard для студентів та Junior-розробників, де ви знайдете останні новини світу технологій, особистий досвід експертів компанії, корисні джерела для розвитку й анонси актуальних івентів».
Циклова комісія «Програмної інженерії» коледжу висловлює подяку керівництву компанії SoftServe та особисто Вероніці Кокарєвій, Employer Brand Specialist, за надану можливість знайомства з компанією студентами четвертого курсу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення».
Тетяна Мандрика, викладач дисципліни «Групова динаміка і комунікації», ЦК Програмної інженерії
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ ОНЛАЙН-ФОРУМ
11 грудня 2020 року відбувся онлайн-форум на платформі Zoom «Future of Work: бачення нового покоління».
Організатори форуму – Career Hub та «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» у партнерстві з Міністерством молоді та спорту України, Всеукраїнським молодіжним центром та міжнародною організацією IREX в межах програми UNITY.
Учасники інтерактивного форуму – це топменеджери з ключових галузей майбутнього, експерти провідних компаній, молодь з усієї України, які мали нагоду поділитися власним баченням роботи і працевлаштуванням в Україні через декілька років.
У форумі брав участь випускник 2019 року Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О.Гончара Іван Даньків, нині студент Дніпровського національного університету ім. О.Гончара, який навчається за спеціальністю «Авіаційна та ракетно-космічна техніка».
Такий захід для молоді – це бачення та можливості розвитку, опанування сучасних професійних навичок у ХХІ столітті.
Тетяна Мандрика, завідувачка підготовчого відділення
ОНЛАЙН-ЗУСТРІЧІ З IT-КОМПАНІЯМИ ДНІПРА!
25 листопада та 2 грудня 2020 року студенти коледжу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» другого курсу мали змогу взяти участь у безкоштовних онлайн-зустрічах з IT-компаніями Дніпра. Організатори заходів – партнери IT Dnipro Community.
Заходи пройшли в рамках освітнього проєкту Learn IT, мета якого –продемонструвати школярам, студентам можливості, які відкриває для них світ IT.
IT Dnipro Community спільно з IT-школою СМАРТ надали можливість приєднатися студентам коледжу до онлайн-зустрічей із двома IT-компаніями Дніпра – LANARS та Luxoft.
Студентська молодь мала можливість поглянути на умови, в яких працюють сучасні IT-фахівці, прослухати інтерактивні лекції, поставити питання щодо роботи в компаніях, проходження практики, вивчення сучасних мов програмування. Особливо пізнавальною інформацією про сьогодення в ІТ поділилася компанія Luxoft.
У кінці онлайн-зустрічей була можливість отримати приємні подарунки за активну участь і відповіді на поставлені ведучими запитання.
Серед переможців вікторини від LANARS і студент коледжу – Андрій Слободяник, група ПЗ-19-2.
Такі зустрічі розширють спектр опанування майбутньої спеціальності та мотивують студенів першого, другого курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» до активного навчання за обраним фахом.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК Програмної інженерії
ШАХОВІ ТРАДИЦІЇ 2020
14 вересня 2020 року з нагоди неофіційного свята програмістів у Фаховому коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара відбувся VІІ Шаховий турнір 2020 «Інформатика, комп’ютер, шахи», який провела циклова комісія програмної інженерії як позааудиторний захід.
Гість шахового турніру – інженер-конструктор, член Ради молодих фахівців ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля» Позднишев Микола.
З вітальним словом виступив Позднишев Микола, який побажав успіху та творчої наснаги студентській молоді.
Шаховий турнір пройшов на подвір'ї коледжу з дотриманням усіх чинних вимог, на 8 електронних дошках, контроль часу – на електронних годинниках, суддя – завідувач виробничої практики Бекетов Є. В.
Шаховий турнір проводився за «Олімпійською» системою з бліц-партіями по 10 хвилин.
Завдання заходу – сприяти розвитку когнітивного, логічного мислення, пам’яті, уваги. Шахи вчать аналізувати, розширюють коло спілкування, покращують успішність у коледжі.
Усі учасники були нагороджені подарунками, які підготували гості турніру. Переможцем став студент спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» групи ПЗ-20-2 Пузров Микита.
Циклова комісія програмної інженерії коледжу висловлює подяку ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля» за підтримку в проведенні заходу.
Тетяна Мандрика, викладач ЦК програмної інженерії, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
ВИСТАВКА “ЗОРЯНЕ СЯЙВО” 2020 ОНЛАЙН
У Фаховому коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О. Гончара з 2018 року створена виставка художніх робіт студентів «Зоряне сяйво».
Автори художніх робіт в 2019-2020 навчальному році були учасниками V ювілейного Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу «ZIRKA» «Усі Зірки Галактики 2019».
На базі Виставкового центру Спілки художників України роботи студентів Вершини Я., гр.ПЗ-17-1, Біцаева Д., гр. ТВ-18-1, Фокіної Я., гр. ПЗ-17-2, Максимової Д., гр. ОВ-17-1 розглядалися у номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво», які отримали дипломи відповідної вікової категорії.
Всім учасникам виставки 2019-2020 навчального року дякуємо за участь у проекті художніх робіт «Зоряне сяйво» спрямованого на розвиток культури та мистецтва серед передової молоді коледжу.
ПЦК Програмної інженерії коледжу висловлює подяку Міському Реріхівському товариству, за підтримку в організації виставки.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, організатор виставки
Запрошуємо до Фахового коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О.Гончара відвідати онлайн ВИСТАВКУ «Зоряне сяйво» художніх робіт викладачів, студентів та випускників коледжу.
