ОНЛАЙН-ДИСКУСІЯ «ВІДКРИТА НАУКА ТА ВІДКРИТИЙ УРЯД В УКРАЇНІ: ЗАСТОСУВАННЯ РЕКОМЕНДАЦІЙ ПРОЄКТУ Open4UA»

       03.06.24
 

31 травня 2024 року відбувся вебінар «Відкрита наука та відкритий уряд в Україні: застосування рекомендацій проєкту Open4UA».

Організатор заходу ‒ Міністерство освіти і науки України спільно з консорціумом проєкту Open4UA.

Модератор: Олександр Березко, координатор проєкту Open4UA, доцент Львівської політехніки.

Учасники дискусії:

- Марін Дакос – Національний координатор з відкритої науки, Міністерство вищої освіти і науки Франції;

- Себастьян Дале – Президент Європейської ради здобувачів наукових ступенів та молодих вчених, інституційний координатор проєкту Open4UA в Люблянському університеті (Словенія);

- Георгій Васильєв – інституційний координатор проєкту Open4UA в Київському політехнічному інституті імені Ігоря Сікорського, доцент КПІ.

Основна мета проєкту «Open Science for Ukrainian Higher Education System» (Open4UA), назву якого можна перекласти як «Відкрита наука для української системи вищої освіти», — сприяння зростанню знаннєвої економіки України для післявоєнного відновлення шляхом реформування системи вищої освіти. Проєкт співфінансується Євросоюзом в межах програми Erasmus+ за напрямом «Розвиток потенціалу вищої освіти».

Відкрита наука (ВН) та відкритий уряд (ВУ) мають низку спільних цілей, які в першу чергу стосуються прозорості, доступності та співпраці. Для того, щоб ефективно їх реалізувати, необхідна координація між відповідними спільнотами. Можливі стратегії об’єднання зусиль включають крос-секторні ініціативи, інтеграцію політик відкритої науки в органи державної влади, обмін даними та інтероперабельність, розбудову потенціалу та залучення громадськості до таких ініціатив. Узгоджуючи свої зусилля і працюючи разом, прихильники ВН та ВУ можуть максимізувати свій вплив і сприяти створенню більш прозорого, інклюзивного та спроможного суспільства.

Під час заходу відбулося обговорення застосовності рекомендацій проєкту Open4UA до впровадження ВУ в Україні.

Тетяна Мандрика, викладачка ЦК Програмної інженерії