Прес-реліз виставки «Зоряне сяйво». Детальніше.
Прес-реліз Знамено Миру. Детальніше.
Місце проведення: вул. О.М.Макарова, 27, Головний корпус коледжу, 2-й поверх.
Експозиція виставки «Зоряне сяйво».
ВІРТУАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ У SOFTSERVE
Не виходячи з дому, 3 та 8 квітня 2020 року студенти третього та четвертого курсів спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» відвідали пізнавальну віртуальну екскурсію від компанії SoftServe. IT-компанія SoftServe – одна з провідних ІТ-компаній України, що працює у сфері розроблення програмного забезпечення та надання консультаційних послуг бізнесу на різних континентах.
3 квітня 2020 року на онлайн зустрічі Вероніка Кокарєва, DC Employer Brand Specialist, коротко розповіла про компанію, корпоративні цінності.
Тарас Ніколаєв, IT Academy Coordinator, дав пояснення, як пройти вступне тестування до SoftServe IT Academy. Для того, щоб пройти тести, студентам потрібний був комп’ютер/ноутбук, доступ до Інтернет та вже зареєстрований аккаунт gmail. Серед можливих варіантів тестів для творчої молоді були запропоновані технології JAVA, C#, C++. Студенти коледжу мали можливість пройти один або два тести за бажанням.
8 квітня 2020 року на віртуальній екскурсії у SoftServe студенти мали змогу почути:
- про компанію SoftServe – найбільшу глобальну ІТ-компанію з українським корінням;
- про SoftServe IT Academy, найгарячіші курси, особливості навчання та можливості для студентів у компанії;
- про результати тестів та загальне резюме успішності їх складання.
Також студенти мали нагоду задати питання Олександру Пюра, IT Academy Mentor, Катерині Яворській, IT Academy Recruiter.
Під кінець онлайн зустрічі Вероніка Кокарєва, DC Employer Brand Specialist, подякувала всім учасникам – «Зі свого боку, дякуємо Вам за чудову атмосферу та озвучені питання. Дякуємо, що долучилися до віртуальної екскурсії у SoftServe. Сподіваємося, що інформація, яку Ви почули, буде корисною для Вашої професійної діяльності. Долучайтеся до нашого телеграм каналу #studyhard для студентів та Junior розробників, де ви знайдете останні новини світу технологій, особистий досвід експертів компанії, корисні джерела для розвитку й анонси актуальних івентів».
ПЦК Програмної інженерії коледжу висловлює подяку керівництву компанії SoftServe та особисто Вероніці Кокарєвій, DC Employer Brand Specialist, за надану можливість знайомства з компанією.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, організатор онлайн екскурсії
ІТ-компанія Apriorit ділиться досвідом зі студентами спеціальності Інженерія програмного забезпечення
10 лютого 2020 року у коледжі відбулася зустріч студентів 3 та 4 курсу спеціальності Інженерія програмного забезпечення з представником ІТ-компанії Apriorit, яку представила HR-спеціаліст Альона Лашко.
Мета заходу – поширити інформацію про кар’єрні можливості молоді та шляхи професійного зростання в ІТ-компанії Apriorit.
Компанія Apriorit займається розробкою програмного забезпечення (Software Research and Development). У ній працює більше 300 професіоналів. На прикладах з реальної практики було надано поради студентам, як стати успішним ІТ- фахівцем:
– важливість знань англійської мови;
– набуття навичок ефективної комунікації;
– уміння аналізувати вимоги, розробляти проєктні рішення.
Студенти задавали питання щодо стажування, проходження практики в компанії, розуміючи, що це є найкращий спосіб здобуття досвіду роботи та подальшого працевлаштування. Отримали цінні поради щодо напрямів фахового росту, розвитку власних бізнес-ідей, представлення резюме, роботи в команді.
Такі зустрічі для студентів дають можливість підвищити професійний рівень, узяти участь у дискусіях щодо проблем ринку праці, розширити спектр знань з дисципліни «Групова динаміка і комунікації».
Сучасний коледж повинен не лише надавати фундаментальну базу знань, а й формувати певні компетентності, орієнтувати на потреби ринку праці, на те, щоб молодь відповідала вимогам роботодавців.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
ДЕНЬ КАР’ЄРИ 2019
Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара на базі Палацу студентів ДНУ, 4 грудня 2019 року проводив День кар’єри. Студенти Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім.О. Гончара спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» взяли активну участь у форумі.
Відкрив захід перший проректор, доктор фізико-математичних наук, професор Дробахін О.О.
Студенти третього та четвертого курсу коледжу мали змогу дізнатися про стажування в ІТ-компаніях, правилах поведінки на співбесідах, сучасних вимогах роботодавців, поспілкуватися з HR-менеджерами.
Відвідуючи такі заходи студенти мають змогу отримати інформацію щодо шляхів професійного зростання та кар’єрних можливостей.
Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс «ZIRKA» «Усі Зірки Галактики 2019»
З 18 по 24 листопада 2019 року в м. Дніпро проводився V ювілейний Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс «ZIRKA» «Усі Зірки Галактики 2019», в якому Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара прийняв активну участь.
Організатор фестивалю-конкурсу – ГО «Товариство підтримки талантів «ZIRKA».
18.11.2019 в коледжі проводилися екскурсії для учасників фестивалю «ZIRKA» за екскурсійним маршрутом:
- музей ракетно-космічної техніки КРКМ ДНУ, завідуючий лабораторією Лазарев І.В.;
- механічне відділення, голова ПЦК Соловйов Д.С.;
- технологічне відділення, викладач Довганюк М.Г.
Гостей коледжу з задоволенням супроводжувала завідуюча підготовчим відділенням Мандрика Т.П. та студенти - Калачова Ю.М., гр. ТВ-18-1; Москалець Є.Є., гр. ТВ-18-1; Лукашов Д.О., гр. ТВ-18-1.
19.11.2019 та 22.11.2019 на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О. М. Макарова та Українського хіміко-технологічного університету проводили інсталяцію макетів ракет та профорієнтаційну роботу для учасників фестивалю «ZIRKA» - викладач Феоктістова Л.А., викладач Довганюк М.Г. та студенти Гриньов Я.В., гр. ОВ-16-1; Вершина Я.В., гр. ПЗ-17-1; Ковтун К.І., гр. ПЗ-16-1; Усик А.С., гр. ПЗ-17-1; Демченко Є.І., гр. ПЗ-17-1; Калачова Ю.М., гр. ТВ-18-1; Москалець Є.Є., гр. ТВ-18-1; Лукашов Д.О., гр. ТВ-18-1.
20.11.2019 на базі Виставкового центру Спілки художників України роботи студентів гр. ПЗ-17-1 Вершини Я.В., гр. ТВ-18-1 Біцаева Д.В., гр. ПЗ-17-2 Фокіної Я., гр. ОВ-17-1 Максимової Д.В., розглядалися у номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» під керівництвом викладача Мандрики Т.П. та отримали дипломи відповідної вікової категорії.
21.11.2019 на базі Дніпровського коледжу культури і мистецтв студент гр. ТО-19-1 Собильський Д.Г. під керівництвом заступника директора з ВР Сітарчук В.В. прийняв участь у конкурсі інструментального жанру (музичний інструмент - баян) та за підсумками конкурсу – учасник гала - концерту.
22.11.2019 студенти гр.БО-17-1 Ільченко М.І., гр. БО-17-1 Джепка О.І., гр.ПЗ-19п-1 Михайлова Н.В. взяли участь у номінації «Вокал» під керівництвом заступника директора з ВР Сітарчук В.В. та отримали диплом у категорії висхідна зірка.
22.11.2019 викладач Андруцька Ю.О. взяла участь у номінації «Акторська майстерність» та отримала диплом у категорії професіонал.
24.11.2019 на базі Українського хіміко-технологічного університету відбувся гала-концерт V ювілейного Міжнародного багатожанрового фестивалю-конкурсу «ZIRKA» «Усі Зірки Галактики 2019» на якому студент гр. ТО-19-1 Собильський Д.Г. отримав за підсумками голосування журі гран - прі фестивалю.
Дякуємо ГО «Товариство підтримки талантів «ZIRKA» за участь у сприянні творчого, культурного розвитку талановитої молоді колледжу, можливість проведення профорієнтаційної роботи для учасників, гостей фестивалю «ZIRKA».
Тетяна Мандрика, завідувач підготовчого відділення, учасник заходу
ВИСТАВКА “ЗОРЯНЕ СЯЙВО” 2019
21 червня 2019 року у Коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О.Гончара підведені підсумки виставки художніх робіт студентів «Зоряне сяйво», яка присвячена Дню молоді.
На підведення підсумків виставки завітала співробітник міського Реріхівського товариства, Ольга Олександрівна Губка,- «Мистецькі роботи, які представлені на розгляд глядача, різноманітні, однак спільним є прагнення до пошуку нового, за допомогою засобів образотворчого мистецтва».
Учасниками виставки з нагоди Дня молоді стали студенти спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» та «Прикладна механіка».
Всім учасникам виставки 2019 року оголошена подяка за участь у проекті художніх робіт «Зоряне сяйво» спрямованого на розвиток культури та мистецтва серед передової молоді коледжу.
ПЦК Програмної інженерії коледжу висловлює подяку Міському Реріхівському товариству, за підтримку в проведені організації виставки та Академії Шаг.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, організатор виставки
Запрошуємо до Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О.Гончара відвідати ВИСТАВКУ «Зоряне сяйво» художніх робіт викладачів, студентів та випускників коледжу.
Прес-реліз виставки «Зоряне сяйво». Детальніше.
Прес-реліз Знамено Миру. Детальніше.
Місце проведення: вул. О.М.Макарова, 27, Головний корпус коледжу, 2-й поверх.
Експозиція виставки «Зоряне сяйво».
ШАХОВІ ТРАДИЦІЇ 2019
07 червня 2019 року в Коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара відбувся VІ шаховий турнір 2019 «Інформатика, комп’ютер, шахи», який був присвячений 65-річчю ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля».
Захід провела предметно-циклова комісія програмної інженерії, як позааудиторний. У форумі взяли участь 25 учасників та гості.
На шаховий турнір завітав – Голова профспілкового комітету ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля», Пирогов Олександр Олександрович. Серед учасників форуму були запрошені учні шкіл – Собчишак Тимур, СШ№97 та Макаренко Дмитро, СШ№101.
З вітальним словом виступив голова профспілкового комітету ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля», Пирогов О.О.
Суддя шахового турніру, голова спортивного клубу коледжу, Бекетов Є.В., ознайомив з регламентом проведення змагань.
Шаховий турнір пройшов в читальній залі коледжу на 8 дошках, контроль часу - на механічних часах. Шаховий турнір проводився за «Олімпійською» системою з бліцпартіями по 10 хвилин та продемонстрував, що серед студентів коледжу є дуже сильні гравці, які показали високі результати. За перемогу у турнірі боролися 14 учасників, які навчаються за спеціальностями: Інженерія програмного забезпечення, Облік і оподаткування, Авіаційна та ракетно-космічна техніка, Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка.
Основне завдання заходу – популяризація шахів серед студентської молоді, сприяння розвитку логічного, когнітивного мислення, пам’яті, уваги. Методичні прийоми проведення роботи студентського гуртка та підтримка стійкого інтересу до знань.
Всі учасники були нагороджені подарунками та грамотами, які підготували гості та ПЦК Програмної інженерії.
Третє місце – Собишак Тимур Васильович – учень 4 класу, СШ№97.
Друге місце – Янишівський Вячеслав Вячеславович – студент групи ПЗ-15-2.
Переможцем став студент групи ПЗ-17п-1 Рибак Ілля Андрійович, спеціальність «Інженерія програмного забезпечення».
ПЦК Програмної інженерії коледжу висловлює подяку ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля», за підтримку в проведені заходу та всім учасникам форуму.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК програмної інженерії, керівник наукового гуртка «Інформатика та інформація»
У коледжі пройшов флешмоб «Українці, єднаймося!»
Українська вишиванка - один з головних символів нашого народу. У ній розповідаються історії, пишуться долі. Наш Коледж вітає всіх з цим днем і нагадаємо світу про красу української культури!
Я встану рано-вранці, на світанку,
Як спалахне на квіточці роса.
Вдягну найкращу в світі вишиванку
І оживе, засвітиться краса
В промінні сонця. І моя сорочка
У рунах, в квітах зразу оживе...
З чарівних квітів я сплету віночка
Й над світом щира пісня попливе.
Сорочка, що матуся вишивала,
Сердечко гріє, душу веселить.
Бо ж мама щастя-долю закликала.
Цей оберіг в житті нас захистить.
Ярмарок вакансій «IMPULSE»
4 квітня 2019 року студенти коледжу спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» відвідали міський молодіжний захід - «Ярмарок вакансій Імпульс».
Студенти мали змогу дізнатися про стажування в ІТ-компаніях, правилах поведінки на співбесідах, сучасних вимогах роботодавців тощо. Спілкування студентів з HR-менеджерами пройшло в руслі кар’єрного щастя.
Тренінг на тему «University Graduates Career: AMC Bridge Campus», спікер Сергій Фомін, дав можливість відповісти студентам на питання щодо професійного зростання.
Відвідуючи такі заходи студенти мають змогу зарекомендувати себе та отримати шанс побудувати успішну кар’єру в кращих компаніях міста.
Валерія Михайлова, завідувач відділення КПІ
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
НА КРОК БЛИЖЧЕ ДО ОМРІЯНОЇ ПРОФЕСІЇ
Сьогодні випускники загальноосвітніх навчальних закладів потребують підтримки та кваліфікованої допомоги у власному професійному виборі.
В продовж двох днів 02 та 03 квітня 2019 року на передодні Міжнародного дня польоту людини в космос завідуюча технологічним відділенням Ткач Н.С., голова ПЦК Виробництва РКЛА Сєдачова К.Г., завідуюча підготовчим відділенням Мандрика Т.П., студент ПЗ-16-1 Чередайко В.І., студент ПЗ-15-1 Коваленко О. С. та представники Ради молодих фахівців Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» відвідали ряд шкіл міста.
Викладачі коледжу надали випускникам шкіл вичерпну інформацію про спеціальності та умови вступу до нього. Студенти розповіли школярам про активнее, насичене студентське життя, участь у наукових конференціях, різноманітних конкурсах, спортивних змаганнях, цікавих екскурсій тощо.
Представники Ради молодих спеціалістів КБ «Південне» розповіли присутнім про сучасне життя підприємства, соціальну підтримку молодих спеціалістів, що діє на підприємстві, сприяння розкриттю їх творчого потенціалу, мотивацію на активну участь у перспективних розробках.
При проведенні профорієнтаційних заходів використовувалися різноманітні друковані та відео інформаційні матеріали.
Дякуємо всім учасника заходу та чекаємо на вас майбутні студенти.
Тетяна Мандрика, завідувач підготовчого відділення
Фахівці ІТ-індустрії діляться досвідом зі студентами спеціальності розробка програмного забезпечення
5 березня 2019 року відбулася зустріч студентів 4 курсу спеціальності «Розробка програмного забезпечення» з представниками ІТ-бізнесу. Мета заходу – ознайомити та поширити інформацію про кар’єрні можливості для молоді та шляхи професійного зростання.
Так, Дмитро Петельчук, представник Комп'ютерної Академії ШАГ розповів про ІТ-компанії міста, мотивацію студентів до навчання.
ІТ-компанію Apriorit представила HR-спеціаліст Альона Лашко. Компанія Apriorit займається розробкою програмного забезпечення (Software Research and Development) у ній працює більше 250 професіоналів. Альона професійно, сучасно організувала дискусію з майбутніми ІТ-фахівцями. На прикладах з реальної практики були поради студентам, як стати успішним ІТ-спеціалістом:
- важливості знання англійської мови;
- набуття навичок ефективної комунікації;
- аналізувати вимоги, розробляти проектні рішення.
Студенти із задоволенням задавали питання щодо стажування, проходження практики в компанії, як одного із найкращих способів здобуття досвіду роботи та подальшого працевлаштування. Почули, як потрібно представляти резюме та отримали цінні поради щодо напрямів фахового росту, розвитку власних бізнес-ідей.
Такі зустрічі для студентів дають можливість підвищення свого професійного рівня, взяти участь у дискусіях щодо проблем ринку праці.
Сучасний коледж повинен не лише надавати фундаментальну базу знань, а й формувати певні компетентності, орієнтуватися на потреби ринку праці, на те, щоб молодь відповідала вимогам роботодавців.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
День кар'єри в промисловості
23 та 24 лютого 2019 року в м. Павлограді відбувся захід «День кар'єри в промисловості» - за сприянням української промислової компанії ІНТЕРПАЙП. Захід такого формату проходив у місті вперше.
В програмі заходу за номінацією «Профтехорієнтація для школярів» взяв участь і Коледж ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О. Гончара.
Два дні фахівці коледжу презентували навчальний заклад, проводили консультації для майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків. Відвідувачі змогли довідатись про матеріально-технічну базу, перспективи працевлаштування, подальшого навчання та отримати запрошення на екскурсію до коледжу.
Михайло Кузьменко, заступник директора з НВР
Тетяна Мандрика, завідувач підготовчого відділення
Катерина Сєдачова, голова ПЦК Виробництва РКЛА
Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс «ZIRKA» «Усі Зірки Галактики 2018»
З 05 по 11 листопада 2018 року в м. Дніпро проводився Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс «ZIRKA» «Усі Зірки Галактики 2018».
Організатор фестивалю-конкурсу – ГО «Товариство підтримки талантів «ZIRKA».
06.11.2018 та 09.11.2018 на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді ім. О.М. Макарова та Українського хіміко-технологічного університету проводили інсталяцію макетів ракет та профорієнтаційну роботу для учасників фестивалю «ZIRKA»: завідувач підготовчого відділення Мандрика Т.П., голова ПЦК Соловйов Д.С., викладач Довганюк М.Г., викладач Феоктістова Л.А. та ст.гр.ТВ-15-2 Бондарев М.Р., ст.гр.ТВ-15-2 Даньків І.В., ст.гр.ОВ-16-1Гриньов Я.В., ст.гр ТВ-17п-1 Мироненкова Д.А., ст.гр.ТВ-17-2 Медведєва А.О., ст.гр.ПЗ-17-1 Куракін О.С., ст.гр.ПЗ-16-1 Вершина Д.В.
07.11.2018 та 08.11.2018 в коледжі проводилися екскурсії для учасників фестивалю «ZIRKA» за екскурсійним маршрутом:
- музей Українська минувшина, голова ПЦК Головко Г.А.;
- музей ракетно-космічної техніки КРКМ ДНУ, завідуючий лабораторією Лазарев І.В., викладач Кущ І.К.;
- кабінет «Захист Вітчизни», викладач Нечипуренко М.М.;
- відділення комп’ютерної та програмної інженерії, голова ПЦК Ланська С.С.;
- механічне відділення, голови ПЦК Сєдачова К.Г., Соловйов Д.С.;
- технологічне відділення, викладачі Манжелей М.В., Довганюк М.Г.;
- презентація про коледж (читальна зала), викладач Буряк Г.І.
Гостей коледжу з задоволенням супроводжували - Жулай І.Ю., ст.гр. ПЗ-16-1; Чередайко В.І., ст.гр. ПЗ-16-1; Яблонська К.О., ст.гр. ПЗ-16-2; Рябченко М.Ю., ст.гр. ПЗ-16-2; Новікова Н.О., ст.гр. ПЗ-16-2; НазаренкоА.Є., ст.гр. ПЗ-16-2; Даньків І.В., ст..гр.ТВ-15-2; Панченко А.Д., ст.гр. ТВ-15-2.
09.11.2018 викладач Андруцька Ю.О. та ст.гр.БО-17-1 Ільченко М.І., ст.гр.БО-17-1 Джепка О.І. взяли участь у номінації «Вокал» під керівництвом заступника директора з ВР Сітарчук В.В. та отримали диплом другого ступеню у категорії висхідна зірка.
10.11.2018 викладач Андруцька Ю.О. взяла участь у номінації «Акторська майстерність» та отримала диплом першого ступеня у категорії професіонал.
11.11.2018 ст.гр.ПЗ-16-1 Вершина Д.В., ст.гр.ТВ-17п-1 Мироненкова Д.А., БО-18-1 Ільчак Д.І., ст.гр.ПЗ-17-1Лобанова О.О., ст.гр.ПЗ-16-2 Яблонська К.О., взяли участь у номінації «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво» під керівництвом викладача Мандрики Т.П. та отримали дипломи першого та другого ступеня відповідної вікової категорії.
Дякуємо ГО «Товариство підтримки талантів «ZIRKA» за участь у сприянні культурному розвитку студентів коледжу та за можливість проведення профорієнтаційної роботи для учасників фестивалю «ZIRKA».
Тетяна Мандрика, завідувач підготовчого відділення, учасник заходу
ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ “ЗОРЯНЕ СЯЙВО” 2018
07 червня 2018 року у Коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету імені О.Гончара вперше відкрито виставку художніх робіт викладачів та студентів «Зоряне сяйво», присвячену Дню молоді.
На відкриття виставки завітали - в.о. голови міського Реріхівського товариства, Олена Миколаївна Самойленко та співробітник міського Реріхівського товариства, Ольга Олександрівна Губка.
Під час урочистостей зі словами привітання до авторів виставки звернулася завідувач технологічного відділення Надія Станіславівна Ткач,- «Експозиція – унікальна. Нічого подібного дотепер стіни коледжу ще не бачили. Особливістю виставки є те, що учасником міг стати кожний бажаючий. Свої роботи подавали як професіонали, так і ті, хто просто любить малювати».
Привітала всіх присутніх також в.о. голови міського Реріхівського товариства, Олена Миколаївна Самойленко,- «Проведення виставки творчості студентської молоді сприяє розвитку науково-творчих здібностей та винаходів. Такі події дають змогу глядачам повною мірою відчути, яким є життя творчої, активної особистості».
«Ця виставка має благородну мету. Моя мета – підтримка талановитої студентської молоді. Сьогодні студенти здатні формувати певний настрій, імідж і культуру творчості Коледжу. Роботи вражають своєю оригінальністю», - поділилася викладач технічної механіки, Маргарита Леонідівна Мікаілова. «Виставка – довгоочікувана подія для коледжу. Студентське життя - це не тільки лекції, лабораторні заняття»,- константував викладач математики, Геннадій Іванович Буряк.
На урочистій події було згадано про попередні виставки в коледжі репродукцій М.Реріха та О.Путрі, які були організовані міським Реріхівським товариством.
Розпочанає виставку творча робота – «Зоряний хлопчик», автор, викладач технічної механіки, Мікаілова Маргарита Леонідівна.
На виставці представлені фото-факти зі Знаменом Миру.
Всім учасникам виставки оголошена подяка за участь у проекті художніх робіт «Зоряне сяйво» спрямованого на розвиток культури та мистецтва серед передової молоді коледжу.
ПЦК Програмної інженерії коледжу висловлює подяку Міському Реріхівському товариству, за підтримку в проведені організації виставки
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії, організатор виставки
Запрошуємо до Коледжу ракетно-космічного машинобудування ДНУ ім. О.Гончара відвідати ВИСТАВКУ «Зоряне сяйво» художніх робіт викладачів, студентів та випускників коледжу.
Прес-реліз виставки «Зоряне сяйво». Детальніше.
Прес-реліз Знамено Миру. Детальніше.
Місце проведення: вул. О.М.Макарова, 27, Головний корпус коледжу, 2-й поверх.
Експозиція виставки «Зоряне сяйво».
ШАХОВІ ТРАДИЦІЇ 2018
31 травня 2018 року з нагоди Міжнародного дня захисту дітей в Коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпропетровського національного університету ім. О. Гончара відбувся V ювілейний шаховий турнір 2018 «Інформатика, комп’ютер, шахи», який провела предметно-циклова комісія програмної інженерії, як позааудиторний захід. У форумі взяли участь 32 учасника та гості.
Гості шахового турніру – Голова профспілкового комітету ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля», Пирогов Олександр; секретар Ради молодих фахівців ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля», Гречуха Артем; фахівець ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля», Єрмаков Всеволод, суддя з нестандартних ситуацій шахового турніру.
Перед початком турніру студенти, викладачі, гості мали змогу подивитися відео сюжет про досягнення ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля».
З вітальним словом виступив директор коледжу Романовський О.М. та голова профспілкового комітету ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля» Пирогов О.О. Гості коледжу нагородили грамотами від КБ «Південне» студентів та викладачів коледжу, за активну сумісну профорієнтаційну роботу в аерокосмічній освіті.
Шаховий турнір пройшов в читальній залі коледжу на 10 дошках, контроль часу - на механічних часах, суддя - завідувач виробничої практики, голова спортклубу коледжу «Ракетчик» – Бекетов Є. В.
Шаховий турнір проводився за «Олімпійською» системою з бліцпартіями по 7 хвилин та продемонстрував, що серед студентів коледжу є дуже сильні гравці, які показали високі результати.
Основне завдання заходу - сприяти розвитку логічного, когнітивного мислення, пам’яті, уваги. Навчити приймати екстрені рішення, не впадаючи в паніку, вибудувати стратегію дій, враховуючи сторонні чинники. Показати методичні прийоми проведення роботи студентського гуртка та підтримувати стійкий інтерес до знань. Відкрити шлях до творчості за допомогою не комунікативного типу.
Всі учасники були нагороджені подарунками та грамотами, які підготували гості. Переможцем став ст.гр.ПЗ-17-1 Куракін Олексій.
ПЦК програмної інженерії коледжу висловлює подяку ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К.Янгеля», за підтримку в проведені заходу.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК програмної інженерії, керівник гуртка «Інформатика та інформація»
Концерт «МАТЕМАТИКИ ЖАРТУЮТЬ»
Уривки з концерту ви можете проглянути на youtube-канале ФКРКМ ДНУ ім. О.Гончара
Відкритий виховний захід «Січові стрільці – наша честь, наша гордість, наша слава!» до Дня Збройних сил України
«Віче пам’яті» до 80-ї річниці Голодомору в Україні 1932 – 1933 рр.
Відкритий виховний захід «Герої не вмирають!» до Дня Героїв Небесної Сотні
Урочистий захід «А ми тую козацькую славу збережемо!» до Дня захисника України.
Не оминули своєю увагою викладачі ПЦК й мешканців гуртожитку. Традицією стало проведення виховних заходів, які зберігають культурну та духовну спадщину українського народу. Під керівництвом викладачів Полтавець О.С. та Гавриш О.І. були проведені заходи з національно-патріотичного та художньо-естетичного виховання: «Календар народних світ: Масляна», «Хто він, справжній козак?», «Козацька доля – народна воля».
Екскурсія у музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО»
Наприкінці навчального року студенти груп ПЗ-16-1 та ПЗ-16-2 відвідали музей «Громадянський подвиг Дніпропетровщини в подіях АТО», який розташований в будівлі Дніпропетровського національного музею ім. Д.І.Яворницького. Почалась екскурсія з мультимедійної зали, де дівчата та хлопці занурилися в документальні кадри російсько-української війни. Студенти були вражені реальністю експозиції - це особисті речі дніпропетровців, які воювали, дитячі малюнки на тему захисту України, одяг капеланів, нашивки добровольчих батальйонів, медичне приладдя, SMS-повідомлення волонтерів. Вулична експозиція «Дорогами Донбасу» дала можливість студентам на власні очі побачити руїни донецького аеропорту, зенітну установку, БТР та розбиту вщент машину «швидкої». А зала пам’яті, де представлені фотографії загиблих воїнів, нікого не залишила байдужим.
ПОЗААУДИТОРНИЙ ЗАХІД
Тема: «Всіх запрошує на свято і широка, і багата, Масляна!»
Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?
Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В ці дні вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.
У коледжі ракетно-космічного машинобудування пройшов відкритий виховний захід на тему: «Всіх запрошує на свято і широка, і багата, Масляна!», який організували викладач географії та Всесвітньої історії Кібець Ірина Анатоліївна та завідувач технологічним відділенням Ткач Надія Станіславівна.
На святкування було запрошено багато гостей, перед якими виступили студенти нашого закладу освіти. Усіх пригощали млинцями та варениками.
Завдяки заходу студенти, викладачі та гості дізнались більше про давні Українські традиції.
День Кар’єри 2017
Коледж розширює і вдосконалює партнерські відносини з IT-компаніями, на базі яких проходить практика студентів. 8 грудня 2017 року в Палаці студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара пройшов День Кар’єри для студентів та випускників ВНЗ.
Головне призначення Дня Кар’єри - ознайомлення студентів з провідними ІТ- компаніями міста, а також подальшого їхнього працевлаштування за фахом, надання консультаційної допомоги.
День Кар’єри відкрив Куземко Віктор Анатолійович - проректор з науково-педагогічної роботи Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, який побажав успіхів у спільній співпраці IT- компаніям та студентам.
В заході взяли участь і студенти коледжу, які навчаються за спеціальністю Інженерія програмного забезпечення. Відвідувачі заходу мали змогу поспілкуватися з представниками IT-компаній: SiteCore, AMSBridge, SoftServe, DataArt, Luxoft та іншими. Компанії провели семінари з основних правил складання резюме, принципів вдалого проходження інтерв’ю при влаштуванні на роботу що значно розширило кругозір студентів.
Крім того, була можливість заповнити анкети, взяти участь у рішенні логічних задач, задати питання про кар’єру, корпоративну культуру, можливість працевлаштування, проходження практики, стажування та взяти участь у розіграші призів представленими компаніями.
День Кар’єри - масштабний захід, у рамках якого для студентів та випускників створюються можливості знайти омріяну роботу та відвідати безліч цікавих та корисних пізнавальних заходів. Такі зустрічі дозволяють розвивати інтереси, вміння та здобувати спеціалізовані кваліфікації відвідуючи спеціальні курси з програмування компаній з отриманням відповідних сертифікатів, подальшим проходженням практики та працевлаштуванням у відповідних компаніях.
Дякуємо за проведений захід керівнику проекту День Кар’єри – Буланій Тетяні Михайлівні, викладачу факультету Прикладної математики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.
Світлана Ланська, голова ПЦК Програмної інженерії
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК Програмної інженерії
Культура та мистецтво
Студенти коледжу мають змогу розвивати та вдосконалювати творчі здібності у гуртках коледжу за інтересами а також беручи участь у різноманітних фестивалях та конкурсах. Це дає їм змогу підвищувати культурно-естетичний та особистісний рівень, організовувати своє дозвілля. На початку кожного навчального року гуртки коледжу поповнюються значною кількістю талановитих першокурсників.
У продовж останніх трьох років викладачі та студенти коледжу беруть участь у Міжнародному багатожанровому фестивалі «Усі зірки Галактики», який відбувся з 13-19 листопада 2017 року в м. Дніпро.
Викладачі та студенти коледжу 14 листопада 2017 провели зустріч, екскурсію по коледжу та профорієнтаційну роботу для учасників фестивалю «ZIRKA». Екскурсійний шлях був дуже цікавим та пізнавальним: музей Українська минувшина, музей ракетно-космічна техніка КРКМ ДНУ імені О. Гончара, кабінет «Захист Вітчизни» та профорієнтація по відділеннях.
З 17 листопада 2017 до 19 листопада 2017 в Українському хіміко-технологічному університеті проводилася інсталяції макетів ракет та профорієнтаційна робота для учасників фестивалю «ZIRKA» викладачами та студентами коледжу.
16 листопада 2017 студенти коледжу взяли участь у виступі вокалістів фестивалю «ZIRKA» зайнявши призове місце.
19 листопада 2017 студенти коледжу взяли участь у конкурсі образотворчого мистецтва зі своїми картинами за космічною тематикою.
Учасники заходу були нагороджені подяками та дипломами за відповідну номінацію.
ШАХОВІ ТРАДИЦІЇ 2017
З нагоди Міжнародного дня студентів 14 листопада 2017 в Коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпровського національного університету ім. О. Гончара відбувся IV шаховий турнір 2017 «Інформатика, комп’ютер, шахи», який провели ПЦК Програмної інженерії та виробництва РКЛА. В проведенні заходу взяли участь 35 учасників та гостей. На свято були запрошені гості - представники БФ «Карітас Донецьк».
Шаховий турнір пройшов в читальній залі коледжу на 11 дошках, контроль часу - на механічних часах.
Шаховий турнір проводився за «Олімпійською» системою з бліц партіями по 7 хвилин. Змагання пройшли в дружній атмосфері, учасники отримали позитивний настрій, задоволення від спілкування.
Так, Хлевной С.Є. (БФ «Карітас Донецьк») вдруге приймав участь в проведенні шахового турніру. «Сьогодні серед присутніх студентів більшість першого курсу – це сприяє виробленню у студентів вміння за невеликий проміжок часу приймати вірні рішення та швидко адаптуватися в новому середовищі. Студенти, які цікавляться шахами, повинні логічно мислити та добре навчатися. Бажаю студентам, викладачам коледжу, успіхів у науці, навчанні та особистому житті!», каже Сергій Хлевной.
Без нагород не залишився жодний учасник, який брав участь у змаганнях. Всі учасники були нагороджені подарунками та грамотами, які підготували гості та організатори.
Перше місце – Хлевной С.Є. (БФ «Карітас Донецьк»).
Друге місце - ст.гр.КС-17-2 Забуга Богдан.
Третє місце розділили - ст.гр.КС-17-2 Горячий Ілля та ст.гр.ОВ-17-1 Бардаченко Юрій
ПЦК Програмної інженерії та ПЦК Виробництва РКЛА коледжу висловлює подяку гостям БФ «Карітас Донецьк», за підтримку у проведенні заходу.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК "Програмної інженерії"
Іван Кущ, викладач ПЦК "Виробництва РКЛА"
В коледжі 18 травня 2017 року відбувся III шаховий турнір 2017 «Інформатика, комп’ютер, шахи», який провела предметно-циклова комісія програмної інженерії та виробництва РКЛА присвячений 80-річчю з дня народження Конюхова Станіслава Миколайовича - видатного вченого, інженера і конструктора в аерокосмічній галузі та знагоди Дня науки в Україні, в якому взяли участь 45 учасників та гостей. На свято були запрошені гості - представники ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля та школярі експериментальних навчальних закладів зі STEM-освіти.
Директор ракетно-космічного навчально-дослідного центру, професор Новіков О.В. привітав учасників заходу - студентів, викладачів коледжу, школярів зі святом та розповів про академіка Конюхова С.М., його вклад в аерокосмічну галузь.
Шаховий турнір пройшов в читальній залі коледжу на 14 дошках, контроль часу - на механічних часах.
Шаховий турнір проводився за «Олімпійською» системою з бліцпартіями по 7 хвилин та продемонстрував, що серед запрошених школярів є дуже сильні гравці, які показали високі результати. Основне завдання заходу - сприяння розвитку ініціативі, самоконтролю, формування доброзичливого ставлення до супротивника. Змагання пройшли в дружній атмосфері, учасники отримали позитивний настрій, задоволення від спілкування.
Всі учасники були нагороджені подарунками та грамотами. Переможцем став школяр Михайлець Андрій.
ПЦК програмної інженерії та ПЦК виробництва РКЛА коледжу висловлює подяку гостям ДП «КБ «Південне» ім. М.К. Янгеля, за підтримку у проведенні заходу.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК "Програмної інженерії"
Іван Кущ, викладач ПЦК "Виробництва РКЛА"
ШАХОВІ ТРАДИЦІЇ 2016!
Серед інтелектуальних ігор шахам належить одне з провідних місць. Шахи розвивають логічне мислення, кмітливість, просторову уяву, пам'ять.
У Дніпропетровському коледжі ракетно-космічного машинобудування Дніпропетровського національного університету іменіОлесяГончара, відбувся II шаховийтурнір 2016 "Інформатика, комп’ютер, шахи", який провела предметна (циклова) комісія "Програмної інженерії" та комісія "Виробництва РКЛА", присвячений Міжнародному дню студента, в якому взяли участь 37 учасників та гостей. На свято були запрошені гості - представники БФ «Карітас Донецьк».
Гості та заступник директора з ВР Сітарчук В.В., привітали учасників заходу:студентів, викладачів коледжу, школярів. Шаховий турнір пройшов у читальній залі коледжу на 12 дошках, контроль часу - на механічних часах.
Шаховий турнір проводився за «Олімпійською» системою з бліцпартіями по 7 хвилин та продемонстрував, що серед студентів коледжу є дуже сильні гравці, які показали високі результати. Основне завдання заходу - сприяння розвитку ініціативі, самоконтролю, формування доброзичливого ставлення до супротивника. Змагання пройшли у дружній атмосфері, учасники отримали позитивний настрій, задоволення від спілкування.
Хлевной С.Є (БФ «Карітас Донецьк») звернув увагу на гостя -школяра першого класу Собчишак Тимура, який змагався зі студентами на достойному рівні, міркуючи над кожним ходом.Сергій Хлевной підтримав традиціюпроводититурнір, сказавши, що цечудовата добра ініціатива. Дуже приємно, що в коледжі шахові традиції зберігаються. Хочеться студентам, викладачам коледжу, побажати подальших успіхів у науці, навчанні та особистому житті!
Всі учасники були нагороджені подарунками та грамотами, які підготували гості. Серед студентів переможцем став гр.ТВ-13-2 Портний В.П.
ПЦК "Програмної інженерії" та "Виробництва РКЛА" висловлює подяку гостям БФ «Карітас Донецьк», за підтримку у проведенні заходу.
Тетяна Мандрика, викладач ПЦК "Програмної інженерії"
Іван Кущ, викладач ПЦК "Виробництва РКЛА"